najglupszy Uniwerytet swiata!!!

Temat przeniesiony do archwium.
hej od pół roku pisze na Uniwerytet w Strasburgu!!i oni tam chyba nie umieja czytać ani po angielsku ani po francusku.A nie mówię,żeby już odpisać.Od ponad dwóch tygodni też nie odbirają telefonów!!Żadają dziwnego numeru,żeby się zapisać sami Francuzi i mgr francuskiego nie rozumieją logiki tego Uniwersytetu Marc Bloch!!Chyba się już podam,bo pewnie gdybym osobiście się stawiła i nic nie dowiedziała ...Nie cenzuralne słowa!Podziwiam osoby,które tam studiuja!!!
a piszesz do konkretnej osoby, czy po prostu "do uniwersytetu"?
Taka specyfika francuskich uniwersytetow, ze w wakacje sa czesto zamkniete.

Czesto jest tez tak, ze telefonow nie odbieraja w momencie, gdy sa zapisy (czerwiec-lipiec), bo wtedy wszyscy wydzwaniaja i sie pytaja o byle co. O wiele latwiej sie czegokolwiek dowiedziec przed sesja i w pazdzierniku. Napewno nie w wakacje - w sierpniu w ogole wszystko jest zamkniete, lacznie z uniwersytetami.

Jesli chodzi o odpisywanie na maile - mnie z reguly odpisywali, z niektorych uczelni szybciej, z niektorych dluzej, ale odpisywali - ale trzeba napisac do kilku osob i nie opierac sie tylko na sekretariacie, a takze na Responsables roznych specjalnosci - oni tez czesto pomagaja. I pisac od razu do dzialu studentow zagranicznych. Niestety najlepiej po francusku, bo z angielskim - czesto nie odpisuja. Wiem, ze niby dzial studentow zagranicznych, ale niestety czesto sie zdarza, ze tam tylko jedna osoba biegle wlada angielskim, a nie jest akurat odpowiedzialna za odpisywanie na maile.

Za to osobiscie mozna sie wszystkiego dowiedziec, troche cierpliwosci, kolejek, ale w koncu powiedza. Po francusku ;)

Probuj jeszcze przez responsables, bo zapisy pewnie moga byc tez we wrzesniu i moze uda Ci sie cos zalatwic. Powodzenia.
Witam!!Chodziło mi przede wszystkim, zeby przestrzec przed pojściem tam!!albo znaleźć kogos kto tam studiuje i poznac ten sekret!!jak to sie robi,bo mi cierpliwosci brak
A do kogo pisalas? I w jakim jezyku? Bo to jest wazne.

A czego chcesz sie dokladnie dowiedziec, bo ogladalam stroche Blocha i wyglada to dosc jasno. A pisalas do ich SCUIO? a do Scolarité? A do Secrétariat pédagogique? A do osob odpowiedzialnych za Twoja specjalnosc?

Jesli szukasz kogos z UMB, poogladaj strony/fora studentow polskich, ktorzy byli na wymianie Erasmus, bo przypuszczam, ze maja jakies umowy tez z polskimi uczelniami.

A w ogole to jestem zaskoczona, bo z tego co widze na UMB wymagaja posiadania poziomu C1/C2 z francuskiego, a na paryskich uniwersytetach wystarczyl B2 i nawet na jednym B1. Hmm, nie wiem od czego to zalezy.