Jaka książka do DELFA?

Temat przeniesiony do archwium.
Hej! Chciałabym w końcu przygotować się do egzaminu DELF. Przeczytałam na tej stronie, że pierwsze etapy nie są trudne... Niestety będę robić to indywidualnie, we własnym zakresie. Francuskiego uczyłam się 4 lata w liceum (2 godz. tygodniowo) i zdawałam z tego języka maturę ustną. Na studiach (anglistyka) również zamierzam kontynuować naukę tego języka... Proszę o poradę... Jaką książkę warto kupić, aby solidnie przygotować się do certyfikatu? Jakie kasety wybrać aby "osłuchać" się języka...? Z góry dziękuję za podpowiedzi!
jesli chodzi o osluchanie to ja proponue francuska telewizje i radio:) fajna stronka to:
http://www.rfi.fr/
u gory z boku mozesz wlaczyc sobie radio na zywo a na stronie sa tez cwiczenia na sluchanie:)
co do ksiazek to ja tez sie przylaczam do porsby o pomoc bo tez chce sie do DELF przygotowac:)
przed rokiem stałam przed bardzo podobnym problemem-którą książkę wybrać.polecam wydawnictwo CLE-DELF 450activites-autorami są między innymi Richard Lescure,Eliane Grandet.warto a nawet koniecznie( o ilezdecydujesz się na kupno tej książki)zakupić również kasety.pozycja ta zawiera również "corriges",które ułatwiają sprawdzenie wiadomości
Dziękuję dziewczyny za pomoc! Miło, że można na Was liczyć :) Życzę powodzenia wszystkim dążącym do zdobycia wiedzy. Buziaki:*
polecam podrÄ™cznik Café Crème (wyd. PWN Chachette Livre- français langue étrangère). O ile siÄ™ nie mylÄ™ sÄ… 4 częśći (1,2,3,4) . 1- od podstaw. 4 - wysoki poziom. 2,3- Å›redniozaawansowany. Polecam do samidzielnej nauki. Najlepiej mieć jeszcze Zeszyt ćwiczeÅ„ (ponad 200 str+ odpowiedzi ), kasety i Guide (poradnik dla nauczycieli z odpowiedziami itp. itd).
Przydatne są także "Vocabulaire de français", "Grammaire de français". Jeżeli chcecie zdawac ten egzamin, kupcie sobie jakies dobre rozmówki do francuskiego i uczcie sie ich systematycznie na pamięć- daje b. duzo- wiem z własnego doświadczenia.
Dobrze byłoby sobie tez pójść do księgarni językowej i poprosić o jakies dobre wzory wypracowań z francuskiego.
Pozdrawiam.
zgadzam sie z twoim zdaniem
Polecam "Reflets 3" Książka moze nie jest tania (ok 120 zeta) i niezbyt łatwa, ale przygotowuje naprawde genialnie. Nadaje się też do DELF 2
Cafe Creme to shit jakich malo, naprawde ta ksiazka jest fatalna od 1 czesci w gore..., nie przygotowuje sie do zadnych egzaminow ale z wlasnej praktyki w szkole mam taka opinie...
tez sie juz o tym przekonałem... Z początku była nawet fajna, ale okazała się dziadostwem!
Pozdrawiam!
ja przygotowuje sie do DELF'u dopiero od tego roku.. wiec nie mam zbyt dlugiej praktyki, ale osobiscie polecam podrecznik "Campus" sa trzy czesci oraz "Forum" tez trzy czesci.. pozatym sa to ksiazki polecane przez Alliance Francaise:)
Pozatym dobra praktyka dla jezyka sa wyjazdy osobiscie polecam :)
Widze ze musze stanac w obronie Cafe Creme. Tez mialem do nie takie podejscie ale naprawde nie jest taka zla. Oczywiscie, nie jest idealna jak zadna ksiazka. Najwiekszym jej plusem jest dosyc zywy jezyk juz od pierwszej czesci. Mimo ze jest troche "burdelowata" to z pewnym dodatkowym systematyzowaniem slownictwa nie jest wcale taka znowu najgorsza.

Pozdrawiam
tez mam tę ksiazke, nawet wesoła, fascynujace dialogi są ;) a co to znaczy, ze jest ona "burdelowata" ?? mam 1. część teraz, powiem,ze mi sie podoba, a jak uczy? dla mnie mało wiadomości , słówek itd.. to dla tych, ktorzy chodza na francuski, zeby chodzic, a nie,zeby sie czegos nauczyc ;) rowniez pozradwiam ;)
Campus ma fajnie usystematyzowaną gramatykę, ale bardzo ubogie słownictwo w porównaiu z Forum. Teraz jestem na etapie Campus 2 i zastanawiam się ile jeszcze przede mną czasu aby przystąpić do Delfa.
A tak w ogóle to chciałąm zapytać jakie macie zdanie , czy lepiej zdawać każdą jednostkę Delfa osobno, czy od razu cztery?
Ja sadzac po innych egzaminach mysle.. ze najlepiej 4 od razu, a nie po jednym.. co jest to o niebo lepsze, mozna sie od razu przygotowac z wszystkiego. A i wogle slyszalam, ze delf nie jest taki straszny. Powodzenia:)
Burdelowata znaczy ze jest malo uporzadkowana, glownie chodzi mi o slownictow. Przydaloby sie usystemowanie

Pozdrawiam
nio ja jeszcze moge powiedziec, ze najbardziej wkurzajace jest to ze ta ksiazka wlasnie nie ma zadnej takiej mysli przewodniej, np w wiekszosci ksiazek do angielskiego jak juz sa jakies czytanki komiksy czy cos to sie jakas historia powtarza czy jakis temat sie przewija a tutaj jak to ktos uja 'burdel', pozatym pisze we wstepie ze niby jest material gramatyczny dostosowany do polskich realiow i jest przyklad ze sa wytlumaczone rodzajniki, za cos takiego to powinni wieszac naprawde bo chyba sa trudniejsze rzeczy niz rodzajniki a jak ktos sie uczy jeszcze innych jezykow to wie o co chodzi, moim zdaniem powinny byc rozne takie rzeczy ktore my ciezej lapiemy np dopelnienia wytlumaczone przez analogie do naszego jezyka ojczystego, pozatym dziwne jest ze ksiazki do coniektorych jezykow moga pisac polscy autorzy np do niemieckiego a do francuskiego nie ma zadnej pozycji napisanej przez naszych specjalistow, a co rowniez istotne nie kosztowaly by te ksiazki majatku w przeciwienstwie do tych zagranicznych wydawanych pod szyldem naszych wydawnictw...
rzeczywiście dopełnienia są dość trudne, a w książce praktycznie nic o nich nie ma. ja przerabiam teraz CAFE CREME 2, różni sie troche od 1. Dodane jest dział EXPRESION obok vocabulaire i grammaire. Jest to średnia książka, ciekawe ma działy z kulturą.
Temat przeniesiony do archwium.