Za jakie pieniądze pracujesz we Francji?

Temat przeniesiony do archwium.
Przede wszystkim witam Was,-Forumowiczów.
Zdaje sobie sprawę, że jest to zależne od regionu, stanowiska i zapotrzebowania.
Dzisiaj zainteresowany jestem stanowiskiem pracy,- spawacz, ślusarz, hydraulik, operator urządzeń warsztatowych. Zawody te dotyczą zatrudnienia w przedsiębiorstwach francuskich za pośrednictwem „firm rekrutacyjnych” Otóż nurtuje mnie pytanie, -ile „pośrednik” (firma rekrutująca) na takim angażu zarabia???
Z początkiem kwietnia (4–5) br, jako jedna osoba na wszystkie te stanowiska zostałem przyjęty do przedsiębiorstwa francuskiego,-po weryfikacji Firmy Francuskiej. Angaż mam podpisany z „pośrednikiem” w Polsce.
„Pośrednik” za okres próbny (3 miesiące) wypłaci mi 10€/h,-brutto. W umowie nie określił dłuższego terminu. W tym mam opłacone mieszkanie,-studio, w pobliżu firmy.
Zastanawiam się, czy jest taka możliwość, że np. po miesiącu przepracowania nie mógłbym przerwać umowy i przejść bezpośrednio na warunki francuskie.
Czy ktoś już uczynił coś podobnego?
Wiem, że po „przetestowaniu” mnie, jako pierwszego zatrudnionego Polaka w tym „Francuskim Przedsiębiorstwie”, firma ta zatrudni następnych 10-ciu fachowców na podobne stanowiska.
Dzisiaj tam do pracy jadę jako „fachowiec tester”. :)
Jest to 25 departament. Miejscowość Bourguignon. Na Połodniu jest miasto Pont-de-Roide a na północy Montebeliard. I większe, Miluza, -70 km od Bourguignon.
Czuje się na tyle dobrym i doświadczonym pracownikiem, że już po tygodniu,-dwóch, Francuzi będą mile zaskoczeni „Polskim fachowcem”. Dlatego śmiało przypuszczam, że tych następnych 10-ciu „polskich fachowców”, powinienem już szukać. Oczywiście nie jestem „zachłannym pośrednikiem” i za to pieniędzy nie pobieram.
Na zainteresowanych oczekuje na priv. A jeśli ktoś z Polaków mieszka w/w okolicach to zapraszam do spotkania a innych do dyskusji.
Pozdrawiam Mirszek.
Cytat: mirszek
Zastanawiam się, czy jest taka możliwość, że np. po miesiącu przepracowania nie mógłbym przerwać umowy i przejść bezpośrednio na warunki francuskie.

1. A czemu tej firmie miałoby się to opłacać?
2. W umowie jest za pewne "lojalka". Czytałeś ją?
moze dostaniesz 13/H ale czy beda ci ciagle placic mieszkanie jak zmienisz kontrakt z firma francuska nie jestem pewna ,tak ze musisz o to zapytac i przemyslec (musisz wiedziec ze jest tendencja znizkowa co do wyplat we francji (Likwiduja zaklady pracy po to zeby na ich miejsce powstal taki sam z najnizszymi wyplatami)
edytowany przez aniakl: 30 mar 2014

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa