Czy rzeczywiscie warto zdawac Dalf?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,

mam takie krotkie pytanko -czy rzeczywiscie warto miec Dalf? Sytuacja jest nastepujaca - jestem na kursie j. franc. na Sorbonie niveau avancé koncze kurs teraz w maju. Chcialam zdawac Dalf C1 aczkolwiek egz. jest super ciezki jak zreszta wiecie no i nie czuje sie jeszcze gotowa. Robie testy z tego poziomu i rezultaty bez szalu. Jesli zdam to bedzie to naprawde "juste". Egz. kosztuje 230 Eur co piechota nie chodzi i cos mi sie wydaje ze beda to pieniadze wyrzucone przez okno. Konczac kurs na sorbonie bede miala dyplom ukonczenia co uwazam tez sie calkiem liczy zwlaszcza, ze by go zdobyc trzeba zdac dwa egz. ktore nie sa takie latwe, jak mogloby sie wydawac. No i nie wiem czy podchodzic do Dalf C1. Moglabym podejsc do B2 tu jestem praktycznie pewna ze zdam ale jest to poziom intermédiaire ale uwazam troche za bezsens posiadac dyplom ukonczenia kursu niveau avancé i robic certyf. z niveau intermédiaire. I co ryzykowac? Moze sa jakies zalety Dalf'a o ktorych nie wiem. Wiem, ze warto go zdac dla samego siebie, no ale.... I co myslicie?
Warto zdac egzamin, ktory jest wszedzie uznawany. Zawsze to wiarygodniej wyglada na CV jak wpiszesz dyplom, nie tylko napiszesz,ze znasz jezyk. Jak nie jestes pewna czy teraz zdasz, to moze odloz egzamin na za rok i w tym czasie cwicz?
Bo zdawac intermediaire to oze byc strata pieniedzy.. Chyba,ze juz potrzebujesz potwierdzenia znajomosci jezyka, np. bedziesz szukac pracy.
no chociaz ktos. Dzieki, masz racje, po prostu poczekam i zrobie go pozniej. Dzieki jeszcze raz. Pozdrawiam

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie