lekarze we Francji

Temat przeniesiony do archwium.
Szukam osób , które pracowały we francuskiej służbie zdrowia. Podzielcie się doswiadczeniami. Jestem młodym lekarzem, płynnie mówie po francusku i zastanawiam sie nad wyjazdem na Zachód.

Pozdrawiam.
brzmi jak wspaniale pytanie dla czatowniczki z nickiem MEMA, bo to tez lekarz i to plynnie mowiacy po franc.

Jak pogrzebiesz w historii tecgo forum to znajdziesz jej emaila i GG
YZ:
sie znalazł commentatore ;>

Scrafi:
co do wyjazdu i pracy jako lekarz we francji. faktycznie, wypowiadałam sie tu na ten temat- mnie było koszmarnie, chociaz byłam tam krótko (1,5 miesiaca, dłuzej nie wytrzymałam) i na prestiżowym stypendium. jesli chcesz- poszukaj w archiwum, albo podaj adres- napisze na priv. mysle, ze głowny powód to ksenofobia francuzów i to, ze srodowisko lekarzy jest tam bardzo zamkniete (skarzyli sie tez na to lekarze- polacy od lat pracujący we francji). jest nawet organizacja zrzeszajaca polskich lekarzy we francji - AMOPF, mają swoją stronę internetową.
problem jest jeszcze w tym, ze aktualnie francuzi mają zamkniety rynek pracy dla nowych członków UE- zeby zatrudnic cudzoziemca, muszą wykazac, ze nie mogli znależć francuza na to miejsce i zapłacic kaucje wysokosci- nie wiem, czy dobrze pamietam- bodajze 15000Euro. oczywiscie, mozna próbowac, trochę im tam lekarzy brakuje, ale nie tak bardzo jak w niemczech czy skandynawii.
pozdrawiam
mema
a to zle, ze poradzilem szukac kontaktu akurat z Toba?
Czyzby to byla taki grzech? Czy zdradzilem jakies personalne sekrety Madame Mema?