Muzyka

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 34
poprzednia |
Znacie moze jakies dobre francuskie grupy hip-hopowe
albo jakies zespoly spiewajaca po francusq ale takie bardziej na czasie? Jesli znajdzie sie ktos taki prosze o podanie :) z gory dziekuje :*
No cóz, francuska scena hip-hopowa jest doskanale rozwinięta..... nie ma tam takiej komercji jak np. w ameryce...... np 50 cent.....
Rap w Francji tworzą przede wszystkim imigranci z krajów Afryki, których jak wiemy(na podstawie ostatnich zdarzeń w Fr5ancji) położenie jest trudne.... dlatego przekaz w francuskim rapie jest można powiedziec " uliczny" .... oczywiscie są również "rodowici" francuscy raperzy, nawijający o tym camym co ich "kolorowi" koledzy... szczególnie polecam Ci Sinika i Kool Shena....o ile się nie mylę obydwaj reprezentują paryską scenę hip-hopową.... na pewno legendą francuskiego rapu jest nieistniejąca już marsylska grupa IAM- jesli chcesz naprawde zainteresowac się rap français to jest to pozycja konieczna...aby zrozumiec wspomniany przeze mnie specyficzny przekaz raperów z kraju Bonapartego:).... fajny, typowo uliczny styl reprezentuje Fonky Family, równiez ekipa z Marsylii " Art de Rue"-tytuł ich płyty..... ostre,miejscamo "brutalne" kawałki, ale przecież taką role powinien pełnic rap..:), mi szczególnie podoba się PSY4 de la Rime....kolejny squad z Marsylii:) przekaZ RÓWNIEŻ typowo uliczny, ukazujący problemy dzisiejszej "mieszanki narodowościowej" jaką jest nie tylko Marsylia ale również i cała Francja....
Polecam także bardziej lightowego SNIPERA,w kawałkach tej grupy można znależc element reagge.......
elegancko prezentują się francuskie raperki, w szczególności Keny Arkana z Marsylii i DIAM`S chyba z Paryża, ale tego akurat nie jestem pewien..... które w niczym nie ustępują swoim kolegom płci przeciwnej:)
MYśle, ze naprawde warto zainteresowac się rapem z Francji...... swietne bity, twardy uliczny styl, prawdziwy przekaz...absolutne przeciwieństwo tego co dzieje sie dzis w Ameryce, gdzie rap stał sie zwykła maszynką do robienia pieniędzy..... w Francji zas MC`s pozostali wierni stylowi wczesnego rapu lat. 80-tych i początku 90-tych..... Rapu, który opowiadał o prawdfziwym zyciu przedmiesc i wielkiego betonu a nie tanich dziwkach,super furach i wielkiej kasie... DLATEGO wsdzystkim miłośnikom tej muzyki polecam zainteresowac sie francuskimi osiągnięciami w tej dziedzinie..... naprawde warto......
Marseillas,
zapraszam na http://www.forum.chanson.az.pl/

:)
popieram ale do paczki chce dorzucić rohff'a dostałem kilka kawałków od koleżanek właśnie z prawie czarnego kraju :) rap z francji jest naprawde warty tych słów mi osobiście bardziej sie podoba niż nasz polski no oprucz wwo bo oni też już sa francuzami .
A moze jakiś rock-owych tworcow?
Rap francuski jest super! Ja szczególnie preferuje Rohff, iam, NTM, Kool Shen, FF. Co sądzicie o kawałku "C'est torride" i "Putain de connexion" bo wg. mnie są fajne. Inne zresztą też.
Czy jest ktos kto wie cos o grupie badz gosciu z francji "Asto" albo "Fr Asto":)??
Nie wiem nic na ten temat dlatego chce sie dowiedziec jaka jest dokladna nazwa i cos wiecej:)mam taki super kawalek tego Asto "Donne toi la chance" i jestem nim zachwycony:)Z gory dziekuje za udzielenie informacji:)Pozdrawiam:)
nie znam.
ja jak czegoś nie wiem to uruchamiam google.

tu masz linka: www.google.fr

:)
podzielam opinię - amerykańscy raperzy (w większości) od kilku ładnych lat nie potrafią zrobic klipu bez panienek machających tyłkami w rolach "statystek"/wieszaków (np. jay-z i spółka - jak sie audio wyłączy to nawet przyjemnie sie patrzy), a francuzom jakoś się udaje robić dobre video i pamiętają, że rap opiera sie na czymś więcej niż na wystękiwaniu czegoś o laskach i kasie przetykanym "madafaką".

ja lubię co jakiś czas posłuchać sobie MC Solaara :)
a co do FF -taka ciekawostka - w kawalek "art de rue" wmiksowany jest "somebody's watching me" grupy rockwell (w kawałku śpiewa Jackson, wtedy jeszcze dośc czarny)
:)
Hej! Byłabym bardzo wdzięczna Jeżeli ktoś mógłby mi podesłać dobrą stonę, z której mogłabym ściągnąć w formacie mp3 hip-hop lub pop francuski. Z góry dzięki pozdr mój mail [email]
najlepszy jest Psy4 la Rime z marsylii. Mieszkałem tam trzy miesiące i poznałem wielu freestylerów.. Marseile independent
Trochę się tego nasłuchałem (chociaż i tak nie wszystkiego :P) z rapu polecam szczególnie IAM (kawałki: Petit frere, L'enfer, Un jour comme un lion - ale to tak na początek ;P)
Nie można nie wspomnieć o indywidualnych produkcjach raperów z IAM (Akhenaton - np. kawałek Passe; Shurik'n - np. kawałek Samourai; albo Freeman - np. kawałek Le voile du silence) Każdy z nich wydał co najmniej po jednej własnej płycie które na pewno spodobają się polskim wielbicielom rapu/hip hopu.
W ogóle polecam całą scenę Marsylii tzw. Coté Obscur (ktos kiedyś powiedział że to największa zjednoczona scena rapowa na świecie...cos w tym jest).
IAM ma na koncie sporo naprawdę fajnych kawałków pomimo że niektóre maja po kilka lat to wciąż lubię ich słuchać.
Oprócz tego Wyszło kilka składanek różnych raperów z Marsylii min płyta : Chroniques de Mars (dwa fajne kawałki: Démon i Le retour du Shit Sqad)
Wszystko to jest do znalezienia na emule/edonkey.
W razie jakby ktoś jednak nie mógł się doszukać to ja mam trochę kawałków i teledysków IAM i spółki :P jak ktos ich bardzo lubi to mogę mu udostępnic. :P
siemasz ... moze Ty bedziesz w stanie mi pomoc ... skad mozna sciagnac Keny Arkana ??
najlepsi według mnie i nie tylko to oczywiście: Kool Shen i formacja NTM, polecam też niemckiego rapera Sido i DJ Tomekk w utworze - Jump, Jump
Pozdrawiam!!!
Hej! to ja Francuzeczka! co fran. muzyki to mam wiele do powiedzenia. Wykonawcy których polecam to: Helene Segara, Garou, Patrick Fiori, Tina Arena, Natasha St Pier, Anggun, Lara Fabian, Jonatan Cerrada, Julie Zenatti i inni. To co we francuskiej muzyce szczególnie mi sie podoba to...musicale, glównie "Romeo te Juliette". "Le roi soleil" i mój ukochany "NOTRE DAME DE PARIS" !!! aha, zmienilam również nr gg. oto on 8306672.
Siema. Wie moze ktos co za nuta leci w filmie Yamakasi w drugim napadzie z sejfem?? Zajebiscie mi sie podoba a nie wiem co za tytul. pozdro
Z rapu francuskiego Joey Starr, Iron Sy, Kool Ken, Disis La PesternPozdro!!
dorzucając coś od siebie, powinieneś sprawdzić pierwsze 3 albumy Supreme NTM, coś Iam...oprócz tego nieźle nawija ekipa Les Sages Poetes De La Rue, Afro Jazz czy Passi. Rap francuski świetność przeżywał w pierwszej połowie lat 90-tych. Praktycznie wszystko co wyszło do 1996 roku to świetny materiał, to jest ten słynny rap francuski. Ja gromadzę tylko te płyty.
Co do francuskiej kultury hip-hopowej niemały wpływ na nią miał też kultowy film Kassovitza "La Heine" - nienawiść!! Film pierwsza klasa, ale myślę że każdy kto miał do czynienia z franuską kulutrą uliczną na pewno oglądał ten film. Sprawdźcie też ścieżke dzwiękową do filmu, jest ogólnodostępna w Polsce.
Pozdrowienia- migacz
Niedawno przez pomyłkę wpadłam na zespół Tragédie..
IAM sie chyba nie rozpadl...na przyszly rok planowana jest nowa plyta
Jeśli chodzi o francuski hiphop to dla mnie numerem jeden jest utwór kapeli NTM "Tout n'est pas si facile". Dobry tekst i wciągająca muzyka.
tu jest
moye ktos kto daje w 4.11 minucie filmiku rnrnprzosze bardzo o odpwiedź
@ Floreffe

Polecam grupe 113, Assassin, Sefyu...
Oczywiscie IAM, Akhéanton, McSolaar, itp...
Moze troche rapu z Quebeku (canada): Taktika, Sans Pression, Sagacité, Black Tabou (albo Black Taboo - bardzo smieszne i wulgarne)
Witam,
Tworze wraz z kolega nowy portal o Francuskim Rapie wszystkie osoby chetne i glodne wiekszych informacji prosze o kontakt berdys(małpka)bazafirm.pl badz [gg]
A ja z francuskiego rapu polecam Saian Supa Crew i produkcje Logilo. Są świetni
piękny film.... pierwszy raz oglądałam w kinie na poczatku mojego pobytu we francji (dopiero uc\yłam sie francuskiego)anie wrażenie zrobił ogromne. dzięki za przypomnienie, już go sciągam :) Pozdrawiam
A jakich znacie artystow ktorzy spiewaja pop i r'n'b ?? z gory dzieki za pomoc
Zapraszam wszystkich zainteresowanych tematem na strone http://www.rapfrancuski.info
polecam manau - połączenie hip hopu z folkiem ;)
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 34
poprzednia |