co warto zwiedzić w Paryżu

Temat przeniesiony do archwium.
Wyjezdzam za 2 tygodnie do Paryza na miesiac. Ile zabrac ze soba pieniedzy, ile "suchej karmy", zeby nie wydawac tam bajonskich sum na jedzienie a zeby cs przy okazji moc zwiedzic??
I co warto a czego nie warto ogladac, doglebnie zwiedzac?? I co ile kosztuje mniej wiecej?? (jakies produkty jedzeniowe, wejscia do muzeow??)??
Z gory dziekuje za informacje :)
Pozdrawiam
Gocharek
Hejka tutaj sobie poczytaj:

http://www.francopolo.pl/index.php?option=com_simpleboard&Itemid=3&func=view&id=1054&catid=10

ok. ceny w Euro;
muzea
Luwr - 8.50
Wersal - 20
Pompidou - 10
Orsay - 3.50 /chyba/
Statek po Sekwanie - 10
Metro 1 bilet -1.20/chyba/
Eiffel - 3.50 /schody/ winda 11./chyba/
bagietka 0.80
winko / ja kupowałem od 5-8, ale są i tanśze /
mięso - drogie - ale można dwa razy na tydzień przecież kupic - jak kto lubi /ja lubię/
Cola 1l. -1.20 /sklep oczywiście/
bilet z Wizzaira /kupiony w listopadzie/- 300zł
sery - tańsze niż w R.P.
zegarek Patek Calatrava na Place Vendome - 80.000

tak, że dla każdego coś miłego.



Witajcie,

wróciłam z 8-dniowego pobytu w paryżu.
w uzupełnieniu danych dotyczących cen -w EURO oczywiście(podanych przez olboy):
- bilet metro: 1,40 (lub karnet 10 biletów po 10,70),
- bilet RER do Wersalu około 2,65 (Wersal 20 wersja całościowa),
- dojazd z lotniska ORLY (Orlybus) do stacji metra: 5,8;
- perfumy w Sephora (Lacoste woman): 51,10;
- perfumy Chance Chanel: 95;
- bagietka w Auchan: 0,7;
- snickers (6 sztuk) w sklepie spozywczym: 2,35;
- batony w automatach w metro po ok. 1, 4 - 1,6;
- woda mineralna 0,5l w automacie 1,4 a w sklepie 0,3 (ta sama!);
- sałatka z serem kozim na goraco w Cafe Kleber 10,30;
- piwo 0,3 l w knajpce przy Trocadero 9,90;
- piwo w sklepie 0,75 l 9to samo co wyzej) 1,35;
- obiad od 10 do 25 od osoby;
- wino w knajpce około 22 butelka 0,75 l (możliwość zamówienia lampki lub 0,5 l butelki);
- wieża Eifla ostatnie piętro 11 9śrpdek 7,70;
- muzeum armii i kościół inwalidów: 7,50;
- kościół Sainte Chapelle 6,50;
- łuk Triumfalny 8;

Przelot (bilety rezerwowane w styczniu SkyEurope) na dwie osoby: 465 PLN.
Nocleg (8 nocy), Hotel Campanile (polecam!) rezerwacja w marcu 9wyjazd na przełomie maj/czerwiec): 400 EURO (śniadania dodatkowo 128 EURO, ale pyszne!!!).


Nie polecam wybierania się na przejażdżkę po sekwanie w niedielę (kolejka na około 1 godzinę), podobnie z mwieżą Eifla czy Luwrem.


8 dni by poznac Paryż jest wystarczające ale jeszcze tam wrócę.

Pozdrawiam:)
Merci beaucoup :)
Bardzo super ze sie odezwal ktos :)i teraz juz mam niejakie pojecie o tym wszystkim :) Choc i tak bylabym wdzieczna za wiecej wypowiedzi... ;>
jesli nie masz jeszcze 18 lat, to m.in. do Luwru i Musee d'Orsay są darmowe wejścia (chyba że od zeszłego roku cos sie zmieniło)

i jeszcze z praktycznych rzeczy - od razu kup sobie bilet na metro, ale nie taki pojedynczy, tylko np. na tydzień czy na tyle dni, na ile tam jedziesz, taki się bardziej opłaca
Niestety, 18 lat mam od pol roku, wiec zadnego przekretu nie da sie zrobic :P
Jade na 26 dni- i chyba od razu miesieczna "migawke" zakupie.
Ale powiedzcie mi jeszcze, co warto, a co mozna sobie odpuscic jesli o zwiedzanie chodzi??
Koniecznie Notre Dame!! Śliczny widok...

Z Łuku Tryiumfalnego również ładny widok, ale porównywalny do Katedry, a na niej jest fajniej!!

c.d.n. :)
Hmmmm :)
a do wielu muzeow sa darmowe wejscia? jesli tak to do ktorych (bierzmy pod uwage moja pelnoletniosc...)?
ciag dlaszy mial nastapic, a ja tu czekam i doczekac sie nei moge :D
no jeśli jesteś pełnoletnia - to obawiam się, że do żadnych... jest jednakowoż jakiś dzień raz na jakis czas np. w Luwrze, kiedy wpuszczają wszystkich za darmo, ale to są wtedy tam straszne tłumy. Zerknij na ich stronę, oni mają tam też coś takiego, że późnym popołudniem bilety są dużo tańsze niz normalnie.
z tego co ja wiem to do Luwru jest wsptęp wolny w kaza pierwszą niedziele miesiąca;)
Do każdego muzeum jest wstęp wolny w pierwszą niedziele miesiąca!!!!

Ale kolejki sa kolosalne!!!!
c.d.

Oczywiście musisz się przejść przez Montmartre!! Śliczne uliczki, atmosfera malarzy... Niedaleko Moulin Rouge, Sacre Coeur...

c.d.n.

:) :) :) :)
Merci!!
Et, bien sûr, j'attends le reste des infos :D
Bises!
no tak, Montmartre warto zobaczyć, ale odradzam dziewczynom - nie jest miło łazić tam samemu (zwłaszcza po zmroku!)
Ja polecam Sacre Coeur - piekne i do tego piekny widok :) I masz racje od razu kup sobie Carte Orange na miesiac (wez ze soba zdjecie paszporotwe bo jest do niej potrzebne a na miejscu szkoda kasy), jesli jestes nadal uczennica albo studentka to tez gdzie niegdzie sa znizki, ale trzeba miec albo karte ISIC albo euro
ja właśnie wróciłam z Paryża... i co do zwiedzania - jest tam wiele pięknych zabytków, ale ja proponuję zwiedzić to, co normalni turyści raczej omijają... przejśźć się po tych pięknych uliczkach, zakosztować "smaku Paryża" :) po prostu chłonąć ten klimat i atmosferę... a co do miejsc, to polecam Place Pigalle i pobliską dzielnicę artystów :)
bardzo wam wszystkim dziekuje :)
Jutro wybywam, i na pewno wasze rady i POrady bardzo mi sie przydadza :)
zyczcie mi szerokiej drogi :)
à + :)
wrocilam :) bylo bardzo fajnie, ludzie paryscy i w ogole francuzi maja zupelnie odmienna mentalnosc i podejscie do wszystkiego od polakow.
zabytki wspaniale, wspomnienia nigdy nie mina...
ale i tak uwazam ze paryz jest najpiekniejszy noca :) polecam widoki z mostu des arts :):)
Jako, że temat jest dość stary, a ja wybieram się do Paryża w lipcu, chciałam spytać, czy ceny od 2006r. (podane są wyżej) zmieniły się jakoś znacząco...? I jaki bilet na metro najbardziej będzie mi się opłacał jadąc na 2 tygodnie? (i czy wtedy też potrzebne jest zdjęcie paszportowe). Słowem, będę wdzięczna za wszystkie informacje, które dadzą mi trochę rozeznania co i jak :)
Teraz jest Karta Navigo z chipem. Płacisz za nią 5 euro (ale jednorazowo) + ok 17 za bilet tygodniowy (2 zony - Paryż) - i później doładowujesz kartę, jak się skończy ważność. Biletów na 2tyg nie ma z tego co wiem, tylko na miesiąc od razu.
Co do Navigo polecam zachować paragon, bo często się zawieszają i nie chcą ludzi przepuszczać w bramkach :P a tak pokażesz paragon, pani w okienku odblokuje bramkę i przejdziesz.

Ceny są bardzo niskie - jedzenia - w supermarketach: lidl, carrefour, więc tam kupuj jedzenie jak coś. Za 20 euro można zrobić zakupy na cały tydzień albo i więcej :P

Zabytki itp. wiem, że Eiffela ok 11 euro była w wakacje zeszłe, a Luwr chyba coś koło 8-9, a reszta nie wiem.
Ale jakoś w górę wszystko drastycznie nie poszło.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Szkoły językowe