http://www.zso7.ncse.pl/sekcja_dwujezyczna/index.php?page=czym_jest_nauczanie_dwujezyczne
http://www.rzeczpospolita.pl/tematy/matura/
http://marcinek.poznan.pl/sekcja/rekrutacja
z rekrutacji na UG :
Jak punktuje się wyniki uzyskane na maturze w szkole/oddziale dwujęzycznym?
Kandydaci klas dwujęzycznych z języka obcego nowożytnego otrzymują automatycznie za poziom podstawowy 100%, natomiast wynik uzyskany z pozostałej części egzaminu (poziom rozszerzony) z języka będzie obliczany wg przelicznika 4/3. Jednocześnie maksimum nie może przekraczać 100% za poziom rozszerzony. Nie uwzględnia się wyniku egzaminu za przedmiot (np. biologia, historia) zdany w języku obcym.
Kim jest osoba z maturą dwujęzyczną (nie mylić z osobami, które na maturze zdawały dwa języki obce)?
Ustawa o systemie oświaty definiuje klasę dwujęzyczną w następujący sposób: oddział szkolny, w którym nauczanie jest prowadzone w dwóch językach: polskim oraz obcym nowożytnym będącym drugim językiem nauczania.
Jeśli uczysz się w takim właśnie oddziale - dostajesz ilość punktów zgodnie z przytoczonymi przepisami, które są umieszczone również na stronie internetowej Uniwersytetu Gdańskiego. Czyli jeśli część przedmiotów w szkole jest wykładana w innym nowożytnym języku obcym- np. biologia, historia, geografia w j. angielskim - otrzymujesz 100% punktów za poziom podstawowy z tego języka, plus 4/3 punktów za poziom rozszerzony - całość punktów nie może przekroczyć 100% za poziom rozszerzony. Jeśli natomiast uczysz się po prostu dwóch języków obcych - punktacja liczy się jak zwykle: średnia za poziom podstawowy i rozszerzony.
tutaj forum :
https://irk-forum.umk.pl/viewtopic.php?t=889&sid=91f9e552d53665be7210acf5eeebe437