KJO - Łódź

Temat przeniesiony do archwium.
Czy ktos studiuje w Kolegium Jezykow Obcych na UŁ na specjalizacji 'jezyk+jezyk'? Czy ktos moze podac jakies szczegoly jak studiuje sie na filologii dwujezycznej? Jak w praktyce wyglada nauka dwoch jezykow w Kolegium?
co prawda nie studiuję w kjo w łodzi ale sądzę że ta "podwójna filologia" to jedna wielka bzdura... dlaczego? już mówię... otóż wydaje mi się że nie jest możliwe aby przeciętny lub ponadprzeciętny student nauczył się w 3 lata języka od podstaw tak aby mógł potem zdawać na studia magisterskie a tak chyba zakłada kolegium skoro ogłasza nabór na kierunek-np język francuski + język angielski gdzie angieslki zdaje się na wysokim poziomie natomisat francuskiego nie trzeba znać wcale bo to on jest właśnie głownie szlifowany a raczej nauczany od podstaw a angielski jest kontynuowany . moim zdaniem jeśli naprawdę dobrze chcesz się nauczyć języka to zdawaj na zwykłą filologię (gdzie drugi język zawsze jest szlifowany-przynajmniej tak jest u mnie ) lub idz do kolegium na kierunek gdzie poznajesz tajniki jednego języka.a co do kolegium to sądzę aby opcja dwukierunkowa byłaby dobra tylko pod warunkiem aby studenci znali już dobrze oba języki bo wtedy byłaby rzeczywiście szansa aby po skończeniu studiów mogli sobie powiedziec że władają francuskim i angielskim bardzo dobrze. takie jest moje skromne zdanie :) życzę podjęcia właściwej decyzji. pozdrowienia dla romanistów.
Dla chcacegi nic trudnego. Pomysl czy wyjezdzajac na rok zagranice nie mozna nauczyc sie jezyka od podstaw do zaawansowanego poziomu? Tak tez studiujac filologie obca i - majac CODZIENNY KONTAKT z jezykiem mozna bardzo WIELE przyswoic.
hmm-zgadzam się z tobą że mając codzienny kontakt z językiem można wiele przyswoić ale bądzmy realistami.zalóżmy,że rozpoczynasz naukę np języka angielskiego w pazdzierniku od podstaw ale bardzo intensywną(powiedzmy 10 godz tygodniowo) i uczysz się tego języka przez 3 lata. powiedz mi czy naprawdę uważasz że masz potem szansę aby dostać się na uzupełniające studia magisterskie-np na uł?(gdzie większość kandydatów aby dostać się na 1 rok anglistyki szlifuje swoj angielski na bardzo intensywnych kursach przez wiele lat,niektórzy z nich mają już CPE na swoim koncie ). wydaje mi się że ludzie którzy rozpoczynają naukę języka od podstaw nie mają szans aby dostać się na uzupełniające studia magisterskie-gdzie poprzeczka jest przecież też bardzo wysoka.(co innego tyczy się studiów jedno kierunkowych gdzie rzeczywiście świetnie można nauczyćsię języka-z którego zdaje sie egzamin wstępny). na zakończenie dodam tylko że ta opcja dwukierunkowa jest pod wieloma względami dobra choć nie można po niej spodziewać się cudów.pozdrawiam jeszcze raz.
;) :) :)
spojrz na to z tej strony ... Jaka szkola i jaki kierunek (bezplatny) daje Ci mozliwosc nauczenia sie kolejnego jezyka od postaw az do NAPRAWDE wysokiego poziomu? Jezeli zaczynasz uczyc sie francuskiego od podstaw to wcale nie musisz isc na uzupelniace roamnistyke. Mozesz kontynuowac anglistyke. A francuski tak czy siak znasz bardzo dobrze!
jaka uczelnia dale mi możliość uczenia się kolejengo języka od podstaw- odpowiedz: łódzka romanistyka gdzie oprócz francuskiego( z którego był egzamin wstęony) od pierwszego roku uczymy się włoskiego/hiszpańskiego.
Ale niestety nie wierze ze poziom hiszpanskiego/wloskiego jest taki sam jak poziom jezyka ktorego uczyles sie od podstaw na filologii jezyk+jezyk po 3 latach nauki. Mysle ze jest to poprostu lektorat natomiast nie masz literatury tego jezyka ani kultury tego obszaru jezykowego.
Hej, no własnei się przenosze z romanistyki do kjo. Otóż, z włoskiego/hiszpańskiego masz na pewno większą znajomość niz po dwukierunkowym kolegium(nad czym teraz bardzo ubolewam), gdyż nie dosć, ze jest w trakcie lat 1-3 dużo godzin z tego języka, to dodatkowo na 4-5 roku mozesz wybrać specjalizację z drugiego języka i wtedy uczysz sie wszystkiego co w latach 1-3 po francusku, tylko teraz np. po włosku, czyli literatura, opisówka itp itd i kończąc po5 latach masz podwójny dyplom i kwalifikacje na 2 języki romańskie:) Mozesz nawet pisać pracę magriterską po włosku. Pozdrawiam :)
W KJO na III roku rowniez wybierasz sobie jezyk w ktorym bedziesz pisac prace dyplomowa. To chyba cos znaczy! A wiec w walkowanym przez nas przypadku moge wybrac albo napisanie pracy po francusku albo po angielsku, i z zalozenia zalezy to tylko ode mnie, gdzie faworyzowane jest oczywiscie napisanie tej pracy w jezyku, ktorego dopiero dana osoba zaczeka sie uczyc w kolegium, a jest to moja specjalnosc glowna (tu: po francusku). Pozdrawiam!
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Nauka języka