Praca we Francji, rozliczenie PIT w Polsce

Temat przeniesiony do archwium.
Córka pracowała we Francji od września do grudnia 2012 roku. Otrzymywała co miesiąc dokument "BULLETIN DE SALAIRE". Przed wyjazdem pracowała w Polsce i otrzymała PIT-11. Proszę o pomoc w rozliczeniu córki:
1. czy musi rozliczyć się we Francji za tamtejszą pracę
2. jakie kwoty z grudniowego dokumentu należy uwzględnić w PIT/ZG
'
edytowany przez aniakl: 15 mar 2013
taki krotki okres pracy wyszedl by ciekawiej rozliczyc we francji jezeli nie podpisywala umowy w polsce o te prace ale nie znam pity11 co to za pit ?
za tak krotki okres pracy nie wyjdzie podatek ,wiec nie musi sie rozliczac
PIT-11 jest rozliczeniem za pracę w Polsce i wiem, że w takim przypadku muszę rozliczyć córkę w Polsce i uwzględnić zarobki francuskie w PIT/ZG. We Francji zarobekwyniósł 950€ (chyba brutto, jest to najwyższa suma na dokumencie z grudnia 2012).
ja bym wcale nie rozliczala tych zarobionych pieniedzy z francji jak nie byla wyslana jakims kontraktem z polski to pomin te zarobki ,bo widze ze to malutkie zarobki jak za taki okres czasu .We francji za malo zarobila zeby wyszedl podatek tak ze we francji by nic nie placila podatku .Jak te prace prace we francji sama sobie znalazla to naprawde pomin ja w rozliczeniu podatkowym w polsce i tak nikt sie o tym nie dowie ( zaplacicie sporo a szkoda )takie jest moje zdanie ,pozdrawiam
ja pamietam, ze kilka lat temu, jak pracowalam w wakacje we FR, rozliczalam sie w PL, uwzglednilam zarobki w FR (jest chyba jakis osobny PIT), ale podatku w PL nie placilam od tego (we FR nie rozliczalam sie). nie wiem jak to dziala (jestem zupelna ignorantka w tej dziedzinie), ale tak bylo w moim przypadku.
Dziękuję "aniakl". Szczegóły: córka pojechała w celach nauki w ramach studiów w Polsce. Poprzez znajomych dostała przacę godzinową (4 razy w tygodniu), która została zarejestrowana i dlatego otrzymywała miesięczne rozliczenie.
Reasumując: rozliczam córkę w Polsce (otrzymała PIT-11), bez PIT/ZG (bez zarobków we Francji) i jeśli miała małe dochody (do ok. 3.000,00 zł brutto) mogę ją odliczyć jako ulgę na dziecko.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Życie, praca, nauka

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie