Filmy francuskie

Temat przeniesiony do archwium.
Ktore filmy produkcji francuskiej sa dla Was najfajniejsze. Wpisujcie swoje propozycje:)
Asterix et Obelix
"Le Fabuleux destin d'Amelie Poulain" - czyli "Amelia" z Adurey Tautou ;) Naprawdę wyśmienity film :D
literówka: Audrey Tautou, oczywiście :P
"Chouchou" :))) "Les choristes":))), "Hors de prix":)), "Le bison" :)) et d`autres ;)
"Tais - toi" , "taxi" , "le Jaguar", "Fabuleux destin d'Amélie Poulain", "Astérix & Obélix: Mission Cléopâtre " filmy z Louis De Funes :)napewno o czyms zapomnilam :)
moglibyscie podac jakies ciekawe tytuly ;) z checia cos bym obejrzala :)
pozdrawiam :)
La grande vadrouille
Les aventures de Rabbi Jacob
Oscar
Le corniaud
La folie des grandeurs
Max et les ferrailleurs
Le vieux fusil
Le juge et l'assassin
La grande bouffe

etc.
Le meilleur que j'aie vu: Le dîner de cons... :) Hilarant :)
Taka mała prośba... Piszcie przynajmniej jedno zdanie o filmie, aby wiadomo było, jaki to gatunek itd. Nie musi być to po francusku, jak uczynił to mój "przedmówca", chociaż byłoby miło - zawsze jest to jakaś forma nauki jezyka:)
Amelie Poulin!!!! A może dysponuje ktoś francuska wersją?? byłabym wdzięczna
CZY KTOS MA JAKIEś FILMY Z VANESSą PARADIS? SZCZEGOLNIE INTERESUJE MNIE NOCE BLANCHE(z napisami), PROSZE O KONTAKT [email]
polecam film: milou en mai opowiadajścy o rewolucji z 68 roku, choć nie jest to "niewiadomojakfajny" film to mówi trochę o tych czasach i lepiej obejrzeć to niż wkuwać na pamięć fakty i daty
"les choristes" w polskiej wersji"pan od muzyki"
Polacam "Jeux d'enfants", to taka romantyczna komedia francuska w stylu "Amelii". Oczywiście pisząc "komedia romantyczna" nie miałam na myśli filmów polskich czy amerykańskich, które się pod taką nazwą chowają. "Jeux d'enfants" jest.... po prostu inny.... bardziej ciepły, nacechowany tym specyficznym francuskim humorem....
ALICE OU LA DERNIERE FUGUE ( ALICJA UCIEKA PO RAZ OSTATNI ) film z 1976 roku w reżyserii Claude'a Chabrol'a. Gatunek jak kto woli horror, science fiction, sensacja. W roli głównej piękna Selvia Kristel.Nie mogę tego filmu nigdzie namierzyć, może ktoś z Was mi pomoże?
Salut!

Polecam Wam następujące filmy:
"Jedwabna opowieść" (Brodeuses)- obyczajowy, bardzo subtelny;
"Popatrz na mnie" (Comme une image) - dramat obyczajowy;
"Gusta i guściki" (Le Gout des autres) - komedia;
"Smak życia" (L'auberge espagnole) - komedia;
"Smak życia 2" (Poupées russes) - komedia;
"Le dernier métro" - dramat wojenny;
"La cité des enfants perdus" - komedia, film J.P. Jeunet'a, twórcy "Amelii", co oczywiście też trzeba widzieć;

A już szczególnie polecam Wam:
"Zakochany Molier" (Molièr) - komedia romantyczna;
"W rytmie serca" (De battre mon coeur s'est arreté) - dramat obyczajowy;
"La Mome" - dramat/biografia E. Piaf;
"Do zobaczenia chłopcy" (Au revoir les enfants) - dramat wojenny;
"Toi et Moi" - komedia romantyczna.

Życzę owocnego szukania powyższych filmów i miłego oglądania!
Podzielcie się wrażeniami.
Pozdrawiam,

Marta
"na lewo od windy"(à gauche l'ascenseur)! i "goście,goście" super polecam!!!
mam ten film :)
ALICE OU LA DERNIERE FUGUE
"Fanfan la Tulipe" :) - nowa wersja

i może "la reine margot"
Ja polecam choćby "8 kobiet" ( "8 femmes") François Ozona. Akcja- 8 kobiet i jeden facet w jednym domu, pewnego dnia zostaje zamordowany i wiadomo, że nikt z zewnątrz tego nie zrobił... Która to zrobiła, dlaczego i czego o nich jeszcze nie wiemy? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania, a przy tym posłuchać cudownych piosenek, które nam te panie śpiewają ( bo to jest komedia muzyczna), to sięgnijcie po ten film... Poza tym z niewymienionych jeszcze tutaj produkcji- "Zakochany Paryż" ( "Paris je t'aime")- niesamowite historie z każdej z dzielnic Paryża....
Królowa Margot jest super, jedyne, co psuje film to muzyka Bregovica. Nie pasuje tam.
a no i jeszcze wypatrzony w polskiej telewizji film "DIDIER" - jeśli ktoś chce sie pośmiać ;]
cuisine et dépendances
un air de famille
le trou
seul contre tous
l'homme du train
la cité des enfants perdus
delicatessen
le père noël est une ordure
le peril jeune
la grande vadrouille
la traversée de Paris
c'est arrivé près de chez vous (film belge)
Temat przeniesiony do archwium.