studia we Francji po studiach w Polsce

Temat przeniesiony do archwium.
Witam! Ukonczylam studia w Polsce i chcialabym kontynuowac nauke we Francji.Od czego mam zaczac? Czy jest mozliwosc ,ze zalicza mi czesc przedmiotow jesli podejme studia od "zera"? Na jakiej zasadzie mozna zrobic studia Master? Musze zdac jakies egzaminy ktore potwierdza moje kompetencje,czy tez musze miec przygotowanie do Master w formie licencjatu zrobionego na uniwersytecie francuskim? Dzieki za odpowiedz!!!
Troche o studiach we Francji po studiach w Polsce pisalam tutaj:
http://www.francuski.ang.pl/ale_mam_dola_8465.html

W wyszukiwarce tutaj na stronie szybko znajdziesz posty odnosnie studiow we Francji.

Kilka dodatkowych uwag:
jesli masz licencjat, to mozesz isc od razu na Master 1 (lub 3ci rok Licence, ale jesli masz znajomosc francuskiego na db poziomie i db sie umotywujesz to spokojnie Cie przyjma na Master 1)

Jesli masz magisterium i swietna znajomosc francuskiego, to mozesz byc przyjeta na Master 2 (o tym w linku, ktory Ci podalam)

Jedyne co musisz zrobic to:
- przetlumaczyc przez tlumacza przysieglego swoj dyplom licencjacki czy magisterski
- dostarczyc im certyfikat potwierdzajacy znajomosc francuskiego (poziom DELF, czasem DALF B1 i nawet B2, TCF poziom 4)
- zdac egzamin z francuskiego na uczelni (ale nie wszystkie uczelnie organizuja i wymagaja certyfikatu)

Orientuje sie tylko w uczelniach paryskich, nie wiem jak jest poza Paryzem - moga ewentualnie nie wymagac certyfikatu, ale poziom francuskiego musisz miec na takim poziomie - bo nawet na filologiach na Master jest troche zajec po francusku; na Licence - zajec po francusku jest b.duzo. A Ty jako Polka nie masz taryfy ulgowej.

Jesli masz jakies inne pytania, podaj swojego maila, a postaram sie pomoc
poprawka, oczywiscie chodzilo:

poziom DALF, ewentualnie DELF B1 czy B2
Dzieki Jinelle, bardzo mi pomoglas.Moj mail to [email] mnie studia o profilu biologiczno-chemicznym.Kiedys zasiegnelam informacji w scuio na uniwersytecie.Tam powiedziano mi po ujrzeniu mijego dyplomu,ze moge zrobic Master. Nie wiem jednak,czy sa oni wiarygodni poniewaz moje studia zootechnika zrobiona w polsce nie ma za duzo pokrewnego z biochemia, ktora mi wowczas proponowano.
Poslalam Ci maila :)

Chcialam dodac jeszcze, ze nawet jesli Twoja zootechnika nie miala za wiele wspolnego z Biochemia, to decyzja czy Cie przyjma to decyzja komisji. Musisz wiec miec przetlumaczony Suplement Twojego dyplomu i wtedy oni zadecyduja. Jesli za bardzo sie nie bedzie pokrywalo, to moga Twoja kandydature odrzucic. Wiec zapytaj sie lepiej w Sekretariacie tej specjalizacji, ktora najlepiej pasuje do programu Twoich studiow i poprobuj poszukac w grande écoles, jak Ci pisalam w mailu

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie