Diplôme de Langue Française (DL)

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!
Od pazdziernika planuje zaczac uczyc sie jezyka francuskiego. wiem, ze musze osiagnac poziom Diplôme de Langue Française (DL) -nawet nie wiem co to jest i jaki poziom, ale chyba cos jak FCE- w 3 lata. Da sie to zrobic?
Pozdrawiam
DL to według rozporządzenia poziom zaawansowany. w 3 lata, jeśli się mocno sprężysz, to kto wie?
wg tego co powiedziala mi Pani w Alliance Francaise w BUWie Dl jest na poziomie B2 wg Unii Europejskiej, czyli jak DELF B2. jest to poziom zaawansowany, ktorego posiadacz umie samodzielnie poslugiwac sie jezykiem ( tak napisala Unia :)).
w 3 lata mysle intensywnej nauki i silnej woli jest do zdobycia jak najbardziej.
pozdrawiam i bonne chance !
dzieki wielkie! A powiedz mi... czyli DL to nie to samo co DELF? ja sie na tym nie znam bo studiuje agielski:P czym one sie różnia? Pozdrawiam:)
delf jest wydawany przez francuskie men a dl do dyplom af. są jakieś różnice w ich honorowaniu ale już nie pamiętam, z reszta w tym roku się chyba zmienilo
Mam takie pytanko gdzie w buwie jest Alliance Française? i czy robia tam kursy a jesli tak to czy wszystkie poziomy sa dostepne czy tylko dla poczatkujacych bo w wawie to Alliance Française to dopiero poczatkuje bo nigdy go nie bylo zawsze tylko instytut i instytut.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Życie, praca, nauka

 »

Programy do nauki języków