EGZAMIN. HELP!( krótkie tłumaczenie)!

Temat przeniesiony do archwium.
Tłumaczenie(króciótkie)

Mam pojutrze egzamin ustny i muszę przygotować sobie taki wstęp, jako że mam zrobić prezentacje takiego zeszytu z artykułami z prasy franc. Jakby mi ktos był w stanie przetłumaczyć to tak ładnie, byłabym dozgonnie wdzięczna!

" Przygotowany przeze mnie "cahier d'actualite" jest zbiroem artykułów z codziennej prasy francuskiej, między innymi z "le Figaro" i "La liberation". Teksty dotyczą tematyki politycznej, kulturalnej i ekonomicznej. Nie wybierałam tekstów wg. jakiegoś specjalnego klucza, przeglądałam gazetę i skupiałam uwagę na nagłówkach które przyciągały moją uwagę. Chciałam żeby tematycznie zeszyt był zróżnicowany, dla tego zamieściłam tutaj nie tylko artykuły z pierwszych stron o politykach ale także recenzje, opisy wystaw, książek, komentarze polityczne. Wybrana przez mnie prasa, nie dotyczy jedynie Francji, jest przeglądem także aktualności światowych, zwracałam także na aktualność wydarzeń, o których mowa w artykule, bym mogła się później odnieść z wiedzy powszechnej w rozmowie na podany temat. starałam się wybierać artykuły które mogły by się stać punktem wyjściowym do rozmowy o zjawiskach takich jak nietolerancja.



PROSZę o TŁUMACZENIE!!! Pozdrawiam:)
Le « cahier d’actualité » que j’ai préparé est un ensemble d’articles de la presse quotidienne française, du Figaro et de la Libération, entre autres. Les textes relèvent de la politique, la culture et l’économie.
Je ne choisissais pas les textes avec un tri spécial mais je feuilletais simplement le journal et me concentrais sur les entêtes qui attiraient mon attention. Je voulais que mon cahier soit diversifié : c’est la raison pour laquelle je n’y ai pas mis seulement les articles sur les hommes politiques figurant à la première page mais aussi des critiques, description des expositions, livres ou les analyses politiques. La presse que j’ai choisie ne concernait pas uniquement la France ; c’est aussi un panorama des actualités mondiales. Je faisais aussi attention sur l’actualité des faits rapportés dans les articles afin que je puisse m’y référer lors d’une discussion sur un sujet donné. Je m’efforçais à sélectionner les articles qui auraient pu devenir le point de départ pour une conversation concernant des phénomènes comme par exemple l’intolérance.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia