egzaminy z francuskiego- pytania i watpliwosci

Temat przeniesiony do archwium.
Witam;) jestem ze slaska mam 18 lat i w najblizszym roku bede pisac mature :) nie wiem jeszcze na 100% co bede robic potem byc moze wyjade dlatego chcialabym wiedziec wszystko o egzaminach sprawdzajacych poziom j.francuskiego tzn delf i dalf tcf itp. nie mam na ten temat pojecia;( bardzo prosze kogos kto juz ma je za soba i moglby mi jakos pomoc o kontakt jakies informacje itp;)moje [gg] .bardzo goraco pozdrawiam i grandes bisous;*
myslę, że masz sporo do poczytania ;-)))
http://www.francuski.ang.pl/forum.php?search=delf&submit=Szukaj&grupa=Egzaminy

pozdrawiam
Ola
Dziekuje Oleszko;) przeczytalam oczywiescie nie wszystko ale to co mnie najbardziej interesowalo;P niestety nadal mam niejasna syt i corazwiecej watpliowosci czy taki egz jest dla mnie;/ ucze sie od gimnzajum w szkole i tez prywatnie jakis czas swego czasu bylam jezykiem bardzo zafascyniowana i poswiecalam duzo czasu w domu n anauke;/ teraz niestety juz brakuje mi tego czasu;(poniweaz jestem coraz blizej matury i to mnie pochlania.Bylam w zeszlym roku we Francji w pracy i tam uswiadomilam sobie ze jeszcze wiele sie musze nauczyc bardzo bym chciala kontynuowac nauke poniewaz fr zawsze byl moja pasja;)mysle ze delf zxmobilizowal by mnie do tego zeby jeszcze wiecej sie uczyc i malymi kroczkami zdobywac kolejne stopnie;) nie wiem czy dam rade;/ od czego zaczac???od A1?gdzie to zrobic?jakie sa koszta i jak sie dobrze przygotowac???:( barzdo prosze o jakies rady;)i z gory serdecznie dziekuje
Nie musisz koniecznie zaczynać od A1, ja na przykład zaczęłam od B1. To wszystko zależy od tego jak sie czujesz na siłach. Myślę, że jeśli już masz jakiś dobry poziom języka ( a ztego co wywnioskowałam, to tak jest w Twoim przypadku), to nawet nie warto marnować pieniędzy i zaczynać od początku. Może zacznij własnie od A2 lub B1? A co do książek- ja korzystałam osobiście z wyd. CLE international, ( 250 activites do konkretnego poziomu)
hmm Amili pewnie masz racje;) tez wolalabym zaczac od B1 ale nie wiem jak to wyglada jesli by sie udalo to bylby moj 1szy taki egzamin;/ Myslisz ze moglabym sama sie do niego przygotowac?lub z mala pomoca nauczyciela ze szkoly?
a ile kosztuje taki egzamin? i gdzie mozna go zrobic?mieszkam kolo żywca tj mala miejscowosc najblizej mam do Katowic;/ ale nie wiem czy musze sie tam gdzies zglossic??przepraszam ze zadaje tyle pytan ale naprawde nie jestem jeszcze w temacie;)bardzo dziekuje za wszystkie odpowiedzi;*
Jak chcesz to napisz do mnie na gg, postaram się rozwiać Twoje wątpliwości. Mój nr-2537149
Co do egzaminów, to pewnie w Katowicach jest Alliance Française, więc tam będziesz się musiała się zgłosić, zapisać oraz uiścić opłatę. Cena jest zależna od poziomu, ppewnie można to sprawdzić w necie, teraz dokładnie Ci nie powiem. Ale napisz do mnie na gg to pogadamy:)
troche juz przejasnila mi sie sytuacja tzn wiem co nie co z tego co chcialam ale nadal chcialabym jeszce z kims omowic szczegoly;P:P hmm..
To pisz, możemy kontynuować naszą dyskusję:)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa