kilka pytan przed wyjazdem...

Temat przeniesiony do archwium.
witam, jade do paryza na kilka dni..czytam i czytam ale moze ktos kto tam jest podpowie najlepiej? co koniecznie zjesc we francji? czego sie napic? (najtrudniejsze pytanie - co zwiedzic? chcociaz tu musze sie zastanowic mocno. a czy we francji mozna kupic bilet calodniowy na jakis wycieczkowy autobus i wsiadac i wysiadac kiedy sie chce? tak jest np w londynie? jak zdobnyc mapke takiej trasy? wogole gdzie znalezc dobra mape? zeby zaplanowac ktory dzien gdzie pojechac. wiem ze w samej francji, w paryzu sa takie do zdobycia ale ja mam 3 dni, wiec musze wszystko zaplanowac jeszcze przed wyjazdem.
moze ktos z was po prostu cos powie, cos doradzi, na co zwrocic uwage planuja 3 dniowa wycieczke?
wszystkim dziekuje za pomoc:) bardzo chce te 3 dni wypelnic zwiedzanie, sprobowaniem po drodze dobrych francuskich, typowych dan.

pozdrawiam wszystkich ktorzy tam mieszkaja:)
m.
xx.
Oj, ciężka sprawa, 3 dni to niewiele. Ale jeśli znasz język i jest to sam Paryż, to tak: Są autobusy Paris Visite, trudno ich nie zauważyć, zatrzymują się w centrum, wsiadasz i kupujesz bilet, nie wiem niestety ile kosztuje, wolę chodzić pieszo, a poza tym zawsze bywam dlużej.
Należy kupić carte musées et monuments – można ja kupić na każdej stacji metra - na 3 dni – 36 e – najlepiej się opłaca – z tą kartą masz opłacone wszystkie państwowe zabytki (Tour Eiffel się do nich nie zalicza)ale nie musisz stać w kolejce, tylko idziesz prosto do bramki, gdzie wpuszczają na tę kartę(wcześniej musisz wpisać datę, ale może ci się uda bez tego-należy udawać tzw. Głupią).
Zobaczyć - Notre Dame i zaraz koło niej Dzielnicę Łacińską, są tam takie uliczki, pełne restauracji i bistrot - trzeba patrzeć na ofertę dań, już za 8 - 10 euro możesz zjeść cały posiłek - jak we Francji, to coq au vin(kurak w winie) albo lapin à la moutarde(krolik w musztardzie), na przystawkę soupe à l'oignon, na desert - glace-sorbet. Potem Dzielnica Łacińska. Metro Monge. Tam na ul Monge są Arènes de Lutèce – wstęp wolny, stamtąd cofając się ulicą Monge do ulicy rue Lacépède –(wąska dosyć i pod górkę ) którą dochodzimy do Place de la Contrescarpe. Stamtąd, w obojętnie którą uliczkę prosto. Obie wychodzą na ul Estrapade, którą dochodzisz do Rue d’Ulm – tą ulicą w prawo(na lewym chodniku jest taki fajny jamnik) i jesteś przy Panteonie, który jest na kartę. Po Panteonie nic, tylko ulicą Soufflot dojść do Ogrodu Luksemburskiego,.
Następnie: Bouleward Saint Michel – spacerkiem w kierunku Sekwany, Tam dochodzisz do Bd. St.Germain i idziesz zgodnie z kierunkiem Sekwany – po drodze sa tam wszystkie atrakcje typu Café des Deux Magots, de la Flore etc. (po lewej) . dochodzisz do Place de la Concorde i to by było na tyle. Dzień będzie męczący, chyba, że jesteś innego zdania.

2. dzień

Idź na Łuk Triumfalny(na kartę) PoŁuku idziesz w np. Avenue Kléber ul. Kléber – i dochodzisz po jakichś do Trocadéro(na lewo) – przez Trocadéro do place de Varsovie skąd już dokładnie widać Tour Eiffel – wjazd ok. 20e, może na kartę
wielce dziekuje, na pewno wykorzystam podpowiedzi. teraz jeszcze tylko musze znalezc hotel...marzy mi sie taki posrod slicznych uliczek...zeby wyjsc wieczorem jeszcze z hotelu i odpoczac - nie wylegujac sie w wyrze a wlasnie popijajac francuskie wino i przygladac sie francuzom...romantyczna sliczna mala restauracja czy pub, ze stolikami na zewnatrz..tuz na przeciwko hotelu...czy to mozliwe?
pozdrawiam,
calusek za przewodnik:)
monique
A to jest kwestia kasy. Średniej klasy hotel turystyczny kosztuje okolo 1[tel]euro za dobę, a takie jak Formuła 1 to 41 za pokój 30osobowy z łazienką i kibelkiem w korytarzu i nie wiadomo jaką klientelą, choć to nie jest przesądzone. co wolisz?
witaj, liczylam wlasnie jakies 1[tel]euro.. niestety gdy szukam w necie niegdzie nie znajduje ze wlasnie fajny hotel w fajnej uliczce z kawiarenkami na przeciwko?rnpozdr
Popatrz na www.tilsitt.com , mail: [email]
albo :www.hotel-neva-paris.federal-hotel.com/
to są takiE hotele bilsko łuku Triumfalnego, Uliczka wąska, i urokliwa i dwa kroki stamtad jest duzo kawiarenek z widokiem na Łuk
albo hotele w dzielnicy Łacińskiej
http://www.expedia.fr/pub/agent.dll?qscr=htfv&itid=&itdx=&itty=&from=f
dziekuje bardzo za podpowiedzi, wykorzystalam je i zyczcie mi dobrej zabawy:)
...chcociaz dzis od rana mowia o udaremnieniu kolejnego ataku terrorystycznego :(((
No i co, byłaś, podziel się wrażeniami.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Życie, praca, nauka

 »

Egzaminy