acces au delf 2 stopnia

Temat przeniesiony do archwium.
witam:) czy ktos moglby mi napiac z czego sklada sie egzamin acces au delf drugiego stopnia? wiem ze ejst pisanie...ale co jescze:) bede wdzieczna za wszystkie pomocne odpowiedzi:)
Prosze, tu znajdziesz informacje:
http://www.ifv.pl/index2.html?o=EGZAMINY&EGZAMINY=1&egzaminy_id=2
Pozdrawiam
Acces au delf 2 stopnia zdawalam w marcu tego roku w NKJF w Warszawie Przygotowana bylam na gramatyke itp a okazolo sie zeze formula sie zmienila i masz tekst do niego kilka pytan (wybierz prawda/falsz i potwierdz) nie pamietam czy jakies otwarte pytania byly i jeszcze wypracowanie ok 180 slow na temat poruszony w tekscie. Potem ustny-bez zadnego przygotowania wchodzisz i opdpowiadasz na pytania o sobie (co robisz,co lubisz,gdzie studiujesz(dlaczego jak ci sie podoba)/uczysz sie ulubiona ksiazka, film, dlaczego fr sie uczysz i jak dlugo i takie tam bla bla bla standardowe) najlepiej zebys jeszcze wiedziala cos o obecnych wydazeniach na swiecie i w kraju bo czasem o to tez pytaja U mnie bylo tak
Mam nadzieje ze pomoglam
Pozdrawiam
Acces pisemny wg nowej formuły składa się z 2 części: analizy tekstu prasowego (ok 1 strony A4 maszynopisu) i wypracowania (ok 150-180 słów) związanego tematycznie z problemem poruszanym w artykule. Całość pisze sie 90 minut (45 na analize i 45 na wypracowanie). Ustny jest banalny. Rozmowa (bez przygotowania) 10-minutowa o sobie i generalnie na różne tematy. Acces zdawałem w marcu w Krakowie. Najtrudniejsza była analiza tekstu (sam tekst nie był taki trudny, tylko pytania do niego ewidentnie złośliwe). Wypracowanie baaardzo proste (gdzie wolisz mieszkać:miasto czy wieś). Na ustnym oprócz autoprezentacji miałem rozmowe o toleracji :) Za każdą z części można uzyskać 20 pkt (za analize, za wypracowanie i za ustny). Generalnie zeby zdać trzeba uzyskać 50 %, ale wprowadzono ostatnio taki bajer, że z wypracowania musisz zdobyć 15/20 (z całości wystarczy połowa, ale za wypracowanie musi być chociaż 15). Mimo wszystko ten egzamin naprawde nie jest trudny, a jego zdawalnosć wynosi ok 90%
Niestety ten wzór testu jest już nieaktualny. Nowa formuła nie uwzglednia już ćwiczeń z gramatyki, ani ze słuchania. Nowy wzór egzaminu można uzyskać w ośrodkach organizujących DELF.