rozliczenie z podatku jak to zrobic wszystko na en temat

Temat przeniesiony do archwium.
Pracuje we francji juz dwa lata i jeszcze sie nie rozliczylam z podatku, nawet nie wiem od czego zacząć. Jakie papiery są mi potrzebne do złozenia we francuskim urzedzie skarbowym. Prosze o konkrety. Z góry dzieki
w jakim miescie mieszkasz? pracujesz i jestes deklarowana? masz zaswiadczenia od swojego pracodawcy z ursaf ?
edytowany przez aniakl: 16 lis 2012
jesli parcujesz 2 lata i jestes normalnie zadeklarowana, to deklaracja powinna Ci przyjsc na Twoj adres , powinnas ja tylko sprawdzic, dodac ewentualnie dodatkowe zarobki, odliczyc koszty dojazdu do pracy , podpisac i zlozycz do hôtel des impôts , nastepnie avis z deklaracji powinno Ci przyjsc na adres zamieszkania, 2 lata legalnej pracy,powinnas sie juz dawno rozliczyc, pozdrawiam , p.s zadzwon do hôtel des impôts i powiedz jaka jest sytuacja
koszty dojazdu nie zawsze oplaca sie wpisywac to zalezy od km ile sie robi ,nie nalezy ich wpisywac jak jest restauracja przy zakladowa lub jak pracownik dostaje tykiety do restauracji ,w przypadku pierwszej deklaracji nie zawsze ona przychodzi do domu stad chcialam dziwczyne skierowac do jej biura rozliczeniowego w jej miescie .Powinna conajmniej rozliczyc sie w tym roku 2012 z zarobionych pieniedzy w 2011
tak masz racje, ja pracuje u kilku pracodawcow, wiec stad to rozliczenie za dojazd.. moim zdaniem nawet jak zadzwoni do biura rozliczeniowego, to powinni jej wyslac deklaracje za 2011 na dany adres, tak mysle, lub tak jak mowilas isc bezposrednio, pozdrawiam
Szczerze mówiac to mi nic nie przyszlo. Albo przyszlo tylko mój pracodawca mi nie dal nic, bo jest taka sprawa ze ja jestem zameldowana u pracodawcy a mieszkam gdzie indziej i cala poczta przychodzi na adres zameldowania a moj pracodawca albo zapomina dawac poczte albo daje ja po pol roku dopiero. Takze watpie czy wogole on mnie zarejestrowal w tym urzedzie skarbowym. Znajomi twierdza ze nie musze sie rozliczac bo ze niby to moj pracodawca to robi ale szczeze watpie. Jak moge to zalatwic sama, nie wciagajac w to pracodawcy? Bo on nie jest skory do pomocy w takich sprawach.
w jakim miescie mieszkasz? pracujesz i jestes deklarowana? masz zaswiadczenia od swojego pracodawcy z ursaf ?


Pracuje ale chyba nie jestem deklarowana i nie dostałam zadnego zaswiadczenia z ursaf nawet nie wiem co to jest.
ania wyslalam ci wiadomosc prywatna odpisz jak chesz zeby ci cos doradzic wogle w tym temacie pozdrawiam
Aniakl wyslalam ci wiadomosc
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Powtorka z gramatyki