Olimpiada- II etap- Poznań

Temat przeniesiony do archwium.
No skoro są tematy dla Krakowa i Łodzi, to czemu by nie dla Poznania:). A więc kto się wybiera 12 stycznia do Collegium Novum? Ja tam idę;-P
ja !!:)) miejmy nadzieję że tym razem będzie bardziej twórczy temat...
W sumie nie był taki najgorszy, ale trochę się nagłowiłam, żeby wymyślić jakiś taki niebanalny powód, dla którego mogły się te babki nie spotkać- tzn, że jedna nie przyszła....
nie orientuję się w tematach z lat poprzednich:(... Czy zawsze jest opowiadanie? Może pojawić się np. rozprawaka?
Z tego, co robiłam to się nie natknęłam na rozprawkę, tylko opowiadania i ewentualnie na artykuły. Ale oczywiśćie tylko tyle mogę powiedzieć, bo wszystkich olimpiad nie robiłam.
amili a masz gdzies takie moze dostapne w domu?? (moga byc uzupelnione)
Mam, ale niestety nie w formie elektronicznej, a nie mam skanera;-(
a aparatu cyfrowego tez nie masz?? jesli masz to blagam przeslij mi na miela foty [email] bo kompletnie nie wiem jak to bedzie wygladalo i na co zwrocic baczniejsza uwage.....
taaaaak, prosimy :D [email] jakby co:)
Amili peux-tu m'aider? SVP! Si tu peux merci d'avance! Et bonne chance pendant l'olympiade!:D
Dommage, main non... Je n'ai pas d'appareil numerique.. Ale to, co mogę Ci doradzić, to powtórzenie gramatyki i słownictwa. W zeszłym roku nie było aż tak strasznie, ale pewne pojęcie o słownictwie trzeba było mieć.. Aha i poćwicz sobie pisanie różnych wypracowań,na przykład opowiadań czy artykułów
Amili a pamietasz moze czy w zeszlym roku byly czasy literackie (passe simple, passe anterieur) do uzycia w odpowiedniej formie? bo tego sie najbardziej obawiam- poniewaz w passe simple "trzeba umiec" odmiane..... a pamietasz co jeszcze bylo?:)
Szczesliwego Nowego roku;-)
No chyba nie było, z tego co wiem to jak był tekst z czasami to raczej tego nie było. Ale było za to zadanie na participe présent i gerondif
RATUNKU!!
a tak dla niezorientowanych :)Może ktoś napisać dokładny adres budynku w którym
odbędzie się drugi etap w Poznaniu? Do kogo należy zadzwonić aby zorganizować wcześniejszy nocleg?
proszę o szybką odp ;)
czy to nadal Collegium Novum aula C2?
Obawiam, ze sie jest juz za pozno. Z tego co pamietam termin byl do 30 grudnia.
Jednakze walcz do konca. Mysle, ze na pewno uda Ci sie jakos to jeszcze zalatwic.
Czy ktoś pamięta numer do Pani Góreckiej?, to ona w tamtym roku zajmowała się tą sprawą noclegu....:((((((((((((((((
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa