Toulouse

Temat przeniesiony do archwium.
we wakacje prawdopodobnie bede w tym miescie, czy jest tu ktos moze z tamtad? chcialabym pare przydatnych informacji o tym mmiejscu? glownie chodzi mi o prace dla studentow, i o podrozowanie do innych miast z Toulouse? oraz czy przydatna jest legitymacja ISIC ?
pozdrawiam i prosze o odzew :D
Wlasnie wróciłam z Toulouse, ale nie mam jeszcze dokładnych informacji ( pobyt raczej w celach osobistych niż zawodowych). Chcę dostać sie prawdopodobnie na studia doktoranckie na Universite de Mirail de Toulouse, albo skończyć prace magisterska tam. Będę wiedziala coś więcej w przyszłym tygodniu ( muszę skontaktowac sie z EduFrance). Jeśli masz jakies pytania, moge Ci pomóc; mój chłopak jest francuzem z Toulouse i skończył tam prawo.
Pozdrawiam serdecznie ( [email]
Witam! Wlasnie w marcu wybieram sie w te strony dokladnie do Carcassonne na poludnie od Toulouse. Mam pytanie dotyczace przejazdu, bo nie mam pojecia jak sie tam dostac. Bilet lotniczy do Toulouse jest dla mnie troche za drogi z tego co sie dowiedzialam kosztuje ok.400 euro. Czy jest moze jakies polaczenie autokarem? Albo jak sie tam dostac z Paryza, ja nic nie moge znalesc, dodam ze nie znam francuskiego. Pomozcie;)
czesc, na pewno sa autobusy do Tuluzy - moja kolezanka jezdzila. Co do dostania sie z Paryza to albo samolotem albo pociagiem,ale chyba najtaniej jest autobusem
Czesc z Paryza do Carcassonne raczej odradzam to okolo1000km i pociagi sa bardzo drogie zreszta trzeba zarezerwowac bilet wczesniej lepiej autobusem nie wiem z kad jestes moze sprawdz sobie intercars ja mieszkam blisko Carcassonne w Narbonne moze sie spotkamy jak juz tu bedziesz to moj tel.[tel]a dlaczego sie wybierasz tutaj podaj swojego maila to pogadamy to moj [email]
Czesc dobii:)
jak bedziesz w Tlse to koniecznie sie odezwij na maila, bardzo chetnie sie z toba spotkam. Zreszta Polakow tutaj nie brakuje:):)

Jesli chodzi o samo miasto, to jest pieknie! Sama jeszcze wszystkiego nie zobaczylam,bo tak szczerze ostatnio nie mialam czasu na wizyty, odkad pracuje.

Do Tlsy rzeczywiscie najlepiej dojechac autobusem, po najtanszych kosztach, z tym ze nie napisalas skad jestes wiec nie za bardzo moge Ci pomoc.
2 lata temu jak pierwszy raz jechalam z Berlina do Tlsy autokarem, zajelo mi to 36 h i niemilo to wspominam, bo kierowca prawie w ogole nie robil postojow... W kazdym razie jakos to przezylam:)

Jak masz jeszcze jakies pytania pisz na maila do mnie [email]

bisou
Czesc bessin to jeszcze raz ja znalazlam cos napisz maila na adres [email] i podaj miejsce wyjazdu-miejsce docelowe-date kiedy planujesz wyjazd-ilosc pasarzerow-wiek-swoje imie nazwisko i adres maila ja sprawdzilam odpowiadaja bardzo szybko wysylaja dokladny rozklad i cennik pozdrawiam i milej podrozy pa
napewno to zrobie :D
pozdrawiam
witam,

chcialabym studiowac w tulouz gdyz mam zamiar sie tam przeprowadzic do chlopaka ktory jest francuzem niestety nie znam franc. ale mowie po angielsku. nie chce tez studiowac z erasmus moze wiec pomozesz mi chcialabym wiedziec co, gdzie jak, jakie egzaminy, ile kosztuje szkola, co trzeba wiedziec i umiec i jakie uczelnie moge brac pod uwage (interesuje mnie gl informatyka - grafika, architektura, projektowanie, sztuka, dziennikarstwo ostatecznie, moda i tego typu kierunki? bylabym baaaaaardzo wdzieczna za pomoc, odwieczajac sie kawka przy okazji gdyz pewnie niebawem bede w Twoim miescie:)

pozdrawiam
witam,

chcialabym studiowac w tulouz gdyz mam zamiar sie tam przeprowadzic do chlopaka ktory jest francuzem niestety nie znam franc. ale mowie po angielsku. nie chce tez studiowac z erasmus moze wiec pomozesz mi chcialabym wiedziec co, gdzie jak, jakie egzaminy, ile kosztuje szkola, co trzeba wiedziec i umiec i jakie uczelnie moge brac pod uwage (interesuje mnie gl informatyka - grafika, architektura, projektowanie, sztuka, dziennikarstwo ostatecznie, moda i tego typu kierunki? bylabym baaaaaardzo wdzieczna za pomoc, odwieczajac sie kawka przy okazji gdyz pewnie niebawem bede w Twoim miescie:)

Chcialabym tez sie dowiedziec sie jak z paryza do tuluz dojechac
autobusem ,skad i jak i za ile?

dziekuje
pozdrawiam
w tls jest super!! ja lecialam z przesiadka ale wiem ze autokat kosztuje 800 zl w dwie strony przynajmniej tyle to wynosilo rok temu.
hej
co do studiowania czegos "konkretnego" bez znajomosci francuskiego to raczej bedzie ci ciezko,ale mozesz zapisac si na univerek na specjalny kurs francuskiego dla obcokrajowcow tzw DEFLE ,a z czasem jak juz poznasz jezyk to probowac cos wiecej;oprocz univerkow bardzo popularne sa tutaj tzw BTS odpowiednik naszego studium i po nich tez latwiej jest znalezc prace. odwiedz strony univerkow w tuluzie sa tam z pewnoscia wersje anglojezyczne i wszystkiego sie dowiesz. a kiedy zamierzasz przeprowadzic sie do Tuluz?;a co do przejazdu z Tuluzy do Paryza to chyba najtaniej jest tanimi lotami EASYJET
pozdrawiam
ja w Tuluzie mieszkam przez najblizszy rok w ramach EVS-u. Jesli ktos jest zainteresowany jakims spotkaniem, piszcie na [email]

Poza tym polecam to (sam jeszcze nie trafilem, ale za 2 tygodnie na pewno sie wybiore): http://www.toulangues.org/agenda/index.php?val=48_polonais
Appliquées jest to nasza lingwistyka stosowana, a mianowicie jakie warunki musi spełnić polski maturzysta aby się dostać na Langues Etrangères Appliquées? Czy orientuje się ktos czy wystarczy DELF B2? Jakiego rodzaju stypendia przysługują polskiemu studentowi?? Czy bardzo trudno jest się dostać? Jak wogóle wygląda studiowanie tego kierunku "od kuchni" jakie są przedmioty oprócz wybranych 2 języków. Czy trzeba zdawać maturę z 2 języków obcych na poziomie rozszerzonym? Czy polska matura jest honorowana na Sorbonie czy trzeba mieć zaświadczenie o dostaniu się na polska uczelnie? A może wiecie cos o tym kierunku studiów na Universite de Toulouse II-Le Mirail. Czy jest cos takiego jak rok zerowy czy jakis kurs przygotowawczy na Sorbonie?? Pytam poniewaz w Toulouse znalazlem taki kurs, ale jesli chodzi o Sorbone to nie moge nic znależć. Moze ktos z Was tam studiuje i jest zorientowany w ktorejs z tych uczelni.I jeszcze jedno pytanie, jak najtaniej dostac sie z Polski obojetnie jakiego miasta czy nawet z Niemiec do Toulouse. Będę wdzięczny za każda nawet najkrótszą odpowiedz. Pozdrawiam serdecznie
PRZEPRASZAM UCIEŁO MI POCZATEK 1 POSTA,
Cześć ja tez mam kilka pytań związanych z Sorbona, interesuje mnie kierunek o nazwie Langues Etrangères Appliquées jest to nasza lingwistyka stosowana, a mianowicie jakie warunki musi spełnić polski maturzysta aby się dostać na Langues Etrangères Appliquées? Czy orientuje się ktos czy wystarczy DELF B2? Jakiego rodzaju stypendia przysługują polskiemu studentowi?? Czy bardzo trudno jest się dostać? Jak wogóle wygląda studiowanie tego kierunku "od kuchni" jakie są przedmioty oprócz wybranych 2 języków. Czy trzeba zdawać maturę z 2 języków obcych na poziomie rozszerzonym? Czy polska matura jest honorowana na Sorbonie czy trzeba mieć zaświadczenie o dostaniu się na polska uczelnie? A może wiecie cos o tym kierunku studiów na Universite de Toulouse II-Le Mirail. Czy jest cos takiego jak rok zerowy czy jakis kurs przygotowawczy na Sorbonie?? Pytam poniewaz w Toulouse znalazlem taki kurs, ale jesli chodzi o Sorbone to nie moge nic znależć. Moze ktos z Was tam studiuje i jest zorientowany w ktorejs z tych uczelni.Jeszcze jedno pytanie, jak najtaniej dostac sie do Toulouse z byle jakiego miasta polski samolotem. Będę wdzięczny za każda nawet najkrótszą odpowiedz. Pozdrawiam serdecznie
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa