jakie?

Temat przeniesiony do archwium.
Jestem kompletnie zielony co do egzaminów/certyfikatów z francuskiego(nawet nie wiem jak to sie nazywa), podoba mi się ten język i chciałbym sie conieco dowiedzieć co mógłbym kiedyś ewentualnie zdać. Proszę o odpowiedź.
DELF - Diplome Elementaire de Langue Francais ( różnych stopni ), pierwszy stopień przewiduje ok 200 godzin przygotowania. DALF - Diplome Aprofondi de Langue Francais ( pozimo akademicki) Wszelki informacje dostęne w necie , wpisz sobie do wyszukiwarki DELF, centra egzaminacyjne znajdują się w największych miastach w całej Polsce.
Je\'aime francais, me je parle un peu francais
no właśnie..... zauważyłem po tych ostatnich zdaniach, że umniesz tylko troche, ale powodzenia w dalszej edukacji
Beszczelny jesteś, pytasz sie o egzaminy, a jak ktoś ci odpowiada to jeszcze marudzisz, może byś wytłumaczył co jest nie tak, ja same mówie też tylko troszke po francusku.
hehehehe wcale nie jestem bezczelny tylko troche mnie dziwi jak ktoś nie jest do końca pewny jak to napisać i to pisze(w takiej sytuacji powinien sie liczyć z krytyką), a te błędy są tak banalne i głupie że nawet mi sie nie chce ich wyjaśniać. Szczerze mówiąc to wątpie żeby ten koleś miał więcej niż 10 lekcji francuskiego.
Banalne blédy ? A kto mial niedawno problem ze zdaniem ,,j\'aime le français,, nie ty przypadkiem?!
Jedno jest pewne, lepiej jest mowic z blédami niz wogole!!!
Martine , jak do tej pory to nie miałem żadnej lekcji francuskiego
Taki oswiecony, to dlaczego uzywasz zenskiej formy imienia jezeli jestes facetem? (Martin =Marcin/ Martine=Martyna)
Mais si tu es à voile et à vapeur , je m\'excuse .... j\'ai rien contre he he he
OOOO widze, że to miękczak a zwraca mi uwagę, hahahahhahahaha
Boze jaki ten Chris arogancki!
co do Mariette: kto ci powiedział, że to ma być francuska wersja mojego imienia, albo że wogóle ten nick ma coś wspólnego z moim imieniem?
a jeżeli chodzi o Francka: pytając o zagadnienie gramatyczne chyba raczej nie zrobiłem żadnego błędu, wprost pszeciwnie spytałem sie aby takiego błędu móc w przyszłości uniknąć.
Ostatnią wypowiedź Chrisa pozostawie bez komentarza, ta wypowiedź najlepiej określa poziom tego człowieka(nietylko językowy).
Nie mękczak tylko mięczak
Zacznij Chris od powtórki polskiego, a dopiero potem zabierz się za francuski!
troszke orientuje się jeśli chodzi o egzaminy z jężyka francuskiego.
Można zdawać DELF(składa się z delfu I-stopnia(a1-a4) i delfu II- stopnia(a5-a6)póżniej jest o wiele trudniejszy DALF.Oprócz tego są takie egzaminy jak: DL, DS, TEF i chyba specjalistyczne CCIP i CFJ.
pozdrawiam
Dlaczego tyle w was pogardy i nienawisci? Zamiast dzielic sie milosc do jezyka to jeden na drugiego naskakuje. Z tego co zauwazylam to na forum jezyka francuskiego najwieksze zawsze kontrowersje - to forum ma łączyc chyba a nie dzielic, czy sie myle???
zgadzam sie z opiniami ze ten caly martine czy jak mu tam jest potwornie bezczelny, ale po zachowaniu mniemam ze nie ma wiecej niz 15 lat ;)), a wiec pozwolmy mu dorosnac i przeczekajmy jego dojrzewanie... pozdrawiam:)
Podziwiam każdego kto ma odwage zdawać egzaminy z francuskiego ponieważ moja umiejętność posługiwania się tym językiem jest bbbbbarrdzo nikła..... umiem się przedstawić: je m\'appelle agnika (czy cosik w tym rodzaju). Sama mam problemy z francuskim dlatego z nikogo nie mam prawa się naśmiewać.

Polecam innym na przyszłość......

J\'adore le francais....ble,ble,ble.....
POZDROWIONKA...hehehe
agnika: Ja mysle ze nauka kazdego jezyka to kwestia regularnosci. I ta zalete psychiczna powinnismy podziwiac, bo sama znajomosc jezyka naturalnie przyjdzie z czasem jesli sie systematycznie temu oddamy.

Ucze sie w Alliance Française, kurs z zajeciami 3 razy w tyg, wieczorem po 2 godz.2 lata temu, na moich zajeciach francuskiego w klasie dla poczatkujacych bylo 60 osob. No a teraz przeszlam na poziom zaawansowany i jest nas 3 i ciagle sie modlimy aby nam nie zamkneli klasy bo za malo ludzi... Zreszta natura ludzka jest najczesciej slomiany zapal. To naturalne, trudno jest o self-motywacje przez lata jesli mamy inne obowiazki i ciagly brak czasu. Dlatego polecam zapisac sie na zajecia. W moim przypadku JAK JUZ ZAPLACE za kurs to sie przyzwyczajam i chodze. Zreszta nauka na lekcjach to zabawa tylko ze po francusku: gry, zgadywanki, czytanki o swiecie, poznawanie ludzi i ciut powtorki gramatyki.
A ile kosztują takie kursy w Alliance Fr.?? Jeśli to nie jest jakaś tajemnica...:P
ceny zaleza od tego w jakim oddziale: http://www.af-enpologne.pl/ sprawdz!
Masz racje Voyager, naturą ludzi jest słomiany zapał. Nie każdy jednak został po to stworzony aby zostać np: poliglotą... Dlatego też dla jednego nauczenie sie kolejnego języka to kwestia odrobiny samozaparcia zaś dla drugiego - wysiłkiem ponad siły. I nie wynika to ze złej woli...
No i własnie ja chyba zaliczam się do tej drugiej grupy... Z innymi przedmiotami nie mam zbytniych problemów oprócz języków oczywiście (obecnie ucze się angielskiego, francuskiego no i łaciny). Niezależnie od chęci, skutki są marne...
Życze dalszych postępów w władaniu francuskim (i nie tylko).

Pozdrowionka...
agnika: zapisz sie na zajecia gdzies i po prostu chodz tam regularnie i nie opuszczaj ,ma samo bezbolesnie wejdzie do glowy...
rzeczywiście atmosfera tutaj nie jest zbyt przyjazna, egzaminy z francuskiego można zdawać w Alliance Francaise, w marcu zdawałam egz.DELF , nie ma się czego bać, zadania bardzo łatwe
zgadzam się z Tobą!!!w mojej \"karierze\" edukacyjnej miałam już okazję zapoznać się z : łaciną, francuskim, angielskim i rosyjskim!!pewnie uznacie że to śmieszne ale tak naprawdę umiem troszkę tylko francuski i łacinę, a to dlatego, że mam \"je\" także na studiach!!z rosyjskiego umiem tylko czytać, a angielski?cóż....jest gorzej niż źle jak na chwilę obecną gdzie z każdej strony słychać, iż tylko angielski jest w \"cenie\"!!
mój zapał może i okazał się słomiany, ale już wiele razy podejmowałam się nauki angielskiego i ten język wogóle do mnie nie przemawia:( po prostu moja pamięć do jęyków jest katastrofalna!!!ale przedemną kolejne podejście.....trzymajcie kciuki!!


pozdrawiam wzystkich
Temat przeniesiony do archwium.