DELF i DLEF version junior-różnice

Temat przeniesiony do archwium.
WItam! Jak w temacie, proszę o wskazanie mi różnic między tymi dwoma egzaminami...Konkretnie co daje jeden czego nie daje drugi...
Merci d'avance
Patryk
podobno nie rozni sie niczym poza doborem tematow maja byc jakies bardziej przystepne dla mlodzieży;)
Wiec tak:
1. Sam certyfikat nie rozni sie niczym, nawet nie pisze ze zdawales/as juniora (posiadam taki:D)
2. Roznica jes teoretycznie masz inny test, w praktyce jest tak ze zdajesz tylko i innym pomiesczeniu niz Ci bez juniora, a roznica jest w tematach ustnych, bo boja sie poroszac trudnych temetow z mlodzieza-> takich jak np. eutanazja( mhh...czy to dobry przyklad?!)
3. Juniora mozesz zdawac tylko i wyłacznie do ukonczenia liceum (tj. w ostatecznoscie do konca roku w ktorym konczysz licem),
4. cos jeszcze??
5. Pozdrawaiam:D
Dzięki za info...
też zdawałem Juniora :) (A2 narazie )
Ja tez zaczelam od A2 po roku B2:D choc mialam isc po pol roku...ale nie moglam...bo sesja letnia odpada w moim przypadku:d
a A2 po jakim czasie? :)
mhh A2....po pol roku przygotowan:D ale mowie ze mi zalezalo i uczylam sie anwet pozno w nocy:P bo potem do b2 to juz luzik jak mialm czas to sie uczylam ale moge poleciec 1 rzecz: Slownik tematyczny wydawnictwa WARGOS warto go kupic!! i uczyc sie z niego slowek:D
To bardzo ładnie :)
U mnie wlasnie minelo ok 1,5 roku od zaczecia przygody z tym cudownym jezykiem i wlasnie przymierzam sie na B2. Jednak zaluje , ze nie podeszlam choc do A2, daloby mi to 'obcykanie' z mechanizmami delfodalfowskich egzaminow.
Dziekuje za polecenie slownika, musze go zdobyc :)
Gdybys miala jakies jeszcze rady a propos przygotowan, czekam ochoczo
Pozdrowionka!
moge powiedziec jeszcze 1 rzecz...uczylam sie w dzien ok 6[tel]slowek....potem je sobie stosowalam, ale w 1 dzien co kilka dni bo potem robilam cos innego....mysle ze akutrat nauka slownictwa nie jest az tak czasochlonna...:P ale to moze tlyko moje zdanie!:D
napisz mi na gg!!:D 3635877
jezeli pytanie juz bylo-przepraszam:
co jezeli zabiore sie za juniora i nie wyrobiesie przed zakonczeniem liceum? Powiedzmy, ze zostanie mi poziom B2. Musze zaczynac od nowa normalnego DELFa, czy moge napisac B2 na nowych zasadach? Jezeli nie wyrobie sie w tym samym roku w ktorym skoncze liceum
TO jest tak; do kazfego poziomu DELFA mozesz podchodzic kiedy chcesz, jesli nie zrobic B2 w ciagu liceum bedziesz mogl zdawac po lieceum DELFA ale juz nie juniora- choc roznica niewielka:P
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia