Francuski od zera!!Help!

Temat przeniesiony do archwium.
MAM pytanko ile trzeba się uczyć francuskiego aby zdawać pierwszy certyfikat językowy i na jakim jest on poziomie w porównaniu z certyfikatami angielskimi np.DZIEKKI Z GÓRY! POZDRÓWKI
Z tego co wiem, to pierwszy, najniższy stopień (DELF A1), można zdawać po ok. 180 godzinach lekcyjnych nauki.
180 godzin nauki to zależy chyba od osoby. Właśnie też zaczynam się uczyć francuskiego i jestem nastawiona na intensywną pracę bo też właśnie liczę na to że będe mogła sobie po nie tak bardzo długim czasie zdać certyfikat.
Jeśli będzie tu zaglądał ktoś kto ma jakieś doświadczenie w tym temacie
to proszę o wypowiedź!!
przyłączam się do prośby. także zaczynam w tym roku i chciałabym wiedzieć, kiedy będę mogła zdawać "coś" :) Delf A1, tak, ale czy już po pierwszym roku? Jakie były wasze dfoświadczenia?
ja zdalam po 1,5 roku nauki; ale fakt jest, ze sie nie przykladalam nalezycie, wiec pewnie mozna zdac po roku;, jak sie pracuje wiecej niz ja pracowalam
tzn ile mniej więcej sie uczyłas że mówisz że się nie przykładałas.Mogło to być dla Ciebie np 3 godziny dziennie co dla mnie już jest szczytem wygospodarowania czasu.Pozdrawiam i gratuluję że masz już to za sobą
ja dopiero przed..:(
jaz zdałam Delf'a A1 i A2 po 2 latach nauki.Uważam, że można by to zrobić nawet po roku..na pewno A1. Chodziłam na kurs raz w tygodniu 4 godz. lekcyjne i to wystarczyło, ale na pewno to zależy od stopnia zaangażowania. Jesli zależy Ci na papierku to uważam. że prostszym egzaminem jest TELC. Powodzenia :) i Miłej pracy nad francuskim :)
ja zdalam 1 po poltora roku (od zera) 6 godz w tyg,ale spokojnie przy takiej czestotliwosci to mozna po roku
Zależy mi przede wszystkim na nauce tego pięknego języka a papierek zmobilizuje mnie do dalszej nauki będzie spreawdzeniem tego co już umiem.
Narazie jestem na początku ale uwielbiam powtarzać nawet te kilka wyrazów które już znam:))))
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe