Mieszkanie w Paryżu.

Temat przeniesiony do archwium.
Szukam mieszkania w Paryżu dla dwóch osób od sierpnia. Dzielnica dowolna. Współlokatorzy też wchodzą w grę.
Kontakt: [email]
edytowany przez PetiteSto: 01 lut 2012
Hej! Poszukaj może na tej stronie: http://www.abritel.fr/ tu można wynając różne kawalerki ja w tamtym roku szukałam i znalazłam niektóre całkiem ciekawe oferty
Zapomniałam dodać, że wyjeżdżamy na studia i do pracy, więc szukamy czegoś na dłuższy okres czasu.
Lepiej przygotujcie sie na duzo papierkowej roboty. Zeby wynajac mieszkanie legalnie przez agencje lub bezposrednio u wlasciciela trzeba miec 3 ostatnie paski z wyplaty, trzeba zarabiac 3 razy czynsz (co najmniej), miec umowe o prace na czas nieokreslony, no i choc jednego gwaranta francuskiego (za gwaranta mozna wykorzystac firme, w ktorej sie pracuje, czesto duze firmy takie uslugi proponuja), no i standardowo trzeba miec choc konto bankowe.

W Paryzu znalezienie studia graniczy z cudem, lepiej jest z 2 ma pokojami, ale tez ceny sa wysokie. Lepiej rozejrzyjcie sie na przedmiesciach moze na poczatek, potem mozecie szukac juz w Paryzu.

Na poczatek przydatne strony:
seloger.fr
pap.fr

no i wpisz w google Collocation, moze w ten sposob latwiej bedzie wam zalatwic mieszkanie, jesli nie macie wszystkich wymaganych dokumentow. Uzbrojcie sie w cierpliwosc, bo na mniejsze mieszkania zwykle jest kilkunastu - kilkudziesieciu chetnych, trzeba wiec miec dobre "dossier". POWODZENIA!
a co powiecie na temat stancji w Paryżu ???

 »

Kultura i obyczaje