Olimpiada 2012/13

Temat przeniesiony do archwium.
31-40 z 40
| następna
Nie, Nowa Kaledonia raczej nie będzie uznana, bo ona jest zaliczana do collectivites (czyli COMy), a temat wyraźnie dotyczy DROM.
Może trochę późno odpisuję, ale jakoś wczęsniej nie było okazji.
Co do czasu prezentacji - nie nastawiajcie się na to, że jeżeli przekroczycie czas, to komisja rozpatrzy to pozytywnie. Byłem na drugim etapie w zeszłym roku i tam większości osób przerywali zbyt długą wypowiedź. Tak więc, jeżeli chcecie pochwalić sie swoją wiedzą, zalecam aby zaprezentować jak najwięcej na początku, te ostatnie minuty poświęcić ewentulnie na najmniej istotne fakty. 5-8 minut to, wbrew pozorom, wcale nie jest dużo - jeżeli dobrze się wyuczycie swojej prezentacji, starczy to na powiedzenie około 2 stron A4 tekstu. Tak więc lepiej krótko, a bardzo treściwie - warto zachować sobie jakieś ,,haczyki" na pytania komisji.
Jak wrażenia po II etapie? ;) Część pisemna była według mnie bardzo trudna, natomiast z ustnej jestem zadowolony, poszło dość dobrze.
Mam takie same wrazenia:)
A jak to jest z 3 etapem? Jest jakiś próg czy z kazdego okregu przechodzi tylko kilka osob czy jak to wyglada?
i ja też mam takie wrażenie ;) wypracowanie dosyc dobrze, dwa zadania ok. reszta tragedia :P ustny bardzo dobrze :)

przechodzi 50 albo 60 osób najlepszych z całej polski (nie liczą się pod tym względem okręgi - moze z nich przejść 10 osób a moze nie przejść zadna.. chociaz jest chyba cos takiego, że dodatkowo 1 najlepsza osoba z okręgu czy coś... nie pamietam ale chyba tak było w tamtym roku)
No ja podobnie jak Wy : ) Ale wydaje mi się, że nie uzbiera mi się wystarczająca ilość punktów, żeby przejść dalej.
A tak przy okazji, wiecie jaki był próg w tamtym roku?
mogę się mylić ale może cos koło 87...
a nie, 80. znalazłem na stronie. :) wiedziałem, ze coś przesadziłęm bo mi zabrakło 1,25 pkt a na pewno tyle nie miałem. :) w tym roku wiem jedno: zabraknie mi więcej hahah :D

Szczególnie trudne było dla mnie drugie zadania - to z przeciwieństwami. W tamtym roku było bardzo podobne, też było trudne ale dało się cos pokombinować, w tym dla mnie zabójcze.
pff 80? mało...................... :DDDDDDDD

Tak, zgadzam się z tym 2 zadaniem. Już po pierwszych dwóch przykładach zaczęło mi się wszystko mieszać, potem stwierdziłam, że robię nie to o co proszą, a potem to już w ogóle doszłam do wniosku, że nie podoba mi się to zadanie i pewnie ani punkta nie będę miała : D Wypracowanie spoko, wstawianie czasów też tylko później te zmysły : d Niby proste, ale miałam problem z tym zadaniem.. Eh no trudno, przynajmniej miałam okazję się sprawdzić : )
Hahaha, próg to faktycznie nic, no i tylko 60 osób z całej Polski, już widzę jak przechodzę dalej...:P
i też się zgadzam, te zmysły teoretycznie proste, ale nie znałam słówek, ten pierwszy tekst też mi się nie spodobał, za to słuchanie byłoby proste gdyby ten facet na nagraniu nie mówił tak anormalnie szybko, jak dla mnie to oni to przyspieszyli, bo nikt tak nie mówi
Temat przeniesiony do archwium.
31-40 z 40
| następna

« 

Pomoc językowa

 »

Życie, praca, nauka