POLACY W BORDEAUX

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, właśnie dojechałam z Polski z dwójką dzieci, do męża który tutaj pracuje od czterech miesięcy. Niestety jeszcze nie znam języka( uczę się ale ciężko). Nie wiem od czego zacząć jeśli chodzi o sprawy administracyjne. W dodatku jestem w ciąży. Do Polski nie mamy oo co wracać. Ani mieszkania, ani perspektyw na pracę żeby móc wynająć coś i utrzymać 3 dzieci. Błagam odezwijcie się ci którzy już wiecie jak tu można zacząć zycie. Za pomoc w sprawach administracyjnych możemy , nie wiem, zrobić komuś remont, posprzątać, czy Chętnie poznam ludzi z językiem polskim bo jak nie ma mężą to nie mam do kogo się odezwać. Pozdrawiam i będę wdzięczna za kontakt.
maz jest deklarowany w swoje pracy ? ma "numéro de sécurité sociale " we francji?
Nie ma, gdyż do tej pory pracował przez polską agencję pracy tymczasowej i nie carte viatale. Dopiero od 1.08 przechodzi do firmy francuskiej. Podjechaliśmy do kościoła, gdzie odprawiane są msze po polsku z nadzieją że może tam poznamy Polaków, ale okazuje się że jest przerwa wakacyjna. Wogóle mamy problem wynająć mieszkanie, bo nie ma umowy na stałe. Ta z francuskiej firmy też ma być na razie na 3 miesiące. Do pierwszego mieszkamy w hotelu załatwionym przez polską firmę , a po pierwszym................Myślałąm że może na kościele są jakieś ogłoszenia od polaków wynajmujących mieszkania, ale nie .
Nieboska, dzięki ci że w ogóle mi odpisałaś. Pozdrawiam Cię serdecznie
Tak tu jest we wakacje to ksiadz ma urop wypoczynkowy i kosciol zamkniety a znajomi w polce w to nie wierza jak im tak mowie .Coz kosciol to instytucja co umie zarabiac pieniadze jak bankowcy w banku czy adwokaci .Specjalne studia trzeba zrobic zeby umiec zarabiac pieniadze na drugim czlowieku bez wiekszego wysilku .Ty dlugo nie pozwolisz sobie na takie wakacje jak oni maja .Nie umie ci za wiele pomoc w sytuacji jaka masz .Podstawa do wszystkie jest staly kontrak o prace i zalatwianie reszty pomalu ,reszte odpisalam ci na poczte .Ale moze jeszcze ci ktos poradzi tutaj cos .
edytowany przez nieboska: 24 lip 2011
bez stalego kontraktu bedzie ciezko , szkoda ,ze mieszkam w bayonne to kawalek , szukajcie cos pod bordeaux to jedyna szansta, raczej bez umowy w bordeaux nic nie znajdziecie
Dzięki. Powiem tak. Pojechałam do CAF i kobieta kazała pokserować te dokumenty co mamy i złożyć wnioski a mieszkanie pytać w merostwie. Może to nie gwarantuje sukcesu, ale nie odesłała mnie z kwitkiem. Pozdr.

w merostwie pytaj o "assistante sociale" ,to oni moze ci duzo pmoc
Dziękuję. Już urodziłam. Śliczna córeczka(trzecia, ha,ha)! Mąż dostał kontrakt od 1,08,2011 we francuskiej firmie. Teraz jeszcze szukam polskiego pediatry na Merignac-u. POZDRAWIAM!
to super ,gratulacje ,a jak z mieszkaniem tez cos znalezliscie ? nie rozumie tylko dlaczego tak szukasz polskosci ,lekarz francuski tez bedzie dobry i bedzie cie to mobilizowalo do nauki ,napewno sobie poradzisz ze zrozumieniem pozatym nie trzeba zakladac ze dzieci beda chorowac,powodzenia
czy jest tu ktoś kto ma dzieci w wieku szkolnym( moje 15 i 9 lat)chcę wyjechać do męża ale nadal nie wiem jak jest ze szkołą czy możliwa jest pomoc ze strony szkoły.nie mogę ryzykować z wyjazdem dopóki czegoś się nie dowiem
witam was. mieszkam z mezem i corka w bordeaux. odezwijcie sie jesli szukacie znajomosci. pozdrawiam
WITAM JESTESCIE W STANIE POMÓC DWÓM KOBIETOM Z POLSKI ZAŁATWIC JAKAS PRACE WE FRANCJI MOŻE SA JESZCZE NORMALNE I ŻYCZLIWE OSOBY ZALEZY NAM NP.NA PRACY FIZYCZNEJ MOZE TO BYC OPIEKA PRACA W OGRODNICTWIE A MOZE JEST KTOS W STANIE PODAC NAMIARY NA SPRAWDZONE JUZ FIRMY MAMY PO 35 LAT BEZ NAŁOGÓW JESTESMY MATKAMI ,ŻONAMI MAMY JUZ DZIECI W WIEKU 16 ,15MAMY JUŻ DOSC MOMENTAMI TYCH POLSKICH POSREDNIKÓW I PRACY ZZA BEZCEN.DZIEKUJEMY
i po co to pisac duzymi literami ,nic z tego nie rozumie normalni ludzie sa ale jak wam te robote znalesc ?komu ,gdzie ,co dla was znaczy za bezcen ? ile chcecie zarobic
i jeszcze czy mowicie chociaz troChe po francusku?
ja ostanio znalazlam sobie super prace zapisujac sie przez internet do ANPE i dostawalam powiadomienia o pracy jaka mnie interesowala.Prawie codziennie mialam ze dwa ogloszenia az w koncu wybralam . Wlasnie jestem w nowej pracy od osmiu dni i nigdy sobie nie wyobrazalam ze takie dobre miejsce znajde .

oto adresy do poszukiwania pracy
http://www.pole-emploi.fr/accueil/
http://fr.jobrapido.com/
edytowany przez nieboska: 09 lut 2012
znajomy po studiach wlada swietnie francuskim ,angielskim,i rumunskim dostal prace za 1200euro zgodzil sie bo nie mial innego wyjscia ze swoim wyksztalceniem nie znajduje pracy ,inna znajoma tez po studiach dwa jezyki obce jej praca zaczyna sie rozwiazywac ,firmie grozi zamkniecie ,wlasnie mi mowila ze w dzisijszej dobie kryzysu jak znajdzie nowa prace za 1500 euro to bedzie dobrze(na chwile obecna zarabia 2300) .Niestety z praca nie bedzie dobrze .I mnie sie zdarzylo pracowac w urlopie dodatkowo mialam miec dobra stawke co sie okazalo po miesiacu zapalcili mi 9,22 euro na godzine brutto ,(poczatkujaca sprzataczka tyle ma ) az mi sie zle zrobilo jak zobaczylam taka stawke i z dyplomem jakby nie bylo .Mile panie niestety i my we francji kokosow nieraz nie mamy jak widac .
Pisze to wszystko bo widze jakie polacy z polski maja podejscie czasami do nas niby "francuzow".
Ktos musial napisac jak naprawde jest .Na dobre zarobki trzeba wykazac sie dyplomem znajomscia jezyka ,praktyka . Nalezy sie zorientowac ile zarabia niewykwalifikowana sila fizyczna czy mlode osoby po maturze przesuwaja towary w supermarkecie za grosze i jeszcze musza podatek od tej sumy zapalcic .I tak po rozliczeniu rocznym zostaje im o srednio 10 procent mniej od tej i tak juz marnej wyplaty ........
edytowany przez nieboska: 09 lut 2012
witam, Nieboska z jakiego jestes miasta ? pozdrawiam Agata
Witam wszystkich. Jestam nowy na tym forum
Mam kilka pytań do Polaków mieszkających w Bordeaux:
Czy jest tu Polska parafia Rzym-Kat?
Czy duża jest tu Polska społeczność ?
Czy jeździ do Bordeaux jakiś bus, którym można podać do Polski przesyłki, nadbagaż z samolotu, motocykl itp?
Gdzie można tu kupić Polskie przysmaki (ogórki kiszone, kapustę kiszoną, wędlinę itp)?
Jaśli posiadacie taką wiedzę to proszę o odpowiedzi, jeśli to możliwe to na e-mail: [email] , w temacie proszę wpisać "Bordeaux".
Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam wszystkich Forumowiczów.
witam wszystkich bardzo serdecznie jestem nowa na tyl forum naj pierw sie przedstawie mam na imie Olga mieszkam kolo Bordeaux od 2 lat z mezem i 2 dzieci coreczka i synkiem.Chetnie poznam polki ktore tutaj mieszkaja i maja dzieci jezeli ktos jest chetny to podam swoj nr [gg] a tak przy okazji to szukam polskiej fryzjerki bo tutaj te francuzkie nie umieja mnie obciac tak jak ja chce.Pozdrawiam i zapraszam :)
czesc z tej strony Bozena 34 i Beata 30 lat mieszkamy w thiviers najgorsze zadupie francji,potrzebujemy pomocy w znalezieniu pracy bordeaux, lazurowe wybrzeze ,marsylia nicea i osadzeniu tam oczywiscie tutaj gdzie w tej chwili mieszkamy nie ma pracy dla kobiet ha , mozemy nawet myc gary obojetnie jaka praca ,narazie moze byc praca nawet dla 1 osoby ,mieszkamy we francji rok czasu cos tam znamy francuskiego ale jeszcze nie komunikatywnie 1 osoba zna wloski biegle 2 rozumie po wlosku ,za pomoc z gory dziekuje moj nr tel[tel]lub gg 4[tel].pilne pozdrawiamy
Witam szukam pracy w bordeaux jestem Polką mam 43 lata podejme prace do zaraz kontakt +336[tel]
Temat przeniesiony do archwium.