Praca sezonowa we Francji

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich serdecznie. W tym roku planuje wyjazd do Paryża w okresie letnim. Czy ktoś z was orientuje się jak wygląda praca sezonowa w Paryżu. Chodzi mi np. o parce na zmywaku, jako maskotka, czy przy rozdawaniu ulotek? Może być również coś z budowlanki, ale nie jestem zbytnio wykwalifikowany. Jak to jest z językiem, czy potrzebny jest francuski? Dobrze operuje językiem angielskim, ale czy to wystarczy? Dodam, że bardziej interesuje mnie praca na terenie Paryża i okolicy(tam gdzie da się dojechać metrem lub rerem), ponieważ nocleg mam już tam zapewniony. Orientuje się ktoś jak to wygląda w Paryżu?
edytowany przez radziolek: 23 kwi 2014
Otatnio moja siostra dużo opowiadała mi o Paryżu. Paryż to miasto przyszłości. Jednak bardzo trudno jest znaleźć sobie pracę. Francuzi nie chcętnie rozmawiają po angielsku. 34% francuzów umie język angielski, także wymagany jest język francuski ( choć podstawy).
Cytat: juliajulia979
Paryż to miasto przyszłości.

?
Dawno temu też próbowałem szukać podobnej pracy w Paryżu, ale nie udało się, wymagany był bardzo dobry francuski. Gdy ma się zakwaterowanie to warto jechać, na miejscu można się poduczyć i załapać do prostych prac np. budowlanka, a może i ulotki. Sam bym chętnie pojechał do Paryża, gdybym miał lokum. Pracy warto szukać na miejscu, łatwiej na budowie, na zmywaku, trudniej przy ulotkach.
ok :) z lokum nie mam problemu, spróbuje czegoś poszukać, może się uda :)
Przypomniałem sobie, że niektórzy sprzedają różnego rodzaju rzeczy np. maskotki, baloniki itp, ewentualnie grają i śpiewają. Dawno temu dobrze wyszedłem na pleceniu warkoczyków, ale to nad morzem. :-) Mam znajomego, który całĸiem niedawno nieomalże dostał pracę na zmywaku, ale niestety szybko okazało się, że bez znajomości francuskiego nic z tego nie będzie. Pewnie w Paryżu, znajomość angielskiego wśród restauratorów jest większa, na pewno jest większa różnorodność zatrudnionych cudzoziemców, którzy języki znają.
Powodzenia!
a orientuje sie ktoś może, czy w momencie podpisywania umowy potrzebne jest swoje konto we francuskim banku, czy wystarczy np: numer konta innej osoby, ale we francuskim banku?
Wydaje mi się, że nie potrzebne jest konto we francuskim banku, jak najbardzie wystarcza polskie. W moim przypadku było tak, że dostawałem pieniądze do ręki, można się umówić i na taką formę otrzymywania wynagrodzenia. W przy pracach sezonowych jest to norma, przy pracy stałej nie wiem, nie miałem okazji.
Aby założyć konto musisz przedstawić kontrakt o pracę i pierwszą fiszke z wypłatą.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Życie, praca, nauka