Prosze o przetlumaczenie z pl na fra ;)

Temat przeniesiony do archwium.
Bardzo zalezaloby mi na przetlumaczeniu takiego dosc krotkiego listu. Jestem kolekcjonerem autografow i potrzebne mi takie cos do napisania do jednego z graczy, a z francuskiego znam na razie maks. 10 słów. Nie musi byc bezblednie - waznie, zeby bylo w miare dobrze. Oto tresc:

Nazywam się Kamil Pycio, mieszkam w Łodzi i jestem kolekcjonerem zdjęć z oryginalnymi autografami piłkarzy. W mojej kolekcji posiadam już ponad 1100 autografów. Najlepszym z nich jest były brazylijski piłkarz i trener - Mario Zagallo. Moim ulubionym klubem jest Widzew Łódź. Od sezonu 2006/07 gramy w pierwszej lidze, jednak dwa wcześniejsze sezony spędził w drugiej. Kilka lat temu Widzew był mistrzem Polski i grał w Lidze Mistrzów! Mam nadzieję, że niebawem powrócimy do tych sukcesów. Szkoda, że polska piłka nożna nie jest już tak dobra jak dawniej - chociażby na Mistrzostwach Świata 1974 i 1982, kiedy zajęliśmy trzecie miejsce! Obecnie naszym trenerem jest Leo Beenhakker. Polska zagrała bardzo dobrze w kwalifikacjach do mistrzostw Europy 2008 i awansowała do nich! Według mnie jest Pan jednym z najlepszych gwinejskich piłkarzy. Szkoda, że na Pucharze Narodów Afryki 2008 Gwinea nie awansowała do półfinału. Kończąc mój list mam do Pana prośbę - wysyłam Pańskie zdjęcie - proszę o podpisanie go! Z góry dziękuję!

Jeżeli komuś będzie się chciało to przetłumaczyć to zyska moją DOZGONNĄ wdzięczność. Serdecznie pozdrawiam.
Bonjour,
Je m'appelle Kamil Pycio, j'habite à Łódź et je suis collectionneur de photographies avec originaux autographe de footballeurs. Dans ma collection je possède déjà au delà de 1100 l'autographe. Le meilleur d'eux est l'ancien footballeur brésillien et l'entraîneur - Mario Zagallo. Mon club favori est Widzew . De la saison 2006/07 nous jouons à la première division, pourtant deux saisons plus tôt il a passé dans seconde. Quelques ans auparavant Widzew était maître de la Pologne et jouait à la Ligue de Champions! J'espère que tantôt nous retournerons à ces succès.Dommage que le football polonais n'est pas aussi bon que dans le passé - comme sur les Championnats Du Monde 1974 et 1982, quand nous avons occupé la troisième place. À présent notre entraîneur est Leo Beenhaker. La Pologne a joué très bien dans les qualifications aux championnats d'Europe 2008 et se qualifier. Selon moi vous est un du meilleur des footballeurs en Guinée. Ce dommage que sur la Coupe de Nations d'Afrique 2008 Guinée ne pas passait à la demi-finale. En finissant ma lettre j'e vous l'envoie Votre photographie et je vous prie de la signer et l'envoi à moi! D'avance je vous remercie.

Podaj mu swoj adres zeby mogl wyslac ci zdjecie.
Oczywiscie wiem o adresie - a za ten list... po prostu nie wiem jak dziekowac. Wiec podziekuje BARDZO MOCNO. Serdecznie pozdrawiam! :)