LYON LYON LYON na wakacje

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!! Szukam pracy w Lyonie na okres wakacyjny, pracy w różnym charakterze: opiekunka, pokójówka, kelnerka, itp. Jak mam się do tego zabrać ?? Czy potrzebuje carte de sejour, jeżeli chce wyjechać na 3 miesiące?? Wiem, na pewno, że jade...nawet jak nie znajdę pracy tu w Polsce to i tak pojadę w ciemno. Pomóżcie, jeśli macie jakiś znajomych w Lyonie albo cokolwiek, s'il vous plait!!
jestem zarejestrowana na aupair-world.net mam dużo ofert, ale jeśli nie uda mi się znalesc rodziny do 13.05 to jadę do Paryża w ciemno
Hej naprawdę??? W ciemno? A masz gdzie mieszkać? Ja też szukam pracy w Paryżu, ale nie chcę au-pair, najchętniej kelnerka albo coś takiego...
Ja mam nadzieję że znajdę jakąś rodzinę bo im bardziej się zbliża termin (chce wyjechac po 20.05) tym mam więcej ofert. Wyjazd w ciemno do Paryża będzie ostatecznością. Wprawdzie nie mam gdzie mieszkac, ale mam nadzieję że przyjmą mnie zakonnice (była o nich mowa pare postów temu) i znajdę u nich jakąś pracę.
Ja 28.05 mam ostatnią maturę i też chcę wyjechać, mam możliwość do Nancy, ale wolę Paryż. Jakbyś coś znalazła ciekawego daj znać !
To znaczy...ja tak w ciemno nie jade... :) mieszkanie będę miała, ale nie chce być na czyjejs łasce dlatego poszukuje pracy, dlatego jakby ktoś coś wiedział to niech da znać :D
Temat przeniesiony do archwium.