olimpiada 2007

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 83
poprzednia |
Pozwoliłam sobie założyć nowy wątek:) Do olimpiady juz tylko niecale 3 dni, wiec moze pochwalicie sie jak samopoczucie przed, i czy wogule cos powtarzacie? A i licze ze jak juz bedzie po...to pochwalicie sie swoimi odpowiedziami:) w sumie ja tez:D Zycze wszystkim powodzenia:) i tak wogule piszcie tu cos:PP
Ucze sie na bieżąco,ale pare zagadnień "pewniaków" na pewno sobie jeszzce powtórzę:)
tak tak nie warto iść na waleta :)
to sa tak owe?? moze podzilelibyscie sie ze mna, bo ja nie slyszalam nigdy o takich:(
moglabym zapytac o te "pewniaki" podziel sie:) bede wdzieczna
no wydaje mi sie ze pewniaki to np. mowa zalezna, tworzenie rzezczowników od czasowników np, przysłówki, czy np zdania czasowe...
zycze wszystkim nam powodzenia... !
Powodzenia! :)
I jak i jak i jak? NIe było tak źle jak dla mnie ;) Temat pracy którego najbardiej sie bałam był do napisania ;) Ogolnie chyba jestem zadowolona a wy?
W sumie tez uwazam, ze takie trudne nie bylo. Jak zawsze trzeba bylo dobrze znac slownictwo. Temat tez uwazam, ze w miare przystepny. Ogolnie to jestem zadowolony :)
Nooooo, też uważam, że nie było tak źle;) Bałam się, że olimpiada będzie trudniejsza. A temat pracy pisemnej mi się podobał i nawet udało mi się zmieścić w tych 12 zdaniach (sorka się ucieszy;D). Jak napisaliście? Ja wymyśliłam, że moja koleżanka, zawsze taka wesoła, patrząca na życie przez różowe okulary, étc. się zmieniła, płacze bez powodu, chodzi smutna i raz zauważyłam, jak chciała sobie podciąć żyły. Najbardziej boję się o ćwiczenie z czasami, właściwie to cały czas mi pasował imparfait i passé composé;P Ale na początku był subjonctif;) Ogólnie nie tak najgorzej;) Teraz tylko czekać do poniedziałku na wyniki... A u reszty jak?:)
Pierwszy raz bralem udzial w olimpiadzie, ale nie byla az taka straszna. Wiekszosc osob twierdzi, ze im dobrze poszlo wiec i prog punktowy moze byc wysoki, lecz zawsze gdzies sie tli iskierka nadziei na przejscie do kolejnego etapu ;P jak ktos bedzie mial juz rozwiazany poprawnie arkusz to prosze wrzucic na forum. Ciekawia mnie odpowiedzi i jak mi oraz Wam poszlo
Generalnie bylo do milego napisania ;]
Zaluje, ze dopiero od roku ucze sie tego jakze inspirujacego jezyka, ba, w koncu jezyka milosci;P
Z problemow francuskich zawsze najbardziej obawiam sie cwiczen dotyczacych czasu . Na olimp jednak odbylo sie bezbolesnie , rzeczywiscie rzadzily passe compose i imparfait, choc raz trafil sie subj i raz czy nawet dwa plus-que.. no i saurons ;)Osobiscie wylozylam sie nie byyle na chyba jednym z najlatwiejszych cw, a mianowicie wypelnianiu przyslowkami. 1 , 5 podpunkt rozkminilam zupelnie na opak;]
Szkoda, ze nie kazdy ma szanse na uczeszczenie do dwujezycznych klas..
Moze wtedy moje marzenia o romanie by sie spelnily ;)
Pozdrawiam
było całkiem przyjemnie :)

w liście ja też napisałam, że koleżanka nagle nabawiła się depresji i musiałam tylko trochę kreślić, żeby wyszło 12 zdań. miałam tylko problem z rozpoczęciem. w końcu stwierdziłam, że raz kozie śmierć i napisałam 'droga gosiu' (chere margot znaczy się), mam nadzieję że nie zdyskwalifikują mi od razu całego wypracowania, najwyżej odejmą trochę punktów ;)

w ćwiczeniu z czasami raz dałam plus-que-parfait, bo mi się znudziło to ciągłe imparfait/p. compose. no i prawda że był subj na początku.
tekst i zadanie prawda/fałsz był moim skromnym zdaniem banalny, łączenie wyrażeń w pary i łączenie pojęcia z definicją też całkiem ok. w zadaniu na prepositions jak zwykle w większości strzelałam (nigdy się tego nie nauczę :)). poza tym dobre kilka minut poświęciłam na rozważanie, czy recreation to przerwa czy miejsce, w którym się ją spędza. najpierw zaznaczyłam, że przerwa, finalnie, że jednak miejsce i jestem na siebie zła :| a tyle się naczytałam tych przygód mikołajka...


ps.
wyniki są już w poniedziałek? wszędzie?
(szczerze mówiąc, to nawet o to nie spytałam w szkole...)
aaa, no i czy znajdzie się ktoś mądry, kto oświeci mnie, co było w pierwszym przykładzie w zadaniu z subjonctifami? (...que j'aie vue, o ile dobrze pamiętam). bardzo proszę. to mnie bardzo gryzie. :)
Hmmm, może tak być ale mam nadzieję, że uda się przejść:) A co pisaliście w reszcie ćwiczeń?
No, raz też uzałam, ż może byś plus-que-parfait;) Saurons też dałam;) Eh, może nie będzie ta źle;P W zadaniu z przyimkami w pierwszym na pewno napisałam "considérablement". Ćwiczenie na rozumienie tekstu też nie było takie skomplikowane;)
Taaaaaaa, na pewno "przyimkami"... Przysłówkami oczywiście...;p
Hmm, ja juz nie pamietam. Jak lecialo te pierwsze zdanie w ktorym trzeba bylo wstawic subjonctif? Pamieta ktos?
No, z tego, co tu czytam, to czasy poszły mi raczej dobrze, reszcie, jak widzę, też:D Co do wyników- marudziłam mojej sorce, żeby jak najszybciej sprawdziła olimpiady i powiedziała, że na poniedziałek ;)
W tym zdaniu ja dałam "C`est la plus belle robe que j`aie jamais vue.
ja troszeczke... bylo zdanie opisujace a potem mais il voulait que ce(être)... i chyba bylo prawdziwa ksiezniczka, czy cos w tym stylu:PP a jak trzeba bylo zrobic ostatnie 2 tj (jak dobrze pamietam)
c'est ce que nous (savoir) .....bientot! (penser)....la reine (moglam cos pomylic ale chyba tak bylo=D )
a i jeszcze w 2
to z tym psem daliscie ktore okreslenie?
i o tym domu, il a du s'instaler....dans la maison (chyba) to co daliscie bo ja provisoirement
głaszczemy doucement chiba ;P
Jeżeli chodzi Ci o to ćwiczenie na czasy, to tam subjonctif był po vouloir que (coś w stylu il voulait que ce soit une vraie princesse, czy coś takiego. W każdym razie po vouloir=))
Ja też tak mam. I z tym psem, i z domem:)
Ogólnie było dosyc łatwe ale ja potknęłam się na przysłówkach no i na bank cos sie jeszcze znajdzie.Co do teksty to na drugiej stronier miałam bardzo duzo odpowiedzi Faux, wy też?????
ejj.. nie wiecie od ilu % przechodzi się do następnego etapu ??
hej! pamietacie moze na ile punktów było to zadanie na tryby i czasy? to przedostatnie...
?? i na ile było to na przysłówki?
O ile mnie pamięć nie myli to na 15 ...
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 83
poprzednia |