najciekawsze książki francuskie

Temat przeniesiony do archwium.
wpisujcie proszę tytuły najciekawszych książek francuskich, najlepiej jeśli są na liście lektur na filologii, mi polecano np. Stendhala - Czerwone i czarne, co wy zaproponujecie?
nie wierzę ze nikt nie czyta książek francuskich, no weźcie...
Nie wiem, czy ta pozycja jest lekturą na romanistyce, ale polecam Ci coś bardzo standardowego, ale zarazem uroczego, w każdym razie wg mnie: "Katedra najświętszej Marii Panny w Paryżu" Victora Hugo. Pociągający klimat. I uwielbiam wszystkie "czarne" charaktery, szczególnie Frolla. Tylko nie kojarz tej książki z bajką Disneya - "Katedra" kończy się zupełnie inaczej i nie jest bajką dla dzieci - jest przepełniona brzydotą, zamiast "miłości" ukazane są namiętności i brud, zamiast kolorów - ciemne wnętrze kościołów i dzielnic cygańskich....

Po lekturze obejrzyj koniecznie musical "Notre Dame de Paris", gra tam (i śpiewa) m.in. Garou. Cudo.
Polecam książkę autorstwa Anny Gavaldy"Po prostu razem"(tytuł w oryginale "Ensemble,c'est tout".Kiedy zacznie się ja czytać to już nie można się oderwać aż do ostatniej strony... :)
chyba się skuszę, a masz może ten musical? uwielbiam z niego piosenkę Belle - tłumaczę ją na tej stronie: http://www.mojageneracja.pl/1[tel]/blog/721393470465fc8dfd1104
dzięki
Uwielbiam ksiazki Alexandra Dumas (syna i ojca ) najbardziej "Le comte de Monte-Cristo" :)
przeczytałam ostatnio książkę: "Człowiek który śpi" George Pereca, specyficzny klimat, ale ciekawa i, co najważniejsze, cienka; polecam jak ktoś lubi styl Kafki; a i na podstawie książki Perec nakręcił film (wiadomość dla mniej oczytanych, a bardziej ofilmionych)
polecam gorąco wszystkim książki borisa viana, jeżeli lubisz groteskę odrobinę surealizmu to jest coś dla ciebie! moje ulubione to: wyrywacz serc i piana złudzeń, inne to np: czerwona trawa, jesień w pekinie itd...
..."napluję na wasze groby"...
'Contes au fil des jours' czyli 'Histoires et légendes à raconter aux enfants avont d'aller dormir' ;)))))
na razie moj poziom nie pozwala mi na jaka 'powazna' ksiazka;/
ale bajki w 'contes...' sa rewelacujne, znałam zupełnie inna wersje 'królowej śniegu' hehehe czasami jak zaczne czytac to czytam czytam az mi głowa opada w ksiazke. jak bede miala dzieci bede im to czytac kazdego dnia;)
'Contes au fil des jours' czyli 'Histoires et légendes à raconter aux enfants avont d'aller dormir' ;)))))
na razie moj poziom nie pozwala mi na jaka 'powazna' ksiazka;/
ale bajki w 'contes...' sa rewelacujne, znałam zupełnie inna wersje 'królowej śniegu' hehehe czasami jak zaczne czytac to czytam czytam az mi głowa opada w ksiazke. jak bede miala dzieci bede im to czytac kazdego dnia;)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Życie, praca, nauka

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia