praca zycie mieszkanie

Temat przeniesiony do archwium.
witam mam 19 lat i myslałem po maturze wyjechac do paryza. Trudno znalezc prace? drogie jest wynajecie pokoju ? jedzienie,zycie? ciezko sie utrzymac?
W kolejności:
Nie zawsze.
TAK
TAK
TAk

Paryż jest drogi, wynajęcie pokoju nie jest proste, utrzymanie w Paryżu też może być dość dotkliwe dla kieszeni.. To nie Anglia, stąd nie wrócisz do Polski z dużą ilością pieniędzy...
A tam pierdzielisz. Jak znajdzie prace, to za minimalną płacę jest w stanie przeżyć spokojnie. Popracuje w wakacje + w trakcie studiów na pół etatu. Do tego ma dopłaty do mieszkania jako student.
Pff... wszystko się da. Pokój nie jest cięzko znalezc, tylko mieszkanie. Żarcie jest cenowo takie samo albo i czasem tansze niz u nas - kupując w marketach.
dubel
edytowany przez Vv88: 06 lut 2011
^ sa dopłaty jak jestem w wieku studenckim czy jak studiuje we francji ?
tylko ja nie znam francuskiego;/ a z tym to pewnie nigdzie pracy nie znajde w paryzu;/
Do 28 roku życia są stypendia dla studentów, a dopłaty do mieszkania z CAFu są dla kazdego, dla rodzin itp. jak ciężka sytuacja.

Bez języka to raczej nic nie zdziałasz. Po angielsku to tam nie chcą gadać. Chyba że zatrudnisz się w jakimś angielskim pubie to problem z głowy:P albo polskim sklepie.
haha, na saint germaine jest polska ksiegania, moze ci dadza prace:d
No nie wiem, czy pierdzielę. Żeby wynająć pokój, często też proszą o gwaranta, który dobrze zarabia, a nie zawsze łatwo go znaleźć, gdy się nikogo nie zna. Jeśli kolega nie zna języka, to znaczy, że chce zarobić pieniądze - a nie sądzę, że w warunkach istniejących tak wiele zarobi, żeby mieć co odłożyć na kolejne lata w Polsce, jak swego czasu można było to zrobić po Irlandii czy Anglii.
Są dodatki dla studentów - ale nie bardzo wyobrażam sobie studiowanie bez francuskiego, sorry.
Jedyny pomysł - możesz pracować w polskiej szkole, jak ja :P Ale ja znam też francuski...
Niepodwazalna prawda jest to, ze angielski we Francji jest wart niewiele wiecej niz polski- jesli chodzi o porozumiewanie sie na codzien (sklep, bank, urzad). Moze nie wysiedzialem jeszcze ciezkich miesiecy we Francji ale dwa 2 tygodniowe pobyty utwierdzily mnie w tym przekonaniu ;) Zobacz moj temat "Szukanie pracy we Francji bedac w Polsce"- tam jest probka tego, jak to wyglada. Ale dobrze ze dowiedzialem sie tego teraz, a nie np. bedac juz na miejscu ;)
To oznacza, ze aby wynajac mieszkanie we francji potrzebna jest osoba, ktora za ciebie poreczy, tak??
Moglibyscie napisac cos wiecej na ten temat??
Mam kilku znajomych i jednego przyjaciela we Francji(i sa rodowitymi francuzami), jednakze chcialabym sie dowiedziec o co dolkadnie chodzi? Czy na osobie, ktora za ciebie reczy lezy jakas wieksza odpowiedzialnosc?? Wiem, ze aby wynajac mieszkanie we FR trzeba podpisac umowe, w sesie jest to zdecydowanie bardziej sformalizowane niz w Polsce, ale ta osoba tez musi cos podpisywac?? Musi spelnic jakies okreslne kryteria??
Tak. Jest specjalny wzór umowy, tekst, który poręczająca osoba musi napisać, czasem odręcznie, by stać się Twoim gwarantem.
Czy to u prywatnego właściciela, czy w agencji nieruchomości, należy zazwyczaj wykazać dochody w wysokości trzykrotnej sumy czynszu. Jeśli sama nie możesz, ktoś musi je wykazać za Ciebie, tzn. musi zarabiać odpowiednio dużo. Ta osoba podpisuje, że jest Twoim żyrantem, jak przy kredycie - w razie, gdybyś Ty przestała płacić, ta osoba będzie obciążona tym za Ciebie. Najlepiej, by był to Francuz, mieszkający we Francji, itp. Do tego jest umowa dotycząca warunków, czynszu, opłat, itp. Zazwyczaj trzeba przyjść z tą osobą na podpisanie umowy.
ok, dobrze wiedziec:)
a jak wyglada wynajecie pokoju??? tez potrzebuje francuza:D???
To już zależy od właściciela - czasem jeśli wynajmuje mieszkanie studentom, to z każdym pokojem podpisuje osobną umowę, więc tak. Zazwyczaj zasada jest jasna: jeśli ktoś ogłasza się jako ten, kto wynajmuje studentom, oczekuje, że przyjdzie się z rodzicami. Kiedyś dzwoniłam do pana, który swoją kamienicę zamienił na prywatny akademik - kawalerki dla studentów. Napisałam mu, że już pracuję, ale będę też studiować - i nie za bardzo się na to zapatrywał, wolał kogoś uczącego się...
Czasem jest ktoś młody kto chce dzielić swoje mieszkanie z kimś i np. wynajmuje jeden z pokoi, no to ewentualnie można pogadać i negocjować - no ale każdy chce się jakoś zabezpieczyć i na pewno nie zaryzykuje pozostania z niczym. Jest to kłopotliwe, ale niegłupie - gdy widzę, ile razy moja sąsiadka wynajmująca komuś kawalerkę w Polsce została bez ostatniego czynszu, bo lokator twierdził: sorry, nie mam...
WITAM JESTESMY PARA SZUKAMY OD KWIETNIA STUDIA LUB MIESZKANIA DO WYNAJECIA NA PARYZU.NIE MNIEJ NIZ 18 METROW,CENA DO 600 EURO MAX 650(W TYM JUZ EDF)OBOJE PRACUJEMY.PROSZE O POWAZNE OFERTY I WCZESNIEJSZY KONTAKT. e mail [email]
Proponuję vivastreet.fr lub leboncoin.fr Studio w Paryżu to zazwyczaj około 700 euro.
Tak czytam o tych wynajeciach mieszkan i pierwsze slysze o jakims gwarancie a wiezcie mi ze mam odswiadczenie z wynajmowaniem mieszkan... Po pierwsze to wiekszosc agencji wymaga CDI ( umowy na czas nieokreslony) po drugie mozesz wynajac tylko takie miszkanie ktorego czynsz miesiaczny to maksumalnie 1/3 twojego wynagrodzenia czyli jesli zarabiasz 1500 to wynajac mozesz za 500 maxymalnie oczywiscie niektore agencje naciagaja zasady ale napewno nie wynajma mieszkania osobie zarabiajacej 1200 a czynsz jest 800 :) najlepeijk mieszkac z kims bo wtedy dwie wyplaty i odrazu lepsze mieszkanie moza wynajac i moze nawet wtedy przymkna oko jak nie bedziesz mial cdi. Ale prawda jest taka ze najlepiej przyjechac do kogos poszukac pracy pomioeszkac miesiac 2 i poszukac czegos wlasnego... ja tak wlasnie zrobilam... bo obojetnie z jaka kasa tu przyjedziesz musisz miec umowe zeby cos wynajac no chyba ze sie prywatnie z kims dogadasz :)
JESLI CHODZI O WYNAJEM MIESZKANIA, podchodzi to pod loi du 6 juillet 89 relative aux baux d'habitation (jeden warunek: trzeba miec wynajem na swoje nazwisko, jesli tak nie jest prawo to nie funkcjonuje).
Tutaj link:
http://www.legifrance.gouv.fr/affichTexte.do?cidTexte=LEGITEXT[tel]&dateTexte=vig
WAZNE:
artykul 4: question des clauses abusives (co jest nielegalne jesli pojawi w umowie)
artykul 5: logement décent (jesli leje wam sie z dachu, mozecie wniesc skarge do CAFU jesli z niego korzystacie, wtedy on moze domagac sie wykonania robot, jesli tak nie jest zawiesza doplate do mieszkania prawnie: pamietac o tym, zeby nigdy samemu nie przestac placic ) i artykul 20-1
artykul 15: gdy wynajemca chce rozwiazac mieszkanie - warunki zeby rozwiazac)
artykul 22 : dépot de garantie (gwarancja) - odpowiednik 1 miesiaca czynszu (nie wiecej): organisme jak CIL czy locapass moga pomoc (robia avance ktora sie zwraca poprzez miesieczne oplaty)
artykul 22-1: cautionnement (gwarant = caution personnelle) ten co wynajmuje mieszkanie ma prawo prosic o kaucje (pewne reguly do przestrzegania czyli mention manuscrite etc). Wazne: od 2009 jesli wynajemca ma ubezpieczenie (assurance garantissant obligations locatives) nie moze prosic o gwaranta, chyba ze wynajmuje studentowi
artykul 22-2: dokumenty ktorych nie mozna dolaczyc do wynajmu (czesto agencje naduzywaja chcac np releves bancaires etc. )
Pamietac o tym ze wynajemca nie moze wymagac platnosci przez prelevement automatique, a takze czeku na rezerwacje mieszkania czy blokady sumy pieniedzy na koncie przewyzszajacej dwa miesiace czynszu

Jesli chodzi o wynajem studios meublés: kontrakt jest na rok a nie trzy (nie podchodzi pod prawo z 6 lipca 89). Jesli chcemy rozwiazac, mamy 1 miesiac wypowiedzenia. Jesli wynajemca chce wypowiedziec umowe musi was uprzedzic na 3 miesiace przed koncem kontraktu, jesli tego nie zrobi tacite reconduction (chyba ze wynajmuje student, nie ma tacite reconduction i kontrakt konczy sie automatycznie po 9 miesiacach).

jakby co to pytac, jak moge to odpowiem
Cytat: lacosta89
Tak czytam o tych wynajeciach mieszkan i pierwsze slysze o jakims gwarancie a wiezcie mi ze mam odswiadczenie z wynajmowaniem mieszkan... :)

Ale to co piszesz, to w dużej części i moje doświadczenia - a poza tym wg Twoich informacji praktycznie nie ma wyjścia, KAŻDY musi iść do pracy i zarabiać dużo. A nie każdy może! I jeśli ktoś chce popracować w wakacje, może nie dostać CDI! I co wtedy? Zresztą - wynajem z kimś wspólnie sprowadza się do tej samej rzeczy co gwarant... - trzeba znaleźć drugą osobę w każdym razie. A jak Twoim zdaniem radzą sobie studenci, jeśli nie mają akademika? Albo ktoś, kto nie pracuje chwilowo? Lub jest tancerzem, aktorem - i ma pojedyncze angaże? Zawsze mieszka na ulicy? Do tego właśnie służy gwarancja...
No ten gwarant zapewne istnieje :) w sytuacjach takich jak naprzyklat studenci i rodzice podpisuja zabezpieczenie albo nawet placa za mieszkanie ale to sie tyczy glownie francuzow koryuch dzieci ida na studia bo sa w stanie sobie pozwolic na taki wydatek raczej nie wyobrazam sobie polaka ktory przyjezdza do francji zarabia 900 e na stazu wynajmuje stydio za 700 i ktos mu na piekne oczy cos podpisze ja raczej mowilam o realistycznych rozwiazaniach czyli niestety trzeba do kogos przyjechac pomieszkac troche poszukac pracy i a potem cos do wynajecia oczywiscie mozna jeszcze u kogos prywatnie pokoik wynajac napewno jest latwiej niz przez agencje sie dogadac np slyszalam o siostrach zakonnych ktore pokoje wynajmuja w paryzu i one chyba nie wymagaja niczego placi sie za dobe :) ale jesli ktos chce wynajac wlasny kat to przykro mi ale chyba trzeba isc do pracy ;) a co do tego ze kazdy musi zarabac duzo to nie prawda zalezy jakie mieszkanie i gdzie sie chce miec bo czasem lepiej jest wynajac miszkanie 30 min od centrum poza paryzem i odrazu ceny za mieszkania wala w dol a chyba 30 min pociagiem do pracy dojezdzac to nie jest jakis dramat ? :D
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie