Święta i imprezy w Paryżu!

Temat przeniesiony do archwium.
Hej wszystkim!
Czytam te nasze forum i nie znalazłam tematu o imprezach we Francji, a szczególnie interesują mnie w Paryżu!
Przecież tam tyle się dzieje!
Tylko oczywiście trzeba wiedzieć gdzie i kiedy!
Proponuję żeby każdy kto coś wie napisał!

Stwórzmy katalog "balangowy"!

Co WY na to??

Zapraszam i pozdrawiam!

JANETA:)
Może ja zacznę:) Powiem wam co wiem:)

LATO:

*21 czerwca w całym Paryżu trwa Fête de la Musique [Święto Muzyki].
W całym mieście pełno muzyki.Można tańczyć na ulicach, przy kawiarniach, na placach.Każdy śpiewa i gra jak potrafi.Warto wtedy iść pod Grande Arche na La Défense, gdzie odbywają się ciekawe koncerty!

*29 czerwca-sympatyczne święto dla kinomanów.
Tego dnia płaci się tylko za jeden bilet do kina, a jeśli ktoś ma ochotę, może potem obejrzeć jeszcze wiele filmów, płacąc z akażdym razem mniej niż 1 euro. To się nazywa Fête du Cinéma!

*W lipcu i sierpniu, w ramach festiwalu Paris Quartier l'Eté, odbywa się w Paryżu dużo koncertów i występów przyjezdnych teatrów!

*13 lipca od puźnych godzin wieczornych trwa ludowa zabawa na placu Bastylii (z prawdziwą orkiestrą). W innych dzielnicach Paryża odbywają się tradycyjne bale u strażaków (za drobniaki wrzycone do beczki można fajnie pobawić się na remizie)! Fajne święto! Polecam:)

*14 lipca- Święto Narodowe we Francji! Na Polach Elizejskich można obejrzećparadę wojskową i popisy samolotów oraz samego prezydenta Francji. Wieczorem pokaz fajerwerków na tle pałacu Chaillot.

*od połowy lipca do połowy września trwa Festival Estival de Paris-letni festiwal muzyczny. Dużo koncertów pod gołym niebem i w kościołach.

*W lipcu można zobaczyć kolarzy na mecie ostatniego etapu Tour de France. Pojawiają się na Polach Elizejskich przeważnie w przedostatnią niedzielę miesiąca.

*Latem zamknięta jest większość teatrów!

JESIEŃ:

*20 września rozpoczyna się Festival d'Automne (Festiwal Jesienny). Święto teatru, muzyki i tańca. Otwierają się teatry!

*Przez 2 dni Journées du Patrimoine można wejść do ok. 300 zabytkowych budowli i gmachów rządowych, które są zwykle zamknięte dla publiczności. To przeważnie w trzeci tydzień września:)

*W Wersalu organizowany jest Festival Baroku:)

*7 października po południu- winobranie nz Montmartrze. Ludowy festyn przy jedynej ocalałej winnicy w mieście, niedaleko Muzeum Montmartre'u i kabaretu Au Lapin Agile.

*trzeci czwartek listopada-to Beaujolais Nouveau [Bożole]- święto młodego francuskiego wina. Wtedy idzie się do knajpy i opija winem! Mi nie smakowało....:)

ZIMA:

*warto przejść się bajecznie udekorownymi Champs-Elysées. Wogle cały Paryż ślicznie wygląda:)

WIOSNA:

*Jakoś nic ciekawego sobie nie przypominam....:(


Mam nadzieję, że podoba się wam mój katalog i rozszerzycie go trochę!
Pozdrawiam serdecznie:)

JANETA:)
Hej! Słyszałam o takiej imprezie, że po Paryżu ganiają się kelnerzy z tacami?? Nie wiem o co chodzi?? Wie ktoś?? To może ciekawie wyglądać??

Pozdrawiam:)

JANETA:)
jesteś ciota

 »

Życie, praca, nauka