DALF

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!

Przygotowuję się do egzaminu DALF C2, w historii forum znalazłem już parę linków z przykładowymi arkuszami egzaminacyjnymi, w tym z transkrypcją compréhensions orales, moje pytanie natomiast brzmi następująco: czy nie znacie jakichś stron, z których możnaby ściągnąć NAGRANIA compréhensions orales z poprzednich egzaminów? Czy są to nagrania mniej więcej tak wyraźne jak w wywiadach telewizyjnych, reportażach itp. czy też coś, w co przeciętny Francuz musiałby się wsłuchiwać, żeby zrozumieć? Drugie pytanie kieruję oczywiście do tych, którzy egzamin ten już zdawali ;)

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

mateusz
hej ;-)
Tutaj są nie tylko testy w pdf ale i też odsłuchy ;-)
http://www.ciep.fr/delfdalf/sujet.php

Pozdrawiam
Ola
Nagrania są w miarę znośne, przynajmniej ja nie pamiętam, żeby były jakieś dodatkowe utrudnienia pod postacią Prowansalczyka z miejscowym akcentem, latającego helikoptera w tle albo rozmowy prowadzonej przez telefon przy szumie ulicy :)) Jakość jest zatem normalna, gorzej bywa z tematem - w tegorocznej sesji letniej było o "commerce equitable", dla mnie totalna abstrakcja, na szczęście nagranie jest na tyle długie, że można się zorientować, o czym to właściwie jest. Generalnie jest to do zdania, nawet jeśli wygląda dość przerażająco.
Polecam zaopatrzenie się w książkę DALF C1/C2 wyd. CLE, bodaj jedyną jak do tej pory o nowym DALFie. Dołączona jest płytka z nagraniami różnego rodzaju i dużo ćwiczeń.
Dzięki bardzo :D
Temat faktycznie taki sobie, z tego co widzę to oni raz dadzą coś banalnego w odsłuchu, tak jak nagranie którego przed chwilą słuchałem, o nauce greki i łaciny, innym razem walną na ruszt temat handlowy... należy mieć nadzieję że przy najbliższej sesji im nie odbije ;)

...nie mniej jednak to co mówisz jak i to czego przed momentem wysłuchałem jest tout à fait pocieszające :))))))) a po podręcznik się jutro wybieram...

jeszcze takie najgłupsze pytanie jakie mi przychodzi na myśl: czy przy sprawozdaniu i rozmowie na temat treści compréhension orale można mieć ze sobą kartkę z planem wypowiedzi czy też to co się przygotowuje przez godzinę muszę mieć w głowie?
Tak. Słuchając nagrania (2 razy) możesz robić sobie notatki, a potem masz godzinę, żeby na podstawie tychże zapisków i własnej wiedzy stworzyć sprawozdanie i odpowiedź na zadany temat. Możesz to zapisać, nie w formie zwartego tekstu rzecz jasna, ale głównych punktów, i zabrać ze sobą na rozmowę.
No to bosko :p

Wieeelkie dzięki za info :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Życie, praca, nauka