nieuczciwy pracodawca - gdzie szukac pomocy?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,


Czy istnieje cos takiego jak francuska izba gospodarcza, gdzie mozna domagac sie swoich praw pracy? Kolega zostal oszukany i nie dostal wyplat od pracodawcy polskiego, ktory ma swoja firme we Francji.

Z gory dzieki za pomoc
Tak myślę że pracodawcę twój kolega powinien podać na tą stronę:
http://www.oszukany.prv.pl
Również dobrze by było podać na tym forum nazwę pracodawcy aby inne osoby unikły podobnych kłopotów. Pozdr.
Takie sprawy nalezy zglaszac do Inspection du Travail, wiem, ze przy klopotach z pracodawca pomaga tez Le Conseil de Prud'hommes. Powodzenia!
A gdzie mozna na necie znalezc ta Inspection du Travail?
Pisalem juz do konsula w Lyonie, ale sie nie zajmuja takimi sprawami.


pozdrawiam
A w jakim miescie dziala ten nieuczciwy pracodawca? Wpisz inspection du travail + nazwe miasta lub departamentu jesli to male miasto i powinno sie znalezc. W Lyonie: 20, Boulevard Eugène Deruelle
69003 Lyon
[tel]
najlepszym wyjściem są jak zwykle GOOGLE, a w wynikach można przebierać, tyle ich. wygląda na to, że Francuzi często się zwracają do takiej inspekcji.
zapomniałem - myślę, że w ANPE daliby Ci namiary na konkretną inspekcję.
Mozesz takze zadzwonic do Prefektury i tam na sto procent dadza ci na miary na Inspekcje pracy.
Powodzenia pozdrawiam.
wielkie dzieki za pomoc i odpowiedzi.
Nieuczciwa firma dziala w Grenoble. Jesto to firma budowlana o nazwie RNVT, ktora z wielkim opoznieniami wyplaca naleznosci, o ktore pracownik musi sie wyklocac i walczyc np. strajkujac.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Życie, praca, nauka