DELF A2

Temat przeniesiony do archwium.
czesc,
Jak najlepiej przygotowac sie na Delfa A2.? Jakie tematy sobie przypomniec... Nie mam pomyslu jak sie uczyc.. Robie testy, ale te wypracowania sa na bardzo rozne tematy... tak mi sie wydaje... Ktos moze wie o co nejczesciej pytaja, jakie tematy poruszaja...


Dziekuje z gory za pomoc....
pa:)
Hej!

Generalnie na A2 może być wszystko :/. Ale bez paniki. Są różne "modne" tematy typu: media, reklama,książki, Unia Europejska, ochrona środowiska, coś o szkole itp. do których trzeba się ustosunkować za lub przeciw. Ja ostatnio (w marcu) miałam temat: "Obecnie w szkołach za mało jest przedmiotów artystycznych. Co o tym myślisz". Jakoś wybrnęłam :-) i zdałam. Nie ma się czego bać, bo atmosfera na egzaminie w Rybniku jest naprawdę przyjazna.

A propos, może to zbieg okoliczności, ale czy byłaś może wczoraj na wykładzie o Alzacji??

Pozdrawiam!
ja rowniez teraz w marcu zdawalam a2 i zdalam ;) szczerze to nie bylam przygotowana na usttny nie przerobilam ani jednego tematu :P ale ja dostalam po prostu wymarzony temat "lepiej mieszkac na wsi czy w miescie ? " :) wiec bardzo dobrze mi poszlo :P a komisja w katowicach tez jest nczemu sobie :P:P:P
no temat o przedmiotach artystycznych nie był za bardzo przyjazny,powiedz mi jak uzasadniłas swoaja wypowiedz bo ja nie mam pomysłu co po polsku powiedizce a co dopiero [po franusku prosze odpowiedz ,zamierzam zdawać DELFA A2 zaniedługo !
A2 jest w miare prosty, tematyka jest podobna, czesto pocztówka, czy list z opisem np. miejsc wartych do obejrzenia w Paryżu, słuchanie łatwe, da się zdać po 2 latach nauki... pozdrawiam i sukcesów
Ja zdaje A2 w warszawie już we wtorek i strasznie sie denerwuje , boje sie ze sobie nie poradze szczegolnie na ustynym :/;/ trzymajcie kciuki
tez zdaje delfa we wtorek w wawie... najbarziej sie boje ustnego bo sluchnie jest na a2 w miare... ile czasu se uczysz frncuskiego?
ja zdaję we wtorek i panicznie się boję ... nie wiem co z tego wyjdzie ... a jak nie zdam ??? jejku uczę się drugi rok, w szkole, 5 lekcji w tygodniu i nie wiem czy to wystarczy ... panicznie boje się słuchania ... a ostatnio też zaczynam obawiać się ustnego ... jejku czy ja na pewno dam sobie radę, ech coż dobrze że chociaż rodzice nie bedą sie gnieweć jak nie zdam :) sami tak powiedzieli wiec jakoś mi ulżyło ... jednak wolałabym mieć to już za sobą ... najlepiej dyplomik ukończenia ... ach może sie uda. trzymać kciuki ! za wszystkich zdających też bede trzymac te kciuki ... no i powodzenia - połamania piór czy coś w tym stylu :D
ja sie ucze francuskiego 5 lat,ale tak naprawde, na poważnie 2 lata. Boje sie przedewszystkim ustnego ,ale moze jakos pojdzie.Oby juz mieć to za sobą... Wszystkim zdajacym zycze powodzenia :P
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa