jak załatwic Titre de sejour ??

Temat przeniesiony do archwium.
mieszkam we fr .mam wynajete mieszkanie gdzie mieszkam z zona i dzieckiem. mam prace i podpisany kontrakt na czas nieokreslony.mam RIB i teraz brakuje mi tylko francuskich dokumentow.jak to wyrobic? i czy aby przerejestrowac auto na mnie (carte grise) musze miec ten francuski dowod czy tez nie koniecznie?dzieki
Prosze o jakias rade!!!
potrzebuje tez dofinansowania do mieszkania z CAF . chca wlasnie ten titre de sejour lub karte assistance maladie.

Ale Polakom przecież nie jest już potrzebny titre de séjour bo jesteśmy w Unii. A co do CAF-u, to wejdź na ich stronę i się zarejestruj.
Co do Assurance Maladie- papiery powinny zostac przygotowane przez Twojego pracodace, z tego co pamietam. Podpytaj o to w RH, to wazne,abys dostal Carte Vitale dla Ciebie i zony. Pamietam,ze bylo tego sporo lacznie z jakimis aktami urodzenia i aktami slubu.
a carte vitale kto ma mi wydac w koncu bo nie rozumiem.? bylem w Assurance Maladie i mowia ze do wyrobienia karty od nich potrzebuja kilka buletin de paie i moj akt urodzenia. wszystko takie pogmatwane tu ze cholera mnie bierze. jakbyscie cos wiedzieli jeszcze prosze o pomocne wskazowki bo nie wyrabiam...dzieki
dzien dobry

Jezeli masz prace na stale i jestes zdeklarowany to musisz miec juz prowizoryczny numer SS ktory widnieje na fiche de paye ale to nie pracodawca ci wyrabia carte vitale tylko ty

zadnego titre de séjour nie potrzebujeszn nwet prefektura ci odmowi
z polskim dowodem pracujesz, zakladasz konto bankowe itd

Po carte vitale idziesz do SS, mowisz im, ze chcesz sobie wyrobic carte vitale etc, oni ci powiedza jakie masz dolaczyc dokumenty (pewnie zarzadaja od pracodawcu "déclaration URSSAF + fiches de paye + twoj wyciag z aktu uroszenia?), i ci to zrobia, jezeli cos beda stekac to powiedz, ze wiesz ze maja ci to wyrobic i prosz jakiegos szefa

dopiero jak dostaniesz numer SS ty i rodzina, pojdziesz do CAf inaczej beda cie zwodzic

samochod prezrejestrowac powinienes do roku, ale kto cie sprawdzi, ze nim jezdzisz juz ponad rok?
jak cie zatrzymaja do kontroli, powiedz, ze ten samochod tu jezdzi dopiero od 3 miesiecy a do pracy jezdziles z kolegami
rejestracja samochodu we francji jest zwiazana z ubezpieczeniem
pamietaj, ze jezeli bedziesz mial jakis klopot, polska ubezpieczalnie bedzie sie wykrecac od wziecia zgloszenia wypadku i zarzuca ci, ze pracujac we francji masz byc ubezepieczony we francji

prawa jazdy zmieniac nie musisz na pewno

jezeli bedziesz mial klop

Na przerejestrowanie samochodu jest podobno 6 miesięcy.Tak mówiła mi policja w trakcie kontroli.Ubezpieczenie dla obcokrajowca tutaj jest za pełna stawkę.Traktują nas jak młodych kierowców.A nawet niektóre ubezpieczalnie żądaja zmiany prawa jazdy na francuskie,lub wręcz odmawiają sprzedaży polisy.Więc trzeba trochę poszukać aby znaleść coś z jakąkowiek zniżką.A nasz polski dowód jest uznawany we wszystkich urzędach.
dzieki wszystkim za pomoc. jednak jesli chodzi o przerejestrowanie auta to chodzilo mi o to ze ja tu kupilem samochod i mam francuski dowod rejestracyjny i chce go przerejestrowac na siebie. jednak mam polski dowod osobisty a z francuskich dokumentow mam tylko umowe o prace na stale i kontrakt wynajecia mieszkania.mam tez konto w societe generale i tam mi proponowano ubezpieczenie na auto. mysle ze jak im dam tlumaczone poswiadczenie z pzu ze mam 60 % znizek to mi je tu uznaja co?i jeszcze jedno- ten numer SS mam w rogu fiche de paie. jest on jednak krotki.4 czy 5 cyferek a slyszalem ze ma byc dluzszy.gdzie ten numer SS mam dostac i ta karte vitale?
dziekuje jeszcze raz za pomoc!!!
Numer secu. to 15 cyferek.Dla mężczyan zaczyna się 1 dla kobiet pierwsza to 2.Póżniej dwie ostatnie cyfry z roku urodzenia,cyfra miesiąca i reszta numerków.Wszystko załatwiasz w kasie chorych[ ja podlegam pod MSA -ROLNICTWO}.Składasz wniosek na CARTE VITALE i dostajesz ATTESTATION który ja tymczasowo zastępuje.
do Rafix0016
My razem z męzem posługujemy sie paszportem i nie mamy zadnych problemow z przerejestrowaniem samochodu, a co do zniżek to mąż ma 60% w polsce i spytal sie w ubespieczalni czy tu tez mu uznaja i nie bylo problemu. Zrobili kopie dowodu ubezpieczenia polskiego (tam sa napisane znizki) i kazala puzniej dostarczyc dokument potwierdzajacy te znizki, ale my go nie dostarczylismy. Mamy juz drugi samochod tu kupiony i zarejestrowany na meza ze znizkami.
dzieki moniqua11
z polskim dowodem mozesz smialo samochod zarejestrowac na siebie tylko potrzebujesz kopie kontraktu i umowy najmu mieszkania.Mam samochod ktory kupilam tu a dowod mam polski i nie mialam zadnych problemow ani z zarejestrowaniem samochodu ani z ubezpieczeniem . ubezpieczenie mam tez tu wykupione na drugi samochod na polskich numerach i tez nie bylo problemu .pozdrawiam
Czy dobrze zrozumiałam ,że masz ubezpieczone we francji auto na polskich numerach?
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Życie, praca, nauka

 »

Nauka języka