oznaki wiosny

Temat przeniesiony do archwium.
Brak wkładu własnego

Wpis zamieszczony (lub przeniesiony) do grupy "Brak wkładu własnego" oznacza, że autor wpisu nie zadał sobie trudu samemu spróbować poradzić sobie z zadaniem lub prośba o tłumaczenie została przepuszczona przez Google Translator. Jeśli ktoś z użytkowników forum ma czas i ochotę może odpisać na taki wpis ale jeśli takiej odpowiedzi nie będzie - nie ma co się denerwować - po prostu nikomu nie chce się odrabiać zadań za kogoś ;-)

Dlatego zachęcamy do własnych prób - szansa na odpowiedź jest znacznie większa.

witam. potrzebuje pomocy w stworzeniu opisu oznak wiosny. przyznam ze jestem zielona jeśli chodzi o francuski wiec jeśli ktoś byłby tak uprzejmy i by mi pomógł to była bym wdzięczna.
Chciałabym żeby mój opis wyglądał mniej więcej tak:
Moją ulubiona pora roku jest wiosna.Zaczyna sie 21 marca ,a konczy 22 czerwca. Wtedy świat budzi się po zimowej drzemce,topnieje śnieg,ptaki zaczynają wesoło śpiewać,wróciły już z ciepłych krajów i buduja gniazda , a zwierzeta wychodza ze swoich zimowych norek.Słońce zaczyna mocniej przygrzewać,na dworze robi się cieplej,a dni są coraz dłuższe.
Codziennie widać jak trawa się zieleni,rozwijają się liście i kwiaty.
Świat staje się piękny i kolorowy,przypomina zaczarowana kraine.
Rolnicy w tym czasie rozpoczynają już pierwsze prace wiosenne.
Bardzi lubię tę porę roku i czekam na nią z utęsknieniem i radością........
Prosze o przetłumaczenie.
stworzyłam coś takiego, mam nadzieję że ktoś znajdzie chwile na sprawdzenie i poprawienie błędów.
Ma saison préférée est le printemps. Commence Mars 21 et se termine Juin 22. Alors, le monde se réveille après la sieste de l'hiver, la neige fond, les oiseaux commencent à chanter joyeusement, sont revenus des pays chauds, et construisent des nids, et les animaux hors de leur vison d'hiver. Le soleil commence à chauffer plus fort sur la cour, il se réchauffe et que les jours deviennent plus longs et plus longtemps. Tous les jours nous voyons comment l'herbe est verte et pousser leurs feuilles et de fleurs. Le monde est beau et coloré, rappelle la terre enchantée.
Agriculteurs à l'époque commençait déjà le premier travail du ressort. J'aime bien cette période de l'année, et la regarder avec nostalgie et de joie.
Ma saison préférée c'est le printemps. Il commence le 21 mars et se termine le 22 juin . Le monde se réveille alors après la somnolence de l'hiver, la neige fond, les oiseaux commencent à chanter joyeusement, ils sont revenus des pays chauds, et construisent leurs nids , et les autres animaux changent leur pelage d'hiver. Le soleil commence à chauffer plus fort sur la cour, il réchauffe la terre et les jours deviennent de plus en plus longs. Tous les jours nous voyons pousser la verdure , de l'herbe , des feuilles et des fleurs. Le monde est beau et coloré, et rappelle l'enchantement de la terre .
En cette période les agriculteurs ont déjà commencé leurs premiers travaux . J'aime bien cette période de l'année, et la regarder avec nostalgie et joie.

« 

Nauka języka

 »

Brak wkładu własnego