studia we Francji-limit wiekowy?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,chcialabym zapytac,czy we Francji mozna studiowac dziennie bez wzgledu na wiek? Czy sa ograniczenia jesli chodzi o przyznawanie pomocy finansowej np. tylko do 26 roku zycia? dziekuje i pozdrawiam
nie ma limitu jesli chodzi o studia, jest limit jesli chodzi o bourse (nie mozesz miec ukonczonych 28 lat we wrzesniu kiedy zaczynasz studia, wiec nawet jesli masz 28 lat rocznikowo, ale urodziny w listopadzie, mozesz skladac podanie; podobno podanie o akademik moga skladac tez studenci,ktorzy nie maja boursy, w tym ci, ktorzy przekroczyli limit wieku. machaam! :-)
Czesc kamila26,

Limity wiekowe sa na kierunki artystyczne na uczelniach publicznych, na prywatnych raczej nie. Nie wiem jak jest np. z medycyna, ale wiem, ze na niektore kierunki sa stawiane kryteria wiekowe do spelnienia (np. ponizej 28 roku zycia). To zalezy od tego co chesz studiowac.
Mam kolezanke ktora jest z Kongo, kilkoro jej znajomych nie moglo studiowac we Francji poniewaz uniwesytety odrzucily ich wlasnie ze wzgledu na wiek. Nie wien dokladnie o jakie kierunki chodzilo i jakie to byly szkoly. jezeli chcesz, to moge sie jutro zapytac.
dziekuje za odpowiedzi. Wyglada na to,ze jest jeszcze dla mnie szansa- mam troche wiecej niz 28 lat:)
aaa tak tak <przyczajony tygrys> ma rację, aczkolwiek to rzeczywicie zależy od uczelni (na artystyczne w niektórych maistach jest limit, w niektórych nie). na uniwerkach mylsę, że w większosci nie ma, ale najlepiej upewnić się na stronach internetowych uczelni, która Cię interesuje, tam powinnas znaleźć potrzebne Ci informacje :-) powodzenia!
Tez nie slyszalam o zadnych limitach wiekowych (poza wlasnie uczelniami artystycznymi, pewnie tez medyczne studia) na uniwersytetach. Sa limity czesto na studiach typu alternance: chodzisz na zajecia i pracujesz (od wieku zalezy ile Ci zaplaca za Twoja prace), ale na uniwersytetach raczej chyba limitu nie ma.

Przyklad praktyczny, sposrod 20 osob na moich studiach M2 (5 rok magisterki) mielismy 4 osoby w wieku 30-35 i jedna sporo po 40-tce. Na M1 mialam nawet pania pod 50-tke i wszyscy sobie swietni radzili i nikt im nie robil problemow. Wiec jesli chcesz skladac papiery, zrob to koniecznie. Powodzenia.
Jeszcze raz dziekuje za odpowiedzi:)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Powtorka z gramatyki