Wynajem mieszkania - pomysly

Temat przeniesiony do archwium.
Czy ktoś ma jakiś zloty srodek na wynajecie mieszkania we Francji ? nie mam kontraktu o prace i w agencjach nie da się tego ominąć. Jakies pomysły? Może ktoś miał taki sam problem i pomoze ?
1 - nie szukaj przez agencje, ale w ogłoszeniach prywatnych i spróbuj przekonać właściciela, że jesteś wypłacalna.
2 - znajdź gwaranta.

http://strefapl.com/PL/strefa-administracji/mieszkanie/593-mieszkanie-we-francji
a co w przypadku kiedy zaproponuje się zaplacenia za np. pol roku z góry ? cos to może dac?
Na pewno nie w agencji. Twierdzą, że to kwestia jakiegoś ubezpieczenia. Ale z prywatnym właścicielem - próbuj, każda osoba jest inna. Też uważam, że to naprawdę utrudnia życie,bo przecież fakt, że mam pracę wcale nie znaczy, że na pewno będę płacić czynsz. Mogę przecież być.. zakupoholiczką i całą pensję zacząć wydawać na ciuchy;) Ale niestety, ich częściej interesuje papier niż konkretna kasa w kieszeni...
W Paryżu może być trudno, ale poza - kto wie.
W każdym biurze nieruchomości są inne zasady. W Twoim przypadku wydaje mi się, że masz dwie możliwości poszukać pokoju w schronisku młodzieżowym, albo znaleźć osobę (najlepiej z umową o pracę CDI), która wspólnie z Tobą wynajmie to mieszkanie (na papierze oczywiście). Pozdrawiam