Wyjazd na stałe

Temat przeniesiony do archwium.
Witam !!!

Bardzo prosze o radę w następującej sprawie. Chcemy wyjechać do francji na stale, mąż będzie miał prace na umowe i to on bedzie osoba pracujaca na reszte rodzinki. Mamy jedno poltoraroczne dziecko a kolejne w drodze ( urodzi sie w Polsce), chcemy kupic tam dom i zatrudnic osobe na stale do pomocy w domu. Czy ktos sie orientuje jak wygladaja sprawy socjalne i opieki zdrowotnej w takim wypadku? Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi.
Jeśli mąż będzie pracował wpisuje cię w ubezpieczenie razem z dziećmi. Niech wspomni pracodawcy o tym, że ma rodzinę. Nawet jakbyście mieli tylko pax tak się robi- mnie moj partner wpisal- Mąż musi poprosic o numer ubezpieczeniowy w urzędzie ubezpieczeń społecznych i o dopisanie ciebie i dzieci do tego numeru. Ten numer jest konieczny do zarejestrowania w ubezpieczalni. Ubezpieczenie panstwowe pokrywa tylko minimum (np szare plomby) dlatego normalnym jest branie dodatkowego ubezpieczenia pracowniczego w prywatnej firmie. Przedsiębiorstwo męża poda dokumenty i opcje do wyboru.Jeśli mąż jest francuzem sprawa będzie mniej skomlikowana, jeśli polakiem powinien poprosić o pomoc w zalatwieniu tych spraw w sojej firmie. Rozumiem, że jeśli macie zamiar kupić dom stanowisko męża jest wykwalifikowane i pracodawca będzie dbał o niego:) zresztą to ich obowiązek.
powodzenia
W jakim regionie będziecie?
Ja jestem w Rennes:)

« 

Ici on parle français

 »

Brak wkładu własnego