Koszty utrzymania we Francji

Temat przeniesiony do archwium.
Witam
W najbliższym czasie wyjeżdżam na roczny (lub dłuższy) kontrakt do Francji.
Mam pytanie do osób mieszkających i pracujących we Francji. Jakie są przeciętne koszty utrzymania (mieszkanie, wyżywienie, przejazdy itp.)?
Ile należałoby miesięcznie zarabiać, aby godnie żyć i jeszcze móc z każdej pensji coś odłożyć?
Pozdrawiam
Czyżby temat tabu? :/
zalezy jakie miasto
w duzym miescie potrzeba ok700/800 euro,wszystko zalezy od mieszkania, jesli wybierasz kawalerke zyjesz nawet za ok 1500/miesiac
napisz jakie miasto
Dzięki za odp
Jakie miasto - będę wiedział dopiero za kilka tygodni. Na razie wiem tylko, że chodzi o region paryski.
Jak duże mogą być różnice w kosztach utrzymania w zależności od miasta?
Olbrzymie!!!rnw paryzu niby drogo, ale w mieszkaniu studenckim koledzy placili po 100euro na glowe. Ja naazurowym najtansze studio znalazlam za 400euro. studio!!!rnrnPowodzenia w tej FrrnJakby Ci sie "rejon paryski" znudzil to wpadaj do antibes:)rnaga
Ilu było tych studentów w mieszkaniu?
Nie sądzę bym miał możliwość wyboru miasta. Pytam głównie po to, żeby na miejscu nie być rozczarowanym.
Rozumiem, że przy zarobkach 13[tel]euro powinienem raczej nastawić się na zdobywanie doświadczenia niż odkładanie kasy ?
mysle ze niestety nie zarobisz na dom w polsce,ale spokojnie starczy ci na przezycie
sa ofromne roznice miedzy paryzem i innymi miastami
nicea tez jest droga
a antibes? echo2004 daj swoje namiary!
Mysle ze moze lepiej zainstaluj sie na obrzezach miasta a nie w samym centrum. Na pewno z dojazdami nie bedziesz mial problemow-bo jest dobra komunikacja miejska. A takie mieszkanie na pewno wyniesie cie taniej niz w samym miescie (zreszta wez tu zyj w samym centrum-yahhh..obrzydliwosc, nawet jakby to bylo na samej wiezy Eiffel-smog, smrod, za duzo samochodow i w ogole beznadzieja). W samej Toulouse juz wydaje sie za duzo ludzi, a co dopiero w Paryzu.

Za 13[tel]€ netto misiecznie spokojnie mozna sobie cos odlozyc jesli sie nie chodzi po najdrozszych butikach. No ale na dom rzeczywiscie nie zarobisz za wczesnie:)Ale... nie martw sie, nie bedzie ci niczego brakowalo:) pozdrawiam
portal dla polonii we francji
http://icipologne.w.interia.pl/
w antibes adresu jeszcze nie podam, bo bedzie aktualny za 2 tyg

teraz jestem w roquefort les pins...

[email]
Kolegow mieszkalo 6ciu. Piekny jasny apartament, bodajze w 4 arr.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa