Zapytanie o paszport ...?

Temat przeniesiony do archwium.
We wrześniu jadę do pracy we Francji (legalna przy zbieraniu winogron) ale nie mam ważnego paszport. Czy muszę mieć paszport, czy wystarczy nowy dowód?
aby wjechać do Francji wystarczy dowód
nie no to to wiem :) chodzi mi o podjęcie legalnej pracy sezonowej, czy będę musiał mieć paszport czy wystarczy nowy dowód ? Nie chciał bym się zdziwić na miejscu jak pojadę z samym dowodem a tam okaże się, że będą wymagali paszportu do jakichś urzędów.
jak ja sie staralam o pozwolenie o prace to wszedzie wymagany byl paszport, nie wiem jak to sie odnosi do pracy sezonowej
hej. Ja rowniez wyjezdzam na winobranie z grupa znajomych. Poproszono nas rowniez o paszporty. Jednak jeden ze znajomych jest w podobnej sytuacji co ty. Dowiadywalam sie i pracodawca potwierdzil ze dowod jest wystarczajacy. Po prostu moze zapytaj sie swojego pracodawcy przeciez to on wszystko musi zalatwic. Pozdrawiam i zycze powodzenia
Hej;)
mam podobne watpliwosci zwiazane z koniecznoscia posiadania paszportu..Jesli na przyklad chce spedzic czysto turystycznie 2 miesiace wakacji we Francji, potrzebuje do tego wazny paszport, czy wystarczy dowod? Aha, jeszcze jeden problem..czy orientuje sie moze ktos, jak wyglada sprawa z wwozeniem papierosow do Francji? Jaka jest dopuszczalna ilosc? Pozdrawiam;)
mi nigdy do zadnej pracy nie byl potrzebny paszport, jedynie dowod osobisty, co do papierosow to autobusem mozna przewiezc jeden wagon (czyli 1 x 10), samolotem cztery
Też mam zamiar wyjazdu na winobranie, ale nie jestem w stanie złapać jakiegokolwiek kontaktu z pracodawcą francuskim. Jak Tobie sie to udało? Nie chcę robic na czarno. Czy bylibyście chętni dołączyć do swojej grupy jeszcze kilka osób?
Temat przeniesiony do archwium.