małe pytanko:)

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!Zastanawiam się,czy po rocznym pobycie we Francji nie będę miala problemów ze zdaniem matury z języka francuskiego i dostaniem się na filologię romańską...Czy mógłby mi ktos powiedziec,czy rzeczywiscie taki pomysl umozli mi to?Z góry dziękuję za wszelkie wpisy:)Pozdrówka!
Czesc..roczny pobyt we Fr...hmmmm...to zalezy jeszcze jak ten czas wykorzystasz na nauke jezyka...Jak zrobisz wszytko ( czego ja nie robie) to mysle ze z matura dasz sobie rade..co do studiow , nie wypowaidam sie, nie mam zielonego pojecia..No ale coz..praca, praca i praca....Powodzenia....ta ktora przyjechala sie uczyc jezyka do Fr...:))))
Przyjechalam tutaj wlasnie rok temu...nie znalam jezyka w ogole...wiec nie jest to dokladnie to, o co pytasz.. mysle ze jest to dobry pomysl...W zadenj szkole w Pl nie nauczysz sie tak jezyka jak w kraju w ktorym sie nim posluguje....Ale trzeba pracowac, jak napisalam wczesniej..Ja jestem leniwa...fakt..chodzilam do 2 szkol..teraz juz do jednej (objawy lenistwa), do rana do wieczora psoluguje sie tylko fr ale np nie pracuje sama ..nie robie zadnych cwiczen, nie czytam po fr...fakt..czasami ogladam jakis film..to tez jest cos, ale najwazniejsza jest samodzielna praca...ja nie moge sie zmobilizowac!!!!wiec tyle...
Ja jestem tu już drugi rok. Język znałam z liceum zdawałam nawet maturkę z francuskiego. Jeśli chodzi o roczny pobyt tak żeby sie nauczyć francuskiego na maturę: hmm...jeśli go troszkę znasz będzie Ci łatwiej, jeśli nie to, to wymaga wielu poświęceń. Najważniejsze jest jednak przebywać w gronie francuzów. Ja od rana do wieczora opiekuje sie dziećmi ale przychodzę do domu i rozmawiam po polsku(mieszkam z moją siostrą i chłopakiem). poza tym od czasu do czasu spotykam sie z siostrą w pracy wiec ogólnie rzecz biorąc mam cały czas polski. Jednak wiem, że można sie nauczyć francuskiego nawet w 6 miesięcy. Więc bez obaw.
Jestem we fr od poltora roku ale jezyka nauczylam sie (na tyle zeby sie super porozumiec ) w 4mies nie bylo latwo bo nie znalam przy przyjezdzie ani slowka ale mialam dobrych nauczycieli(kuzynow)i naprawde mozna jak sie chce i wierze jesli tobie tak bardzo podoba sie ten jezyk jak mi to ci sie napewno uda ;) Zycze powodzenia Nie poddaj sie jak przyjedziesz ;)
jesli moge dodac odsiebie, to polecam (niestety platne) wyklado-kursy w Institut Parisien albo Université Catholique, te drugie nawet lepsze; i prawda, starac sie przebywac max we francuskim otoczeniu (+prasa, TV), a oto w Paryzu naprawde latwo.
Powodzenia
No wlasnie jadę tam tylko z takim zamiarem,zeby nauczyc sie francuskiego.Uczę się go ponad 2 lata,ale w sumie az tak wiele nie umiem.Musze przyznac,ze mimo wszystko uwielbiam ten język,stad tez taka decyzja.Uczę się teraz sama w domu,prawie codziennie i sądzę,ze tam tez będę sie sama wiele uczyc,dlatego mam nadzieję,ze ten wyjazd mi duzo pomoze:)Dzięki za wpisy:)pa
No wlasnie jadę tam tylko z takim zamiarem,zeby nauczyc sie francuskiego.Uczę się go ponad 2 lata,ale w sumie az tak wiele nie umiem.Musze przyznac,ze mimo wszystko uwielbiam ten język,stad tez taka decyzja.Uczę się teraz sama w domu,prawie codziennie i sądzę,ze tam tez będę sie sama wiele uczyc,dlatego mam nadzieję,ze ten wyjazd mi duzo pomoze:)Dzięki za wpisy:)pa
W sumie będę uczęszczac tam na jakies kursy francuskiego,ale jeszcze niestety nie wiem gdzie,zreszta dopiero zlozylam wszystkie papiery na wyjazd:)Mam nadzieję,ze wszystko bedzie po mojej mysli:)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Studia językowe