au-pair Francja

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!Chciałabym wyjechac w czerwcu na rok do Francji i pomyslałam,że może znajdę tu osobę,ktora miałaby jakąs ciekawą ofertę dla mnie:)Francuski umiem jedynie na poziomie podstawowym,jednak od dawna marzy mi się filologia romanska,dlatego postanowiłam najpierw podszkolic język,a potem spełniac swoje marzenia:)Chciałam wyjechac przez jakąs agencję,ale skoro mam jeszcze troszkę czasu,pomyślałam,ze moze najpierw tutaj napiszę.Dziękuję za wszelkie odp:)Pozdrawiam!Pa
Radze jchac przez agencje. W innym wypadku, bez kontraktu roznie ,to bywa. Ja znam nawet takie przypadki, kiedy, to dziewczyny zostaly poprostu wyrzucone z rodziny jak juz po kilku tyg. nie byly jej potrzebne. Jesli masz zaufanie do jakiejs osoby i wiesz,ze poleci Ci rodzine ktora zna, wtedy jedz. W przeciwnym razie zastanow sie 3 razy zanim podejmiesz decyzje. Jesli masz wiecej pytan odnosnie wyjazdu jako au pair chetnie odpowiem.
Czesc,co do pracy fille au pair... to roznie to bywa...ale jak juz tutaj pisano,tenpierwszy raz radze przez biuro,najlepiej znajdz takie w swoim miescie,troche papierkow,ale zawsze wiesz ze to pewne,i masz opieke biura nad soba...polecam Ci Oliwer Twiste...takie biuro francuskie powinni obslugiwac w Polsce.Ja wyjechalam tak i bylam zadowolona,jesli chodzi o strone legalnosci,ubespieczenia, itd...to na jaka rodzine juz trafisz to juz sie dowiesz pracujac...niestety bywa roznie...ale to dobry pomysl jesli chodzi o nauke jezyka,to naprawde nieporownywalne....jesli jestes na tyle odwazna proponuje tez strone internetowa:aupair world.net.Zarejestruj sie i tak znajdziesz rodzine lub to rodzina Cie wybierze...zycze powodzenia
Dziękuję Wam za rady.Muszę się z Tobą zgodzic bombus,chyba rzeczywiście masz rację,pisząc,iż lepiej jest jednak jechac przez agencję.W takim razie zajmę się poszukiwaniem odpowiedniej.Mam jeszcze pytanko,czy rodzina bardzo wymaga dobrej znajomości języka?Strasznie się boję,ze sobie nie poradzę,uczę się dopiero trzeci rok francuskiego i muszę szczerze przyznac,ze moja komunikatywnosc w tym języku nie jest zbytnio dobra.Pewnie najgorszy będzie początek.A jeśli rodzina,która będzie zainteresowana mną,zadzwoni do mnie i w ogóle się z nimi nie dogadam,to czy wtedy będę od razu skreślona?Powiedzcie mi jak to dokładnie wygląda w rzeczywistości.Dziękuję za odp:)Pozdrawiam!
Kasiu,
Moglibysmy byc zainteresowani Twoja propozycja,ale najpierw musimy wiedziec jakiej wysokosci kieszonkowe Cie interesuje.Oczywiscie wszystko odbedzie sie legalnie.Ja jestem Polka i studiuje w Paryzu,a moj narzeczony jest Francuzem i pracuje dla Renault.Dziecka coprawda jeszcze nie mamy,ale wlasnie staram sie zajsc w ciaze.Wiec zatrudnic Cie bedziemy mogli od wrzesnia/pazdziernika do malutkiego dziecka (ja pewnie postaram sie miec niewiele zajec,wiec duzo roboty pewnie miala nie bedziesz).Nie mniej jednak bardzo przyda nam sie pomoc.Daj znac.Pozdrawiamy Cie serdecznie.
Jejciu było by cudownie:)Nie mam za wielkich wymagan,gdyz przede wszystkim zalezy mi na naucę języka,dlatego na pewno nie będę brała od Państwa wielu pieniążków,tak żebym miała na jakies drobiazgi:)Zresztą to by było jeszcze wszystko do ustalenia.Tylko mam takie pytanko,bo niebardzo się orientuje,czy miałabym możliwosc chodzenia na jakies kursy językowe,w programie au-pair są właśnie organizowane takie,dlatego bardzo by mi zależało na tym,żeby się jakos dokształcac:)Ahai chciałabym jeszcze zapytac z ciekawosci,w jakim języku Państwo w domu rozmawiacie:)Proszę o odp.Z góry dziękuję.Pozdrawiam sredecznie:)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa