Czy Francuzi obchodzą andrzejki?

Temat przeniesiony do archwium.
Richard, czy we Francji obchodzi się andrzejki? jesli tak, to jak?
Nie. We Francji nie obchodzi się "andrzejki".
Francuzi nie znają tej tradycji.
Jaka to szkoda !
patrze, ze jestes na bieżąco z tą str. stales sie jej autorytetem :))) jak ją znalazles?
W ubiegłym roku, uskuteczniałem poszukiwania , by wiedzieć jeżeli on pozostawał osobami mojej rodziny w Polsce.
Spostrzegałem się moje imię było mało bieżące w Polsce.
Znalazłem kilku adresy, i napisałem.
Dwie osoby mnie odpowiedziały.
Od, komunikuję się z nimi.
Ale oni nie znają języka francuskiego, i ja nie znałem języka polskiego.
Zacząłem by uczyć się język polski i poszukałem programów komputerowych , by mnie pomagać.

Robiąc badania , znalazłem tę stronę. To jest strona z dużo ludzi sympatycznych. Także, go patrzę bardzo często.


Mais que c'est difficile d'écrire en polonais.
Pourquoi toutes ces déclinaisons ! :))))
Je viens de penser à quelque chose qui pourrait se rapprocher de "andrzejki" et qui commence le 29 novembre.
Mais ce n'est pas une tradition vraiment française.
C'est "l'avent" qui est célébré en Alsace.
Mais d'après ce qu j'ai lu sur certains sites polonais, cela ne semble pas correspondre vraiment à "l'avent".

Pour plus d'informations, regarder à l'adresse :
http://www.joyeuse-fete.com/joyeux-noel/avent.html
Zatem jestes samoukiem? i uczyles sie jezyla polskiego jedynie przez internet? podziwiam cie, serio.
i pozdrawiam serdecznie, milego dnia Richard :)
Mam pytanie Richard możesz mi powiedzieć jakieś ciekawostki o Francji ?
please aide moi!!"Assise, les pieds nus, parmi les joncs penchants "-qu'est que ca veut dire???
joncs -cela!!la rest c'est ok!
Oto 4 definicje dla slowa jonc ze slownika Petit Robert :


1¨ Plante herbacée (joncacées), à hautes tiges droites et flexibles, qui croît dans l'eau, les marécages, les terrains très humides. Jonc commun ou à mèche, jonc glauque ou jonc des jardiniers. — Par anal. Jonc des chaisiers, des tonneliers. Þ scirpe. Jonc fleuri. Þ butome. Jonc marin. Þ ajonc. En forme de jonc (JONCIFORME [FTsifCYm] adj.).



2¨ La tige elle-même du jonc (employée dans la confection des liens, d'ouvrages de sparterie, de vannerie). Corbeille, panier de jonc. Natte en jonc tressé.



3¨ Canne, badine (de jonc, etc.). Il « fouettait l'air avec un jonc dont la pomme d'or brillait » (Balzac).



4¨ (1631) Bague, bracelet dont le cercle est partout de même grosseur. Porter au doigt un jonc d'or. — Par ext. (1790) Arg. L'or (métal). — (1885) Argent*. Þ fric. Avoir du jonc.
A oto mozliwe tlumaczenia ze slownika francusko-polskiego na stronie Onet.pl :

jonc (Ectaco-Poland)
n, rodz. m
1 trzcina pospolita
2 laska trzcinowa
3 oczeret
4 sit
5 sitowie
6 pierścionek bez kamienia
7 bransoleta w kształcie kółka
Temat przeniesiony do archwium.