francuski medyczny

Temat przeniesiony do archwium.
jak sądzicie w jaki sposób się go najlepeij nauczyć, bo myślę od pewnego czasu o studiach francji własnie coś zwiazanego z medycyna. Zastanawiam się czy są jakies ciekawe ksiązki godne polecenia mieszkam w małym mieście i nie ma u mnie takich rzeczy
Najlepiej specjalistycznego języka nauczysz się czytając. Dużo, dużo czytając + dobry słownik.
Pod ręką to masz wikipedię ;) I od razu tlumaczenie na polski (mniej więcej).
Co do wartości merytorycznych to nie wiem jak tam jest, ale słownictwo, zwroty i wyrażenia na pewno są medyczne. IMO to nie jest głupi pomysł i na pewno za free.
Znając życie to na rynku polskim posucha, jeśli chodzi o jakiekolwiek przyzwoite książki pol-fr. Prędzej są jakieś ang-fr.
Nie wiem, czy daleko masz do jakiegoś miasta, gdzie są ośrodki Alliance Francaise, ale oni zawsze mają tam swoje mediateki. Różne czasopisma medyczne, polityczne, ekonomiczne itp. Zapisanie się np. u mnie kosztuje 15 zł, a później korzystasz za darmo ;) Więc też to jest jakieś wyjście. Zawsze też jakiś lektor tam może Ci doradzić jak się do tego zabrać.
dziekuje bardzo za odpowiedz:) Mieszkam nie daleko łodzi wiec musze się tak to wybrać tma do alliance francaise a mam jeszcze pytanie co to jest IMO?
"in my opinion" :D

Jak masz blisko, to idź do tego Alliance. Na pewno mają jakieś przeglądy medyczne francuskie. Lektor doradzić Ci coś może w kwestii książek i słowników.
Wiadomo, że są kursy specjalistyczne, ale jak masz czas w domu chociaż dziennie trochę poczytać, to lepiej samemu się uczyć.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Do autora strony - uwagi, propozycje