wakacyjna praca we Francji

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, czy ktos moglby mi doradzic jak znalezc wakacyjna przce we Francji dla dwojga studentow filologii romanskiej? Z gory dziekuje za wszelka pomoc
widze ze tu az roi od propozycji pracy :P Tez myslalam o pracy na te wakacje..dobrze byloby podszkolic sie w jezyku przed matura ale widze ze bez znajomosci ani rusz...
bystra jesteś. nie wiesz może, że francja nie otworzyła jeszcze rynku pracy i że bez znajomości "tam" , z wyjątkiem wyjazdu jako "au pair", albo na czarno nie ma raczej ofert? za pozwolenie dla polaka muszą zapłacić sporo kasy, zwyczajnie im się nie opłaca
polecam stronke www.vivastreet.fr marti
czesc ja tez poszukuje ze znajomymi pracy na wakacje...pomyslelismy o winobraniu we francji ale czy kto moglby nam polecic jakies "pewne" miejsce?? nie chcemy jechac w ciemno wiec jezeli macie jakies kontakty bylabym na prawde wdzieczna...jest dopiero styczen ale nam na pracy bardzo zalezy wiec prosze was o pomoc:)
a jezeli mozecie to przesylajcie informacje na maila [email]
cześć,
moja odpowiedź, to będzie kubeł zimnej wody...ale mam wrażenie, że niektórym to potrzebne...
Francja jest w kryzysie od dłuższego czasu - /vide-m.in. artykuł z Newsweek Polska 04/06; Rak bezrobocia " Francuskie bezrobocie jest już niemal równie słynne jak wina i sery. "/

Szanse na znalezene legalnej pracy w wakacje są małe, Francja nie otworzyła swojego rynku pracy dla Polaków-zgadzam się w 100% procentach z Marcinem.
Dlatego pozostaje au-pair, albo wyjazd w ciemno ( co jest równoznaczne z kosztownymi wakacjami ).
Najrozsądniejsze rozwiązanie to au-pair - nie zarobisz wiele, ale chociaż języka sie trochę nauczysz- nie liczyłabym na nauke języka podczas cieżkiej pracy fizycznej, jakim jest winobranie ( od krzaków winorosli i innych Polaków cięzko nauczyć się francuskiego )
Albo wyjazd do kraju gdzie bezrobocie nie wynosi 14 % , a 4% ( np. kraju angielskojęzycznego ) i za zarobione pieniądze wykupienie sobie kursu francuskiego w PL w roku akademickim.To nie żart i nie wiem, czy nie jest to najlepsze rozwiązanie.

Pozdrawiam wszystkich Marzycieli
bardzo trzeźwa odpowiedź.
Może znasz jakieś adresy gdzie mogłabym znaleźć pracę jako opiekunka do dzieci. Urodziłam się i mieszkam we Włoszech znam francuski na tyle, że mogę sie porozumieć. Mam 19 lat, zależy mi na pracy w Paryżu tylko w okresie wakacyjnym (chcę nauczyć się języka). Chętnie również zaproponowałabym wymianę studenta lub studentki mieszkających w Paryżu na Mediolan.
Pozdrawiam.
Klara
Jak wnioskuje po tym, ze urodzilas sie we Wloszech, masz wloskie obywatelstwo, wiec mozesz swobodnie podejmowac prace (w kazym chatakterze) we Francji jako obywatel kraju starej Unii :). Poszperaj w archiwum, wiem, ze dziewczyny wielokrotnie pisaly o wyjazdach jako au pair, moze znajdziesz tam jakies namiary.
Hi,

jeżeli masz obywatelstwo włoskie to zmienia postać rzeczy, bo masz prawo do legalnej przcy we FR . Pozostaje Ci tylko znalezienie lokum w Paryżu, wydrukowanie około 100 :-) CV i ruszasz "w pielgrzymkę" restauracjach i barach - ale musisz być na miejscu już mniej więcej na początku czerwca ( najpóźniej w połowie ).


Temat au pair był juz podejmowany wiele razy...

Ja wyjechałam piec lat temu z tej agencji, byłam zadowolona ( ale to było 5 lat temu...)
Christine LEPETIT
CIVEL (Centre International de Voyages et d'Echanges linguistiques)
70 rue Président Edouard Herriot
69002 LYON
Tél. : +33 (0)4 78 42 47 00
Fax : +33 (0)4 78 37 37 79
email : [email]

pzdr
Znam pewien doskonaly i wyprobowany sposob na legalna prace we Francji. Hotele/restauracje chetnie kogos zatrudnia na wakacje pod warunkiem ze posiada sie umowe o staz. Zarobki w przypadku stazu nie sa zbyt wysokie (ok. 3[tel]euro/m-c) ale sa tez tacy ktorzy proponuja ponad 1000 euro m-c wra z noclegiem i wyzywieniem. Tylko ze trezba byc niezwykle cierpliwym przy wysylaniu ofert. Osobiscie wyslalem grubo ponad 1000 ofert i wiekszosc odpowiedzi jakie dostawalem byly negatywne. Ale w koncu sie udaje znalezc jakis hotel ktory Was przyjmie za rozsadne wynagrodzenie.Pozdrawiam
Cześć romanisto!

to bardzo ciekawe co piszesz:) Ja też jestem romanistką i chcę podejść do szukania legalnej pracy tak jak Ty. Powiedz proszę czy należy pracodawcom zaproponowac stworzenie takiego typu umowy (o staż) czy też mieć takową. Jeśli tak, gdzie znajdę wzór? Pozdrawiam
Otoz Solange umowa jest trojstronna podpisywana przez Ciebie, Twoja szkole/uczelnie i przyjmujacy Cie zaklad pracy. Na ogol pracodawca wymaga bys to Ty mu zalatwila takowa umowe ale zdarzaja sie tez tacy ktorzy sami Ci ja przysylaja. Jak nie przysla popros szkole/uczelnie by Ci wystawili umowe o staz
tyle juz wiem, ale zastanawia mnie, czy studiując filologie mógłbym pracować na stażu w miejscu z filologią niezwiązanym, np. bar, sklep itp.
jak hist.lit.?
Moja uczelnia nie widzi w tym zadnych problemow. Potrzebuje umowe o staz a oni mi ja daja im podpisuja nie pytajac w ogole czego dotyczy ten staz. Piszecie w nim tylko ze praca ma na celu poglebianie wiedzy o Francji i jezyku. Pozdrawiam
bystry jesteś
zbieg okoliczności, ale pytanie pozostało bez odpowiedzi :(
Wcale MArcin nie pozostawil;em Twojego pytania bez odpowiedzi. Napisalem przeciez ze uczelnie nie obchodzi gdzie pracujesz. Pracodawca wymaga od Ciebie umowe o staz a uczelnia Ci ja daje niezaleznie od tego gdzie pracujesz. Mozesz nawet smieci wywozic z umowa o staz
a jakie jeste mijesce gdzie pracujesz a ono jkest zwiazane z filologia??? wg mnie kazde i zadne.... ogole beznadzieja jest studiowac romanistyke i chciec wyjechac po studiach do francji starajac sie o stala prace---- jakie ma sie predyspozycje zawodowe do romanistyce? i co z nimi zrobic we francji:-(??? najwaznijeszy atut to znajomosc jezyka obcego(jesli nie jedyny atut) a wyjezdzajac do francji gdzie kazdy mowi po francusku majac nadzieje znalezienia dobrej pracy jest glupie z lekka!!! kazda filologia jako jedyny studiowany kierunek jest totalna pomylka-jak drugi kierunek-owszem-ok!!!jesli ktos chce podyskutowac [email]
chodziło mi o drugie pytanie - znam jednego takiego romanistę i możliwe że to ty ;)
właśnie też o tym myślałem, że każde i żadne - są tacy, co jadą na staż powiązany z drugim kierunkiem studiów.
nikt tu nie mówił jeszcze o pracy na stałe (tam też rośnie bezrobocie), lecz kto wie, może za kilka lat coś by się udało zdobyć.
Watpie Marcin bysmy sie znali. Zadnej hist lit nie zdawalem. A co do kwestii stalej pracy we francji po romanistyce, pewna polska firma chce otworzyc we Francji swe przedstawicielstwo i proponuje mi wspoltworzenie tego przedstawicielstwa we Francji. Wiec jednak istnieje mozliwosc znalezienia pracy we Francji majac ukonczona tylko romanistyke. Trzeba umiec sie zaprezentowac:) Oczywiscie bede dalej sie rozwijac. Ledwo firma zalozy swe przedstawicielstwo, na miejscu podejme jakies podyplomowe studia. Pozdrawiam wszystkich sceptykow i nie-sceptykow
wszystkim zainteresowanym podszkoleniem języka i popracowania (ale w formie wolontariatu) polecam La Fondation John Bost koło Bordeaux. Ja spędziłam tam dwa miesiące i jestem super zadowolona. Pracowałam z luźmi starymi oraz uposledzonymi - wierzcie mi nic strasznego sama przyjemność. Niepotrzebne są żadne kwalifikacje wystarczy "być" a w zamian jest mieszkanko jedzonko atrakcje turystyczne i nie tylko;)ponadto międzynarodowa ekipa;)
chętnie dam wam namiary ale to już piszcie na maila: [email]
pzdr
Karola
Bardzo prosze o pomoc w uzyskaniu informacji
jak moja corka moze znalezc staz 3 miesieczny w polsce,

studiuje prawo we francji jest na drugim dwu jezyczna roku jezeli ktos ma doswiadczenie prosze o napisanie tutaj lub moj [gg]
dwukrotnie pracowałem we Francji w sumie spędziłem tam 2 i 3 miesiące zbiory owoców bardziej od winobrania polecam zbiory moreli brzoskwiń i nektaryn w czerwcu lipcu i sierpniu, ale obecnie są problemy bo trzeba uzyskać pozwolenie na pracę, które załatwia francuski pracodawca, trwa to do 3 miesięcy i kosztuje od 150 euro za osobe, ja pracowałem legalnie i na czarno, nie wiem czy w tym roku pojadę
Siemanko, ja jestem zainteresowany takim wyjazdem... chce dodszkolic jezyk i popracowac... jak masz wiecej szczegolow do napisz do mnie [email] dzieki z gory
Hejka.Mam na imię Karolina.Chciałabym w te wakacje pojechac do Francji do pracy,jezeli ma ktoś jakąś fajna oferte prosze o kontakt.w kilka osób zawsze za granicą raźniej:)Mój numer [gg]
Kamnoc, a może wiesz jakie są szanse na znalezienie pracy dla ekonomisty we Francji. Ogólnie czy az tak źle jest z rynkiem pracy w tym kraju???:):):): pozdr...
P.S Właśnie zastanawiam się nad drugim kierunkiem- filologia romańska...i tak mnie twoj post natchnął, ze napisałam:):):)
Ja próbowałam znaleźć pracę w zeszłym roku na miejscu i nie udało mi się. Mam zdany DL więc francuskiego wcale nie znam tak źle, dlatego z własnego doświadczenia radzę wszystkim żeby nie jechali przypadkiem w ciemno. Francja w przeciwieństwie do GB wcale nie jest otwarta dla Polaków.
Bonjour a tous!
tak sobie podczytuję i myślę sobie..może poszukać na platformach polonii we Francji, tam są ogłoszenia, tyle, że to ryzyko..biura au pair zawsze sobie liczą sporo za pośrednictwo a z tego co wiem, to Francuzi wolą płacic więcej ale swoim rodaczkom aniżeli polskim opiekunkom, ktoś tu juz słusznie zauważył, ze najlepiej jechac do kogos pewnego, sprawdzonego, np z polecenia kumpeli, ktora juz u danej rodziny była, na zaproszenie czy cos w tym stylu.
Jeśli chcecie podszkolic jezyk, truskawki czy winogrona odpadają, chyba ze chcecie sie nauczyc ruskiego, czy poznac neologizmy w zakresie wulgaryzmów języka polskiego...
Przykre....
Powiem Wam jedno...fajnie studiowac romanistyke ale jako kierunek dodatkowy, bez przyszłosci..jesli ktos planuje zostac nauczycielem, moze sie zdziwic...tak jak ja sie zdziwiłam..
tak czy siak pozdrawiam i bonnes chances zycze:)
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Nauka języka