Winobranie 2014 Francja

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
Czy ktoś posiada informacje na temat możliwości wyjazdu na winobranie w 2014 roku? Oferty, kontakty, doświadczenie? Może ktoś się wybiera? :)
witam
Chętnie bym pojechał,szukam własnie kogoś do wspólnego wyjazdu.....
Też bardzo chciałabym pojechać, lecz nie mogę nigdzie znaleźć informacji na temat winobrania w tym roku. Niekoniecznie musi być winobranie, bo piszę się również na inne zbiory. Chciałabym wyjechać jakoś w czerwcu, a najlepiej w lipcu.
Już tak wcześnie szukacie? Byłem w zeszłym roku i powiem, że warto. W tej chwili poważnie zastanawiam się nad wcześniejszym wyjazdem. Przeglądam ogłoszenia i widzę, że to możliwe, ale potrzebuję osoby z bardzo dobrą znajomością języka. Prace są przy zbieraniu truskawek, wiśni, czereśni, moreli itp, do czerwca jest też praca w winnicach przy podnoszeniu, wiązaniu i pewnie przycinaniu. Co do winobrania to dopiero we wrześniu i październiku, mam swoje dwa typy i może rzeczywiście jeszcze raz pojadę.
W zasadzie jest mi obojętne na jakie zbiory bym pojechała. Chciałabym po prostu trochę zarobić na studia. Mógłbyś mi opowiedzieć coś więcej o Twoim zeszłorocznym wyjeździe? Jechałeś z jakiegoś biura? I czy jeśli nie zam języka, to jest szansa, że coś znajdę? :)
Wyjechałem w ciemno, bez pośredników, także znam realia, nie jest tak łatwo. Znajomość języka to spory atut. Można wyjechać z osobą lub osobami nie znającymi języka, ale choć jedna powinna mówić płynnie, aby móc się porozumieć z pracodawcą. W przypadku winobrania można jechać w ciemno, wcześniej czy później pracę się znajdzie, przynajmniej gdy jest szczyt sezonu. W ten sposób przepracowałem niecałe trzy tygodnie. Drugą ważną rzeczą jest posiadanie samochodu, to bardzo ułatwia sprawę.
Hej,

Mam namiary na znajomego, który jest właścicielem winnic w Beaujolais. Chętne osoby proszę o kontakt bezpośrednio na mój adres e-mailowy: [email]

pozdrawiam
Z ciekawości napisałem do "Chevalier1980" i mi nie odpisał. Jeżeli chodzi o winnice w Beaujolais, to moim zdaniem najłatwiej tam o pracę, choćby na kilka dni, praktycznie można jechać w ciemno. Jednak to specyficzny region, dużo się pije, praca często w deszczu lub na wilgotnych z rana krzewach winorośli, często jest zimno. Czegoś takiego nie ma na południu, tam nie potrzeba kaloszy, kurtek przeciwdeszczowych, zresztą nie pracuje się w deszczu. Bardziej dolegliwy może okazać się upał. Zresztą różnic jest więcej, chociażby inna kuchnia, o ile patron gwarantuje wyżywienie. Najlepsze oferty zawierają zarówno zakwaterowanie jak i wyżywienie na miejscu. Co do kontaktów, o które tak wiele osób pyta, to nie problem, można znaleźć telefony, ale porozumieć się można praktycznie wyłącznie po francusku. Dlatego, jeżeli pojadę, to najpierw chciałbym znaleźć kogoś kto komunikatywnie zna język francuski. Co prawda dwukrotnie byłem na winobraniu nie znając języka, ale na miejscu zawsze takowa osoba się znajdowała. W chwili obecnej jest tak wielu chętnych, że warto zaklepać sobie miejsce wcześniej i jechać z osobą mówiącą po francusku.
Chciałbym pojechać po raz pierwszy na winobranie (albo jakiekolwiek inne zbiory) od końca sierpnia do końca września. Mówię płynnie po francusku (poziom C1). Gdyby ktoś miał jakieś miejsce już i potrzebował kogoś to serdecznie się polecam.
Witam. Jestem zainteresowana wyjazdem na winobranie w miesiącach sierpień-wrzesień. Byłby to mój pierwszy raz, więc szukam jakiegoś punktu zaczepienia. Jeśli ktoś coś wie i zechciałby podzielić się informacjami, bardzo proszę o odpowiedź.
Ogłoszenia na których znajdują się oferty na winobranie można znaleźć między innymi na stronach
http://www.vitijob.com/
http://www.anefa-emploi.org/ANEFA_FRONT/consultationsaison.aspx
http://www.bienpublic.com/cote-d-or/vins-et-spiritueux
http://paru.free.fr/emplois/o_vend_paru1.html
http://www.leboncoin.fr/emploi/offres/bourgogne/occasions/?f=a&th=1&q=vendanges
W tym ostatnim przypadku, może być problem z wyświetlaniem nr telefonów, ale został on rozwiązany przez osoby z forum
http://www.francuski.ang.pl/forum/zycie-praca-nauka/239361
:-)
Oferty na winobranie to przede wszystkim:
http://candidat.pole-emploi.fr/candidat/rechercheoffres/resultats/A_Vendangeur_FRANCE_01___P__________INDIFFERENT______________
Mam nadzieję, że pomogłem poszukującym. :-)

Jakby ktoś chciał się zabrać na winobranie z Warszawy to zapraszam osoby znające język francuski ewentualnie mające samochód. Kontakt: [email]
Witam serdecznie, chcialabym po ra pierwszy pojechać w tym roku na winobranie, jesli ktoś jedzie samochodem i ma wolne miejsca w samochochodzie to ja i dwie inne osoby bardzo chętnie się przyłączymy. Jesli z kolei są osoby które chcą jechać, a nie mają jeszcze zorganizowanego dojazdu to również proszę o kontakt, wówczas razem będzie nam łatwiej zorganizaować się.
ja również, jako nowicjuszka, chcę dołączyć do zorganizowanej grupy, lub łącząc siły taką stworzyć - chętnie z kimś, kto ma już pewne doświadczenie - jeśli nie, wszystko w naszych rękach - zatem proszę o kontakt
Witam, również poszukuję pracy przy winobraniu. Chciałabym wyjechać z bratem jak najszybciej to jest możliwe. Czy mogłabym liczyć na czyjąś pomoc? Bardzo o to proszę.
Witam wszyskich! Jezdze co roku na winobrania do szampanii od jakis 5 sezonow. Mamy juz swoja stala ekipe ale kazdego roku szukamy tez nowych osob dlatego chetnych zapraszam do kontaktu na adres [email] nie trzeba miec doswiadczenia najwazniejsza jest chec do pracy i odpornosc na ciezka prace w polu. Zapraszam bo warto wyjazd jest w sprawdzone miejsce zatrudnienie bezposrednio u francuskiego pracodawcy mamy wlasny transport.
Z ciekawości napisałem do "bratko" ale mi nie odpisał. Dopiszę tylko, że Szampania to region gdzie najczęściej pracuje się na akord, czyli od ilości, nie pamiętam dokładnie, ale jest to około 0.20 euro za kg. W tym roku zbiory rozpoczną się tam w drugiej połowie września. Trochę wcześniej w Burgundii, tam na pewno od 8 września. Na południu już trwają, ale na nielicznych winnicach, pewnie się rozkręcą w przyszłym tygodniu. Jeżeli nie lubicie wilgoci i deszczu to Burgundię i Szampanię możecie pominąć. Pamiętam, że w Langwedocji, czyli na południu, tylko raz padało, wtedy jak tam byłem, a i to w rejonie górzystym i na początku października. Mieszkając nad morzem, piękną słoneczną pogodę miałem przez trzy miesiące. :-)
Cześć,

Chcę jechać na winobranie do Francji, ale ponieważ nie udało mi się znaleźć żadnej oferty przez internet, to rozważam wyjazd w ciemno. Czy macie jakieś rady albo zdanie na ten temat? Czy warto w ogóle próbować, a jeśli tak, to gdzie najlepiej jechać (wyjazd z Polski między 1. a 3. września)?
A może ktoś szuka kompanów do wyprawy i chciałby połączyć siły (oprócz mnie jedzie jeszcze moja przyjaciółka i jej brat, wszyscy jesteśmy studentami)?
@filizof1900 - a znacie język? Bez, może być trudno ze względu na francuską "niechęć" do nauki angielskiego (zaszłości po Wojnie stuletniej i konfliktów z XIX i XX wieku :P).
edytowany przez Morpheuss: 28 sie 2014
@Morpheuss
Niechęć Francuzów do angielskiego jest mi znana, ale na szczęście jedno z nas mówi biegle po francusku. ;) Problemem jest brak samochodu, co utrudnia mocno lokomocję na miejscu (kolejne "ale" przy wyprawie w ciemno). Jakieś rady?
Wyjazd w ciemno bez samochodu w trójkę to karkołomne zadanie, stopem nie za bardzo, zaś autokarem to do konkretnego miejsca, ale wtedy pracę trzeba tam mieć, bo jak się przemieszczać po okolicy?. Najlepiej jest znaleźć kogoś kto samochód posiada i jest gotów zaryzykować w ciemno. Jeżeli wyjazd 1-3 września to południe Francji byłoby najlepsze, na przykład Langwedocja, zaś gdyby 6-8 września to Burgundia.
Jestem z Katowic, mam samochód, myślę o wyjeździe na winobranie do Francji, szukam ewentualnie drugiej osoby ze znajomością języka francuskiego i do podziału kosztów. Proszę o kontakt [email]
Hej,
również chcę wyjechać na winobranie. Mam oszczędny, w miarę wygodny samochód i chciałbym startować na początku września, mogę zabrać 3 osoby. Najlepiej byłoby, gdyby trafił się ktoś, kto zna francuski i / lub ma jakieś doświadczenie w poszukiwaniu pracy tam, na miejscu.
Region nie ma dla mnie znaczenia. Wolałbym możliwie jak najbardziej na południu, ale to kwestia drugorzędna.

Gdyby ktoś, coś, śmiało pisać: [email] ;)
Co podać gdy pracodawca pyta w mailu o Carte Vitale lub ekwiwalent?
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Brak wkładu własnego