Francuski czy hiszpański?

Temat przeniesiony do archwium.
Proszę nie odsyłajcie mnie do innych tematów, bo wiem, że było mnóstwo takich wątków, ale tak na prawdę nie dowiedziałam się niczego konkretnego. Tak jak w pytaniu, który trudniejszy? I nie chodzi mi o kwestie typu: Ten, który ci się bardziej podoba, szybciej ci wejdzie do głowy itp. Otóż oba języki podobają mi się, ale ze wskazaniem na hiszpański. Uczę się francuskiego od 1 klasy liceum, teraz jestem w 2, ale nadal mało umiem. Hiszpańskiego sama próbowałam się uczyć, ale to dopiero początek. Gramatyki w ogóle nie zam i głównie chce wiedzieć jak te języki stoją gramatycznie, czyli który pod względem gramatyki jest trudniejszy, pomijając już kwestię wymowy itd? Po prostu, którego szybciej się nauczę? Dzięki za pomoc:)
francuski trudniejszy w wymowie, hiszpański bywa zakręcony dla tych,którzy znają francuski,bo mimo podobieństw są i różnice,które bywają kłopotliwe,momentami trudniejsza gramatyka,choć nie wiem,czy to nie wpływ francuskiego,ale wszystko zależy co kto lubi,ja kocham oba te języki!
Hiszpańskiego szybciej każdy się nauczy. Francuski trudniejszy jest na pewno.

« 

Życie, praca, nauka

 »

Pomoc językowa